Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Skúsenosti s hospitalizáciami

Strana 2 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Skúsenosti s hospitalizáciami - Stránka 2 Empty Re: Skúsenosti s hospitalizáciami

Odoslať  Matej Ne 2 január 2011 - 17:28

Počul som, že aj ja ako Trnavčan môžem ísť do Veľkého Zálužia, keby som nevyhnutne musel... Máte nejaké skúsenosti so Zálužím? Vraj je to tam kvalitné a pre pacienta veľmi dobré... v Trnave mi veľmi radili, aby som išiel práve tam, že tam sa o mňa veľmi dobre postarajú. Je to pravda? cat

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Skúsenosti s hospitalizáciami - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Skúsenosti s hospitalizáciami - Stránka 2 Empty Re: Skúsenosti s hospitalizáciami

Odoslať  Ivanko Ne 2 január 2011 - 18:43

Máte tu niekto nejaký neurologický nález?Ja mám ochorenie podobné Schizofrénii-konkrétne Schizotypovú poruchu,velmi by ma zaujímalo ako je to s rozšírením bočnej,alebo bočnej mozgovej komory,či všetkých komor a dalších nálezov potrebných na určenie diagnozy,ja som mal konkrétne zvačšenú PBK,berie sa to ale ako normálny nález,zvačšenie nejakej z komor mozgu sa zaznamenalo asi u 55% novorodencov,u mojej je to 20% z tých 55%.ževraj u niektorých s mojím ochorením može prepuknúť schizofrénia a z nejakých zdrojov viem že u schizofrenikov sú komory alebo bočné komory rozšírené,len neviem či schizofrénia vzniká aj pri rozšírení jednej mozgovej alebo bočnej mozgovej komory oproti ostatným.Neviete niekto ako to vlastne je?
Ivanko
Ivanko
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 64
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 17.12.2010
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Skúsenosti s hospitalizáciami - Stránka 2 Empty Re: Skúsenosti s hospitalizáciami

Odoslať  filipka Ne 2 január 2011 - 19:36

Rozsirenie mozgovych komor sa sice pozorovalo u isteho percenta schizofrenikov, ale urcite to nie je determinujuci znak tohoto ochorenia!! Existuje mnozstvo schizofrenikov, ktori maju mozgove komory uplne normalne a takisto mnozstvo ludi s rozsirenymi komorami, ktori trpia uplne inymi ochoreniami. Je to teda uplne nespecificky znak, ktory sa nahodou zistil vo zvysenej incidencii u schizofrenikov, ale zdaleka nie u vsetkych. Podobne sa zistili poruchy zraku, ktore sa prejavuju poruchou plynulosti sledovania pohybujuceho sa telesa(tzv.trhave pohyby oci), ale to tiez je len nespecificky znak.
Pre schizofreniu ani schizotypovu poruchu neexistuje ziadny biologicky ukazovatel, ktory by tieto ochorenia jednoznacne dokazal. To by bola potom jednoducha diagnostika-vsetkym pacientom by sa urobilo CT mozgu a na zaklade neho by bola stanovena diagnoza. Takto to ale nefunguje.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Skúsenosti s hospitalizáciami - Stránka 2 Empty Re: Skúsenosti s hospitalizáciami

Odoslať  Matej Ne 2 január 2011 - 19:39

Ahoj Ivanko I love you

Pozrel som patofyziológiu schizofrénie v učebnici psychiatrie prof. Kafku. Tam sa píše, že nejde ani tak o zväčšenie objemu tkaniva pravej bočnej komory, ale skôr sa to interpretuje opačne, že tá opačná, čiže ľavá je deficitná. To znamená, že pokiaľ máš zistené zväčšenie objemu bočnej pravej komory, tak pravdepodobne je to na úkor tej ľavej, a úbytok z ľavej komory je typický práve pre schizofréniu. Takže Tvoje ochorenie vlastne sedí podľa týchto zistení. Ale tiež sa tam píše, že fyziologické abnormality mozgu ešte nemusia nevyhnutne byť spojené so schizofréniou, iba je to pre ňu typickejšie práve mať takto tie komory podľa niektorých štúdií. V podstate odporúčam teda držať sa Filipkiných informácií. study

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Skúsenosti s hospitalizáciami - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Skúsenosti s hospitalizáciami - Stránka 2 Empty Re: Skúsenosti s hospitalizáciami

Odoslať  Ivanko Ne 2 január 2011 - 21:04

tieto príznaky rozšírenia mozgových komor sú charakteristické pre ludí so Schizou,Alzheimerom a ludí požívajúcich velké množstvo etylalkoholu.Ale je tu ešte ten fakt, že u ludí s týmito príznakmi sa tieto ochorenia nemusia rozvinúť.No čo sa týka toho že zdravý mozog človeka može vykazovať Schizofrénne správanie a nebodaj halucinácie,ilúzie a bludy,no tak tomu príliš neverím.schizofrénia sa diagnostikuje na základe laboratornych testov,musí sa previesť fyzické vyšetrenie,no a potom sa prechádza na celkové príznaky duševného rázu.Ja a určite aj ty sme si týmito vecami už prešli.No ty mi tu píšeš že aj so zdravým mozgom možem mať schizofréniu.Neviem ako sa v zdravom mozgu može narušiť rovnováha dopamínu a serotonínu na základe ktorej sa z teba stáva Schizofrenik.Ako si na tom bola ty po neurologickom vyšetrení?Ak chceš napíš.Mám pocit že si mala asi mozog v absolútnom poriadku z toho čo si mi napísala,ale pre istotu sa ťa nato ešte pýtam.
Ivanko
Ivanko
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 64
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 17.12.2010
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Skúsenosti s hospitalizáciami - Stránka 2 Empty Re: Skúsenosti s hospitalizáciami

Odoslať  Ivanko Ne 2 január 2011 - 22:15

Ahoj Matej

No neviem či mám deficitnú lavú bočnú komoru,zaoberal som sa v poslednom čase týmito vecami a zistil som napr že schizofrenici majú oproti zdravým ludom zvačšené obe bočné komory a niekedy všetky 4 komory a vačší mozog.Takže práve vo velkosti týchto komor je ten deficit.Je to zložité,človek už nevie čomu tu má vlastne veriť.Preto ma zaujímalo ako je to napr ked mám jednu zvačšenú a druhú normálnu..v správe nemám, že mám zmenšenú lavú komoru na úkor zvačšenej pravej ale že bola zistená asymetria komorového systému,rozšírená PBK.Z toho čo si čítal može byť zjavné to že zvačšená LBK može sposobiť toto ochorenie.No ja takú učebnicu doma nemám,asi by som si mal zohnať nejaké materiály,kedže na internete toho vela není.
Ivanko
Ivanko
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 64
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 17.12.2010
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Skúsenosti s hospitalizáciami - Stránka 2 Empty Re: Skúsenosti s hospitalizáciami

Odoslať  tomas Ne 2 január 2011 - 22:30

absolutne nechapem, naco sa takymito vecami zaoberat...ze mam jemne zvacsenu jednu komoru...a? schizofrenika to z nikoho nerobi, takze tieto priam hypochondricke uvahy nie su namieste...

Matej, v Zaluzi som bol dvakrat, mozem si len pochvalovat...
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Skúsenosti s hospitalizáciami - Stránka 2 Empty Re: Skúsenosti s hospitalizáciami

Odoslať  filipka Po 3 január 2011 - 16:40

Ja mam komory aj EEG uplne v poriadku, po neurologickej stranke som uplne OK.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Skúsenosti s hospitalizáciami - Stránka 2 Empty Re: Skúsenosti s hospitalizáciami

Odoslať  Igor Po 3 január 2011 - 17:41

Matej, väčšina psychiatrických nemocníc, liečební a psychiatrických oddelení nemocníc berie po dohode aj mimorajónnych pacientov. Na psychiatrickom oddelení, kde som bol ja bolo až 10 mimorajónnych pacientov a to z poriadnej diaľky. Väčšina týchto pacientov uvádzala ako dôvod dve veci, dobré oddelenie alebo sa hanbili za svoju chorobu a išli radšej niekam ďaleko.
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Skúsenosti s hospitalizáciami - Stránka 2 Empty Re: Skúsenosti s hospitalizáciami

Odoslať  tomas Po 3 január 2011 - 20:49

zaujalo ma, ze tu viaceri pisete o vysetreniach - aj u neurologa. lebo kam mi pamat siaha, ja som u tohto odbornika nebol. prave som sa na to spytal mamy - a povedala, ze som tam bol, len ked som "bol bábo". viem, ze pred nejakou psychiatrickou liecbou som absolvoval interne vysetrenie - aj to bolo pouzite tusim nejake jemne starsie, nebolo robene priamo na ziadost psychiatra. pamatam si ale, ze ked som skoncil na ARO potom, co som sa predavkoval, tak este pred stratou vedomia sa bola na mna pozriet neurologicka, ale ja som uz takmer nebol schopny spolupracovat, pamatam si na kladivko, sledovanie prsta, svietenie do oci, rovnu chodzu (ci skor moju neschopnost v podstate akejkolvek chodze v spominanom stave)...ked som uz nebol pri vedomi, vraj sa na mna bol pozriet kardiolog. prekvapivo som zial nenasiel zaznam o mojom pobyte na ARO v karte, tak neviem ako vazne som na tom bol a co vsetko som podstupil. spominali ste niektori EEG - neviem o tom, ze by som ho absolvoval, pritom teraz som si nieco o tom cital a mozno by bolo vhodne. Zdalo sa mi ale, ze pri ECT sa monitoruje aj EEG a odpoved som nasiel prave na mimoforovej casti tohto webu - vraj ano. tak mozno som ho podstupil pocas ECT, neviem.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Skúsenosti s hospitalizáciami - Stránka 2 Empty Re: Skúsenosti s hospitalizáciami

Odoslať  Igor Ut 4 január 2011 - 9:29

Tomas, omylom som otázku na tvoj posledný príspevok položil v sekcii ,,ako sa máš,,,
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Skúsenosti s hospitalizáciami - Stránka 2 Empty Re: Skúsenosti s hospitalizáciami

Odoslať  filipka Ut 4 január 2011 - 18:30

Ja som na EEG bola po iniciative obvodaka, nie psychiatra a CTcko mi robili pri uplne inej prilezitosti na navrh endokrinologa.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore