Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Skúsenosti s hospitalizáciami

Strana 4 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Skúsenosti s hospitalizáciami - Stránka 4 Empty Re: Skúsenosti s hospitalizáciami

Odoslať  Iacobus Po 27 júl 2020 - 15:15

Tak treba robiť. Už to viem. Nabudúce si dám lepší pozor.

Mal som ho pod vankúšom a trochu som po obede zaspal. Po prebudení som ho pod vankúšom hľadal márne.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Skúsenosti s hospitalizáciami - Stránka 4 Empty Re: Skúsenosti s hospitalizáciami

Odoslať  EnaXnaY Po 27 júl 2020 - 15:17

Iacobus napísal:Nabudúce si dám lepší pozor.

JA dúfam, že žiadne nabudúce už nebude Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Skúsenosti s hospitalizáciami - Stránka 4 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1213
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Tuto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Skúsenosti s hospitalizáciami - Stránka 4 Empty Re: Skúsenosti s hospitalizáciami

Odoslať  EnaXnaY Po 27 júl 2020 - 22:11

Ally napísal:Inak vie tu niekto ako to prebieha pocas tej hospitalizacie?
Na Mickzkievičke, ráno prišiel psychiater na vizitu, potom sme ho už celý deň nevideli Wink Denný program bolo fajčenie cigariet a rozprávanie sa s ďalšími pacientmi Wink Raz za týždeň došla psychologička robiť nejaké sedenie ale mal SOM pocit, že ona by tiež potrebovala psychiatra Wink Večer sme pozerali správy a poobede povinne kľud na lôžku, čiže spánok akože Wink Boli tam aj nejaké spoločenské hry a návštevné hodiny, kedy nám blízki donášali zásoby Wink Na otvorenom oddelení môžeš vo vymedzenom čase aj vybehnúť mimo, bol tam taký parčík, tak tam SOM sedával chvíľku Wink Ináč len počúvanie hudby z mobilu a veľká nuda Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Skúsenosti s hospitalizáciami - Stránka 4 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1213
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Skúsenosti s hospitalizáciami - Stránka 4 Empty Re: Skúsenosti s hospitalizáciami

Odoslať  EnaXnaY Po 27 júl 2020 - 22:16

Ally napísal:Inak vie tu niekto ako to prebieha pocas tej hospitalizacie?

Jo a keď máš šťastie tak ťa ukážu študentom, budúcim psychiatrom a môžeš sa s nimi rozprávať, teda oni sa pýtajú kadečo a ty odpovedáš, JA SOM dokonca aj pred zahraničnými študentami bol ukazovaný Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Skúsenosti s hospitalizáciami - Stránka 4 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1213
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Skúsenosti s hospitalizáciami - Stránka 4 Empty Re: Skúsenosti s hospitalizáciami

Odoslať  Ally Po 27 júl 2020 - 22:25

Vyborne, ako zvieratko v klietke. A to si bol na uzavretom? Aj na otvorenom ma budu ukazovat? Ked poviem nie...?

_________________
Človek je schopný zniesť veľmi veľa – pokiaľ znesie sám seba...Smile
Ally
Ally
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 52
Reputácia Reputácia : 23
Dátum registrácie : 25.07.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Skúsenosti s hospitalizáciami - Stránka 4 Empty Re: Skúsenosti s hospitalizáciami

Odoslať  EnaXnaY Po 27 júl 2020 - 22:28

Ally napísal:Vyborne, ako zvieratko v klietke. A to si bol na uzavretom? Aj na otvorenom ma budu ukazovat? Ked poviem nie...?

To si vystihla, ono od vezenia sa to moc nelíši, mreže na oknách, režim treba dodržiavať, len namiesto bacharov tam vládnu sestričky Wink

Bol SOM aj na uzavretom, lebo na MŃA zavolali záchranku kolegovia ale počase ma preložili na otvorené Wink

Na uzavretom ťa môžu dať aj do klietky (špeciálna posteľ s výpletom) ak si vážny prípad Wink

Jasné, oni sa ťa opýtajú či chceš aby ťa ukazovali študentom Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Skúsenosti s hospitalizáciami - Stránka 4 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1213
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Skúsenosti s hospitalizáciami - Stránka 4 Empty Re: Skúsenosti s hospitalizáciami

Odoslať  Iacobus Po 27 júl 2020 - 22:29

Mám dve skúsenosti s nemocnicou. Na Miczkiewicovej to bolo tak, ako píše EnaXnaY. Vizita s lekárom. Spočiatku sa o mňa zaujímal, dlhšie sa so mnou rozprával. Potom už iba jednou vetou som mu povedal, ako sa mám. Žiadne sedenia s psychológom, až na nejakú komunitu. Kde sa nový človek predstavil a odchádzajúci pacient rozlúčil. Tú som, ze sa tam pýtali nejaké otázky, ako sa máme, co máš potešilo a podobne. Veľmi si na to nespomínam.

V Rožňave to bolo s doktormi podobne, ale rozprávali so mnou menej. Úvodné vyšetrenie a potom už len vizita, kde rozhovor tvorila jedna veta. Psychológovia tam však poskytovali skupinové aj individuálne sedenia. Takže to hodnotím kladne. (Ja som ich nevyuzival, lebo...). Na komumute sa rozpravalo, co je nove vo svete a na Slovensku. V Rv boli poschodiami oddelené ťažké prípady od tých ľahkých. Takže sa nestalo to, co v Ba. Na balkonoch v Rv sa dalo fajčiť a užívať si slnko, ale boli zamrezovane. Clovek z toho nema dobry pocit. V Ba nie su balkóny, iba mala miestnosť vyhradená pre fajčiarov.

V Ba som nemohol opustiť oddelenie, aj keď som bol uz na "otvorenom" oddelení. A to, ako boli tieto oddelenia oddelené, som spomínal. V Rv som mohol chodiť do pekného parku, neskôr aj do mesta.

Nebyť tej doktorky, s ktorou som si nesadol, by som sa možno do Rv v prípade potreby vrátil. Ale ona tam stále je. Čiže Rv je pre mňa neprípustná. Vlastne aj Ba.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Zaslať odpoveď

Skúsenosti s hospitalizáciami - Stránka 4 Empty Re: Skúsenosti s hospitalizáciami

Odoslať  Ally So 1 august 2020 - 9:27

Neti napísal:Ally, pokiaľ sa nepreukáže, že si hrozbou sebe alebo okoliu, tak kedykoľvek môžeš podpísať reverz. Pokiaľ sa niekto pokúsi o samovraždu, tak reverz neprichádza do úvahy, môže sa sťažovať aj na plafóne. To ale nie je tvoj prípad. Čoho sa vlastne obávaš?, že ti nepomôžu doktori alebo pacientov alebo že si to rozmyslíš? Písala si, že môžeš dostať samostatnú cimru, takže tým by problémy s bláznami, kradnutím odpadli, nie? Inak píš, píš, strašne dobre sa to číta.

Zatiaľ nie sú tie problémy také, že by to bolo nutné. Ak sa to zhorší, pôjdem. Obávam sa iba tých liekov. Lebo viem, že budú na mne skúšať rôzne kombo. Pýtala som sa dokiho, či by som mala možnosť odmietnuť nejaký liek. On, že sa môžem ex post opýtať lekára, čo by to vlastne dal. Sorry, ale keď budem prikovaná v posteli hibernovať, určite pôjdem za lekárom sa pýtať. A keď sa budem veľa pýtať, tak mi šľahnú niečo, aby som už bola ticho. Toho sa bojím. Ďalším problémom je byť mimo práce. Byť na 2-3 týždne off, je u mňa problém. A zrejme by som o prácu prišla -- asi by sa dozvedel, kde som bola a prečo. Na PNke je napísaná diagnóza a tým pádom sa môžem rozlúčiť so svojím jobom.

A platiť 3 týždne sa nadštandard... takto týždeň je v poho, ale 3t? Dá sa aj na splátky? Cez home credit? Smile Smile Smile

_________________
Človek je schopný zniesť veľmi veľa – pokiaľ znesie sám seba...Smile
Ally
Ally
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 52
Reputácia Reputácia : 23
Dátum registrácie : 25.07.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Zaslať odpoveď

Skúsenosti s hospitalizáciami - Stránka 4 Empty Re: Skúsenosti s hospitalizáciami

Odoslať  Matej Po 3 august 2020 - 22:23

regina napísal:Ally,

tu je ukazka z mojho clanku na mojom blogu, skúsenosť s uzavretým oddelenim na psychiatrii v nemocnici v Nitre:
"Znova som na uzatvorenom oddelení bez opasku v župane, za zamknutými dverami, bez možnosti používať príbor. Nôž, nožnice, zrkadlo či sklené alebo ostré predmety sú neprípustné. Mobil, peniaze, cenné veci sú uložené v depozite u sestričky. A tak pri raňajkách si maslo natierame opačným koncom lyžičky, do zrkadla sa smieme pozrieť vo vymedzenom čase ráno a večer, keď nám otvoria kúpeľňu a telefonovať sa smie len po dohovore s lekárom. Rovnako je to s vychádzkami. Tie môže povoliť len lekár. Najprv spoločné, neskôr možno i samostatné.

Najhoršie je, že hoci som ráno vyspatá, oddýchnutá, počas vizity nedokážem skoncentrovať svoje myšlienky a nedokážem sa spýtať, kedy mi dajú vychádzku alebo kedy ma pustia domov. Akoby som nevedela čo chcem, čo potrebujem.

Jediné, čo sa tu za tie roky, čo som tu nebola zmenilo, je fajčiareň. Pacientky už nefajčia na záchode, ale v malej miestnosti na konci chodby. V záchode to už necítiť dymom z cigariet, ale tým typickým pachom ako v mestských záchodoch. To viete, pacientky sú na tom všelijako.

Mám dojem, že prvé dni tu človeka len pozorujú. Tá nesloboda ma deptá. Čo tu mám robiť? Začala som pomáhať personálu pri podávaní jedla, vyzliekaní prádla, ale to by som mohla aj doma. Idú predsa Vianoce a nechcem, aby ich moje deti trávili bezo mňa. Rada by som bola doma a robila klasické domáce práce - varila, prala, žehlila a piekla vianočné pečivo. Bojím sa, že ma tak skoro nepustia, keď ma tu už raz zavreli."

Bola som tam hospitalizovaná 6x. Mne lieky na moje ataky nezaberali. Vždy som tam prišla v hroznom stave, odtrhnutá od reality. Zakaždým to potom riešili elektrošokmi. Hoci sa to niekomu zdá drastické, mne to vždy efektívne pomohlo. Ale to je iná téma. Doplnila by som, že sa naposledy sa mi nevyplatilo mať pri sebe viac eur, napr. v stoliku. Na poziadanie nám ich z depozitu vydala sestrička, teda urcitu sumu. Spolupacientka ma okrádala, nemala na cigarety. Potom som peniaze nosila stále pri sebe, vo vrecku nohavic a aj na noc som si tie nohavice dávala pod vankuš. Inak tam boli dosť "normalne" spolupacientky. Okrem pracovnej terapie sme iné rozptýlenie nemali, obcas hromadný pokec s psychologickou. Mali sme na chodbe pingpongový stol a na požiadanie nam sestričky požičiavali rakety a loptičku. Taktiež sme si mohli požičať rádio a sušič na vlasy. Telefonovať sme mohli každý deň len v určitom čase. Na otvorenom oddelení som nikdy nebola. Tam to bolo voľnejšie.

Inak, keď mne dr. menila lieky, tak vždy sme to riešili ambulantne s tým, že si voláme akonáhle sú nejaké problémy. Kým som pracovala PN-ky mi vypisoval obvodný lekár, no netuším akú diagnozu tam uvádzal.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Skúsenosti s hospitalizáciami - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 4 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore