Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Nič nerobenie a škola - zamestnanie - dôchodok

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nič nerobenie a škola - zamestnanie - dôchodok - Stránka 2 Empty Re: Nič nerobenie a škola - zamestnanie - dôchodok

Odoslať  EnaXnaY Ut 26 máj 2020 - 20:44

JA sa snažím denne programovať aby SOM nevyšiel z cviku, kebyže ma chce ešte niekto zamestnať Wink

Rozširujem a vylepšujem svoje impérium www.dzio.sk Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Nič nerobenie a škola - zamestnanie - dôchodok - Stránka 2 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1213
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nič nerobenie a škola - zamestnanie - dôchodok - Stránka 2 Empty Re: Nič nerobenie a škola - zamestnanie - dôchodok

Odoslať  kimi2028 Ut 2 august 2022 - 19:15

Tak približne po dvoch rokoch v tejto téme. Dôchodcom som už veľmi dlho, ale stále netuším, že ako mám to žiť. Žiť aktívnym životom nie je v súčasnej situácii jednoduché. Odkedy je korona kríza tak stal sa zo mňa papučový typ človeka. Stacionár nemáme, futbaly s kamarátmi nie sú už tiež väčšinou, na športové podujatia nechcem chodiť. Musím porozmýšľať, ako to vylepšiť. Resp. stále je to len o jednom. Trávim dní pri TV alebo notebooku. Aj keď viem sa už konečne zabaviť. Bavia ma veľmi šachy, športy v TV (dokonca kúpil som si aj VOYO, aby som pozeral futbaly), tiež super sú aj seriály...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nič nerobenie a škola - zamestnanie - dôchodok - Stránka 2 Empty Re: Nič nerobenie a škola - zamestnanie - dôchodok

Odoslať  vrana Ut 2 august 2022 - 21:16

Ahoj @kimi2028

Tiež Som bol na tom ako ty! (Ne)vedel Som čo robiť. Útlm z liekov ma odlákalo od všeličoho. Ale jedného prekrásneho dňa Som sa dal na knižky. Takto Som svoju koncentrovanosť a sústredenosť vytrénoval na prijateľný stav. Z počiatku Som čítal celý deň, celú knihu. Potom po roku Som z čítaním začal pridávať aj iné činnosti a aktivity a čítanie sa ukrojilo ma pár hodín asi tak 70 strán/denne, ak samozrejme čítaš slovo od slova. Teraz čítam asi tak tri hodiny denne + 2 hodiny profesné štúdium + cca 5 hodín hry alebo niečo iné.

Hlavným motorom koncentrácie a sústredenosti je to čítanie. Keď si ich natrénuješ a aj myseľ tak transcedentne pretransformuješ na iné myšlienky. Tak napr. ja, najmä v krelse alebo v posteli po večierke dosť filozofujem tak, ako mám momentálne (pre)transformovanú myseľ.

Všimol Som si, že tie choré myšlienky, alebo (psy)chiatria sa takmer vytratili.

Prajem veľa zdaru vo vylepšovaní tvojej koncentrácie a sústredenosti.
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nič nerobenie a škola - zamestnanie - dôchodok - Stránka 2 Empty Re: Nič nerobenie a škola - zamestnanie - dôchodok

Odoslať  kimi2028 St 3 august 2022 - 11:53

Akože Duško činnosti na doma mám dosť. Problém je ten, že chodím málo von. Samozrejme je prechádzka každý deň, ale je to tak všetko. Ja mám predstavu aktívneho života. Žiaľ ten život niečo stojí a nie je najlacnejší. Nie žeby som nemal na to, ale nie som ochotný dávať na jeden šport na sezónu 120-300 eur, a to máme tých športov tri. Hoci jeden lacnejší, druhý sa dá tiež. Len zážitok je taký nijaký. Platiť za bránu sa mi nechce, lebo neužijem si to a na tribúnu chcú 10-12 eur... Hoci uvažoval som o tom, že by som chodil pozerať 2 športy. Uvidím ešte. Jeden bude určite. Ťahá ma na štadión napriek tomu, že budem prd vidieť. Hoci ísť môžem a potom pozriem aj doma. Tiež posilovňa stojí tak 120 eur ročne. Tam tiež nie som ochotný už dávať. Musím počkať asi, kým nám zrekonštruujú plaváreň, ale to bude ešte na veľmi dlho...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nič nerobenie a škola - zamestnanie - dôchodok - Stránka 2 Empty Re: Nič nerobenie a škola - zamestnanie - dôchodok

Odoslať  vrana St 3 august 2022 - 13:51

Ja (ne)chodím od covidu na šípkovú a šachovú ligu. Ale ku koncu roku to napravím, nebol Som tam aktívny od covidu. Viac od života nechcem. Stačia mi prechádzky a vychádzky, šípky a šachy. O spoločnosť mám tak postarané.

kimi2028 držím palce
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nič nerobenie a škola - zamestnanie - dôchodok - Stránka 2 Empty Re: Nič nerobenie a škola - zamestnanie - dôchodok

Odoslať  kimi2028 Št 4 august 2022 - 15:32

Super Duško, aj ja tebe držím palce. Ja musím si vymyslieť nejaký denný program, ale veľké zmeny sa čakať nedajú. Mám totiž aj obmedzenia, ktoré ma brzdia. Musím však skúsiť aj s bodovacím systémom:
a) Šach - Taktika, stratégia, šachový repertoár, koncovky, analýza šachových partii, internetový šach, náučné šachové video, online tréning
b) Šport v TV - hádzaná, futbal, hokej
c) Seriál alebo film
d) Zdravie a kondička - prechádzka, cyklistika, domáce cvičenie
e) Krížovky
f) Návšteva športových podujatí - futbal, hádzaná
g) Spoločnosť - futbal s kamarátmi, šachový tréning, posedenie v bare
h) Vzdelanie - geografia, chémia, všeobecný prehľad, dejiny
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

vrana likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nič nerobenie a škola - zamestnanie - dôchodok - Stránka 2 Empty Re: Nič nerobenie a škola - zamestnanie - dôchodok

Odoslať  vrana Pi 5 august 2022 - 22:34

Čo je dôchodok!?

Je to kúpené aktívum, ktoré generuje pasívny príjem. Ľudia pracujú pre teba! Je to odmena za celoživotnú fyzickú a psychickú prácu. Dôchodok znamená fyzickú a psychickú vyčerpanosť človeka.

Sú to zaslúžene peniaze od druhých, pracujúcich ľudí. Čo vyšleš do vesmíru, to sa ti (mnoho)násobne vráti. Tak praví zákon rezonancie!

Tvojou prácou, tak ostávajú len domáce úlohy vo forme komunikácie, spolupráce so všetkými možnými ríšami. Prijímaš, odovzdávaš, (pre)žívaš informácie. Okolitý svet, vesmír liečiš, (u)zdravuješ, učíš a vzdelávaš!

Tvojim poslaním na dôchodku sú domáce úlohy vo forme učenia, študovania a vzdelávania seba a druhých, ktorý ešte (ne)prešli na druhú stranu. Na dôchodkovú stranu. Ísť do dôchodku mladý a bohatý! Do Nirvány so zotrvaním na zemi, čo znamená Bytie, ako existencia a život.
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

kimi2028 and Abditus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nič nerobenie a škola - zamestnanie - dôchodok - Stránka 2 Empty Re: Nič nerobenie a škola - zamestnanie - dôchodok

Odoslať  kimi2028 Ne 7 august 2022 - 15:57

Ja mám Duško trochu inú predstavu o živote, ako len stále niečo študovať. Chcel by som každý deň niečo pekné vonku zažiť. Najlepšia TOPKA stráviť dní niekde vonku. Len momentálne mám to ťažké no, ale keď zrekonštruujú plaváreň a otvoria cca. o rok tak bude lepšie. Dúfam, že bude cenovo dostupná. Na teraz musím porozmýšľať o inom napr. pondelky a utorky by mohli byť športové s kamarátmi pri futbale, stredy posedenia osamote v bare pri lige majstrov, štvrtky šachové tréningy v klube, piatky neviem no, soboty športové podujatia v meste, nedeľa nejaký výlet s otcom.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

vrana likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nič nerobenie a škola - zamestnanie - dôchodok - Stránka 2 Empty Re: Nič nerobenie a škola - zamestnanie - dôchodok

Odoslať  vrana Ne 7 august 2022 - 20:26

@kimi2028

Ja (ne)píšem o tom, že by si mal celý život čučať doma! Ja popri čítaní a vzdelávaní mám napr. šípkovú a šachovú ligu a turnaje. Chodenie do klubov, prechádzky a vychadzky, chodiť na vidieť a zažiť, ako priroda, hviezdaren, turistika, kultura, pamiatky... a pod.

Grili a oslavy sú tiež na prilezitostnom poriadku.

Ja viac od života nič nechcem! Stačí mi i to málo a Som spokojný. Kebyže by Som mal pasívny príjem, ktorý by mi pokryl na toto výdavky, Som spokojný. Predpokladám v blizkej buducnosti výdavky na telo pohybom , štúdium a vzdelávanie, domácnosť okolo 1500€.

Ak by bol prebytok peňazí, niekam bych to investoval, ale život by sa mi (ne)zmenil. Naďalej budem vo svojom voľnom čase robiť to, co doteraz.


Naposledy upravil vrana dňa Ne 7 august 2022 - 20:56, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : úprava)
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nič nerobenie a škola - zamestnanie - dôchodok - Stránka 2 Empty Re: Nič nerobenie a škola - zamestnanie - dôchodok

Odoslať  kimi2028 Ne 7 august 2022 - 20:50

Ja bohužiaľ som väčšinou len doma. Hoci nemyslím si, že je to najhoršie. Taký priemer, ale musím tráviť čas aj mimo domova. Ako som písal. Ideál by bol byť 4-5x týždenne aj niekde mimo domu. Musím to rozbehnúť po koronakríze. Návyky sú na bode mrazu a jednoduchšie je mi sledovať napr. športy cez net alebo TV... To by som chcel zmeniť... No nič musím sa viac snažiť. Super je, že nepotrebujem na to veľa peňazí. Futbal v pondelok s kamarátmi je zadarmo, utorok 3-3,5 eur (v poslednom čase nie je futbal - nevieme sa nazbierať), posedenia v bare tak do 5 eur na návštevu, šachové tréningy sú zdarma, výlet tiež. Možno fakt rozpočet je do 10 eur na týždeň t. j. 40 eur mesiac,čo je nič v porovnaní s tým, čo dostanem...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nič nerobenie a škola - zamestnanie - dôchodok - Stránka 2 Empty Re: Nič nerobenie a škola - zamestnanie - dôchodok

Odoslať  vrana St 10 august 2022 - 8:42

Takto si to niekdajší pán Hulk DF 365 2 predstavoaval, čo znamená preňho vidieť a zažiť. Úplne s ním dodnes súhlasím:

https://www.schizoforum.net/t676p12-topic?highlight=vidie%C5%A5#26518

Nič nerobenie a škola - zamestnanie - dôchodok - Stránka 2 Vidiet10
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nič nerobenie a škola - zamestnanie - dôchodok - Stránka 2 Empty Re: Nič nerobenie a škola - zamestnanie - dôchodok

Odoslať  kimi2028 St 12 október 2022 - 17:45

Ahojte, kamaráti. Som na invalidnom dôchodku už veľmi dlho a budujem si pomaly svoj režim. Snažím sa ho stále skvalitňovať, pričom tie úspechy sú striedavé. Raz sa mi to darí, inokedy zase nie. To je ten problém. Stále vymýšľam si niečo nové. Trávim čas aj v spoločností iných ľudí. Usilujem sa, aby som šľapal dobre.

Pre nasledujúce 3 mesiace som si vymyslel nasledujúce ciele:
1. Šach
- čítanie kníh Vlny a schody, Tajná přísada, Pod hladinou
- prehrávanie partií z kníh (každý deň 1-2 šachové partie v primeranom tempe)
- šachová prax – min. 3 partie za týždeň (rôzne šachové tempá)
2. TV
- športové prenosy
- seriály alebo filmy
- šachové prednášky
3. Notebook
- surfovanie na internete
- písanie šachového blogu
4. Šport
- 2x aktívne do týždňa – futbal s kamarátmi
- športové podujatia v meste
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Mous likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore