Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

...odchod...

Strana 8 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Goto down

  • Zaslať odpoveď

...odchod... - Stránka 8 Empty Re: ...odchod...

Odoslať  sarah222 St 13 december 2017 - 9:29

Inak Kimi obdivujem ta koľko máš odhodlania do života !!!! Ja keď mám byť úprimná už milionkrat som to chcela vzdať Smile ale máš zase chapavu rodinu čo som si všimla čiže asi máš dosť oporu v nich a strašne ti to prajem rodina robí veľa Smile
sarah222
sarah222
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 102
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 29.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Stredne ťažká depresia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Valdoxan, arisspa, rivotril, zolpinox

Lucka likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...odchod... - Stránka 8 Empty Re: ...odchod...

Odoslať  kimi2028 St 13 december 2017 - 12:22

Áno rodina ma chápe aspoň najbližší. Vedia, že schizofrénia je ťažká choroba. Momentálne som na tom, tak že snažím sa im veľa vecí uľahčiť, aby nemali veľké trápenie so mnou a aj trochu ich potešil. Aspoň občas sa mi to fakt podarí. Okolie tvrdí, že vraj za posledné 2 mesiace som sa zmenil strašne ku lepšiemu. Povedalo mi to už dosť ľudí aj mimo rodiny, s ktorými som prišiel do kontaktu. Osobne až tak som to nevnímal, ale zrejme bude to pravda. Ukázalo sa to činnostiach, ktoré som začal praktizovať a podarilo sa mi k ním vytvoriť vcelku dobrý návyk. Práve to ma tak trochu burcuje, že mám síce ťažšiu formu schizofrénie, ktorá čaká na moje kiksy, aby mi to osladila. S trochou snahy môžem byť vcelku normálny. Nejaké vecí ma trápia viac, ako napr. moja koncentrácia, emócie čo je na bode mrazu, ale snažím sa ovplyvniť vecí, ktoré sa dajú a sú v mojich silách a schopnostiach.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Lucka likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...odchod... - Stránka 8 Empty Re: ...odchod...

Odoslať  rene007 St 13 december 2017 - 17:23

sarah222 napísal:Ahojte kamaráti Smile ďakujem za povzbudivé slová .... ja beriem asi najhoršie to že vysvetľujem doma mame hlavne asi každý deň že ako sa cítim že mám ťažkú depresiu diagnostikovanu a mama len úsmev že to nieje pravda že ona ma pozná  že to zvelicujem že mám ísť do práce že to ma nakopne ach jaj aj lekár mi vravel či už zabudla že som sa pokúsila o samovraždu či už nato zabudla alebo čo tak má ísť aj ona k nemu že jej vysvetlí že nesimulujem Sad a invalidka nehrozí doma to mám doslova zakázané že ja nebudem mať žiadnu invalidku že som mladá a vyjdem z toho, to je ťažké vysvetľovať zdravým ľuďom že máte problém... A to že nemám pocity nevie nikto len ich predstieram doma a smejem sa na silu aby si mysleli že mám z niečoho radosť...preto mám často myšlienky na odchod vie to aj môj psychiater  A chápe ma že na hospitalizáciu to nieje preto chce aj vysvetliť mame ako sa cítim a čo prežívam, neviem ako vy ale ja som prišla aj o priateľov skoro všetkých neviem sa do nich vcítiť a chápať im už duplom Smile žijem taký samotarsky život a to som niekedy bola fakt že sleha Smile mňa drží ako tak ten šport a nádej že raz bude dobre inak nemám oporu v nikom iba sama v sebe Smile ale ďakujem za rady ! Vážim si to zabudla som spomenúť otca ten sa hanbí za mňa ako pes len každému klame že som odcestovana v zahraničí ale to už mi je jedno je to jeho vec, kiež by som mala chapavejsiu rodinu a priateľov
ja som natom presne tak isto sam bez priatelov a bez chapania mamy
rene007
rene007
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 79
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 31.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...odchod... - Stránka 8 Empty odchod

Odoslať  Felix2000 Št 8 február 2018 - 9:56

Ja som pozobkal pred 2 tyzdnami skoro vsetko co som mal Very Happy
Kvetiapin, lexaurin, b-komplex, ibalgin, a vypil flasticku haloperidolu a som tu Shocked
Troska som bol otapeny rano ale skoncil som na 4 poschodi v Novej nemocnic v KE, kde mi dali nejake prasky a infuzie a na druhy den som bol fit
Telo je len fyzicka stranka , pravy astral zacina smrtou. Cestovat vesmirom a brazdit galaxie o ktorich clovek si ani nevie predstavit - to treba dosiahnut.
Felix2000
Felix2000
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 49
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 20.09.2017
Bydlisko Bydlisko : Kosice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F22, F22.5 , socialna agarofobia, bipolarna porucha, schizofrenia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kvetiapin, Triticoo, Haloperidol ( podla potreby), neurol, Zyprexa, Risperdal

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...odchod... - Stránka 8 Empty Re: ...odchod...

Odoslať  matus Pi 13 apríl 2018 - 18:35

O samovrazde rozmyslam uz od nejakych 12-tich alebo 13-tich. Vzdy to vsak boli len chabe pokusy bez planu. Napr. v 13-tich som sa snazil sam skrtit Very Happy alebo s nozom v ruke som si chcel podrezat zily ale nemal som na to odvahu. Daval som si facky a udieral sa do tvare. Trvalo to zopar rokov. Asi 3. Potom som dlhe roky zil bez sebeublizovania ale myslienka na samovrazdu ma nikdy neopustila. V 19-tich som bol uz pripraveny zomriet. Ked som siel cez cestu ani som sa nepozeral ci idu auta len som dufal ze ma nejake zrazi a zomriem. Som totiz prilis velky "zbabelec" na to aby som sa sam zabil. Vtedy som sa vlastne dostal do nemocnice a tam mi viac menej pomohli utisit takuto silnu tuzbu po smrti.

Som ateista a tak neverim v posmrtny zivot cize to mi nikdy nebranilo. Nebojim sa smrti ale bolesti. Tej som zazil vela (ako asi my vsetci). Asi viac ako je unosne preto som taky aky som. very sad3

Momentalne vsak s pomocou antidepresiv zijem "len" s myslienkami na samovrazdu. Predstavujem si ake by to bolo nezit uz v mizerii. Very Happy Ale sam to asi nespravim... cakam na prirodzenu smrt ktora bude pre mna vyslobodenie. Ci uz pride ked budem mat 30 alebo 70... pockam a zatial budem plavat zivotom najlepsie ako viem a vladzem. MOZNO jedneho dna pride velky zvrat a budem si zivot uzivat. Kto vie... Very Happy

Dufam ze vas to nepohorsilo len som vam chcel predstavit moje temnejsie obdobia a stranky. indifferent
matus
matus
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 101
Reputácia Reputácia : 31
Dátum registrácie : 24.03.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Euthyrox 75mg, Reagila 4,5mg, Lamegom 25mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...odchod... - Stránka 8 Empty Re: ...odchod...

Odoslať  Felix2000 St 25 júl 2018 - 8:31

Prave citam clanok ze pred 7 rokmi nejaka mlada kocka sa vyhrazala ze skoci s nemocnice v Michalovciach.Je o tom aj video, Inac neskutocne krasne dievca to bolo.
Nakoniec ju zachranari odhovorili od toho cinu ale ona si nedala a dala sa nahovorit na zabitie a zjedenie slovenskym kanibalom.
Skoda jej, fakt vyzerala uzasne, nezasluzila si taky odchod.
Felix2000
Felix2000
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 49
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 20.09.2017
Bydlisko Bydlisko : Kosice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F22, F22.5 , socialna agarofobia, bipolarna porucha, schizofrenia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kvetiapin, Triticoo, Haloperidol ( podla potreby), neurol, Zyprexa, Risperdal

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...odchod... - Stránka 8 Empty Re: ...odchod...

Odoslať  Felix2000 Pi 31 august 2018 - 13:44

Tak ja som pozobkal pred 2 tyzdnami co sa dalo Very Happy
Bol som 3 dni ja JIs-ke a som stale tu.
Este ani boh ma nechce ku sebe, uz to vzdavam s "odchodom"
Felix2000
Felix2000
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 49
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 20.09.2017
Bydlisko Bydlisko : Kosice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F22, F22.5 , socialna agarofobia, bipolarna porucha, schizofrenia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kvetiapin, Triticoo, Haloperidol ( podla potreby), neurol, Zyprexa, Risperdal

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...odchod... - Stránka 8 Empty Re: ...odchod...

Odoslať  Doomguy Pi 14 september 2018 - 12:22

Felix: No tak skus odist za Satanom Very Happy Ten ta mozno bude chciet.

_________________
Čím viac sebevrahov, tým menej sebevrahov.
Doomguy
Doomguy
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 4
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 11.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Hudba, alkohol, kanna a vodnár :D

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...odchod... - Stránka 8 Empty odchod

Odoslať  Katuska St 14 október 2020 - 16:56

Ahojte , ja som sa o samovrazdu cchela pokusit prave v obdobi psychozy lebo som to videla ako jedinu moznost uniku z tej strasnej bolesti , nevedela som ze je to vlastne psychoza a da sa to zastavit liekmi ani som o tom netusila. Chvalabohu ze som sa nepokusila aj ked neviem akym stylom by som to urobila lebo som sa velmi bala smrti, tej bolesti , toho ze nepojdem k Bohu ale do pekla z toho som mala brutalny strach a aj ten je sucastou psychozy.
Teraz ked osm uz na liekoch (Triticco a Zypsilan), je to lepsie ale vzdy sa mi pohorsi ked sa pohadam s priatelom lebo on jediny mi v tom pomaha a je mi nalbizku stara sa o mna a tak . Cela psychika sa mi zacne klepat zeby som ho stratila a uz by som nemala ziaden zmysel zivota ani nic :/ Moja rodina mi nepomaha skor ma vyclenili a to boli... takze tam o pomoc ziadat nemozem. Inak pracujem snazim sa drzat , fungovat normalne, chudnut a tak ale su obcasne vykyvy ked mam pocit ze smrt by to vsetko vyriesila ale ci by to vyriesila neviem....
majte sa ...
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Tuto, Dušan and kimi2028 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...odchod... - Stránka 8 Empty Re: ...odchod...

Odoslať  Dušan St 14 október 2020 - 17:34

Ahoj @Katuska

Keď pochopíš smrť, že umrie to nežiadúce a nanovo vzkriesením povstane to žiadúce, nemusíš mať žiadnu hystériu (psychózu). Moja filozofia je založená práve na tomto. každé ráno ako sa prebúdzam, povstanem z mŕtvych.

"Tajomstvom života je, umrieť ešte pred tým, ako máme umrieť a zistiť tak, že smrť neexistuje. Smrť strhne to všetko, čím nie sme"
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Katuska likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...odchod... - Stránka 8 Empty Re: ...odchod...

Odoslať  Tuto St 14 október 2020 - 18:17

Ahoj Katuska!
Ja len to, že sa s "vecami konca" neponáhľaj. V živote to všetko môže byť aj iné. Niekedy údel nemusí byť bremeno, ale dar. Veľa robí spôsob nazerania na život. Tak za seba doporúčam, vidieť skôr to krajšie... Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Matej, xkrchnav, Dušan, Iacobus and Katuska like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 8 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore