Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Priväzovanie k posteli

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Priväzovanie k posteli Empty Priväzovanie k posteli

Odoslať  xkrchnav Ut 21 august 2012 - 15:34

Zdravím vás,
zaujímal by ma váš názor na túto praktiku. Pri poslednej hospitalizácii som bol niekoľko krát priväzovaný a povedal by som, že na poriadne dlho. Je možné, že som mal vtedy skreslené vnímanie času, ale bolo to pre mňa čosi hrozné. Nemohol som nič. Cítil som sa ako pokusný králik. Krik o pomoc samozrejme nepomohol. Neviem, čím som si zaslúžil takého chovania. Neraz som zažil aj surovosť od ošetrovateľov. Čo si uvedomujem, bol som otravný. Stále som po chodbe chodil s nejakými žiadosťami. Ale kurnik oni majú smenu a od toho tam sú a nie aby sa pacienta zbavili tým, že ho na niekoľko hodín priviažu aj s pliekou. U mňa osobne to agresiu zvyšovalo do maxima. Vybuchoval som zlosťou. Teraz viem, že to bolo márne. Proti nim je všetko márne. Radšej by som bol asi v klietke, kde by som sa mohol aspoň postaviť na nohy. Najhoršie je, ako sa s tým priväzovaním zverili manželke a vôbec rodine. Vraj to ani nenastalo, maximálne raz na chvíľu. V správe to napísané nie je. Ale čo mám robiť. Žene povedali, že som si to v mojej psychóze prifarbil a že to tak určite nebolo. Pritom ja viem svoje.

Myslíte si, že ako terapia je to dobré? Alebo sa dá tomu vyhnúť (ak sa trochu chce), maximálne tie klietky s akou takou voľnosťou pohybu?
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Priväzovanie k posteli Empty Re: Priväzovanie k posteli

Odoslať  Tuto Ut 21 august 2012 - 22:10

Tieš som si zažil toto viackrát, ale vždy pri vedomí len do hodiny.

Priväzovanie je skôr praktikou pri stavoch spojených s delíriami a toxikomanských psychóz.

V rámci našich ochorení je vykonávaná na pacientoch nebezpečných sebe alebo okoliu (v podstate sa takto chápu aj tí, ktorí sú dovedení za asistencie polície, prípadne s navrhnutou ochrannou liečbou), bežnou praxou je aj možné neodôvodnené podozrenie na spomínané.

V Tvojom prípade skôr išlo o niečo iné. Doktori majú tabuľky na maximá medikamentov, ktoré nespôsobia na organizme škody. Myslím, že Ty si tú dávku dostal. Nie je až tak výnimočné, že u silnejšej mánii je podané maximum a efekt je ako zjedenie tabletky C vitamínu. Tým pádom vzniká situácia, že je nutné pacienta mať v stave kľudu. Dôvodov je viacero napríklad len to, že už nad 9 dní totálneho bdenia vzniká riziko kolapsu vnútorných orgánov a podstate smrti. Typoval by som asi toľko, že si išiel do niečoho podobného a tak...
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4786
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Priväzovanie k posteli Empty Re: Priväzovanie k posteli

Odoslať  xkrchnav St 22 august 2012 - 8:55

Tak pravdou je, že ja som bol dovedený za asistencie polície. I keď teraz si nie som celkom istý, či boli prítomný aj pri preklade do nemocnice, alebo len pri "vyzdvihávaní mňa" v byte.

A neviem teda aký kľud to malo zabezpečiť, mňa to extrémne vyčerpávalo, spať sa s tým nedalo v polohe na chrbne, ruky tesne pri tele, nohy nehybne od seba. Fuj len si na to spomeniem, mám nervy. Ale, že by vysvetlili, že je to pre moje dobro to nie. V tichosti a surovosti na mňa.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Priväzovanie k posteli Empty Re: Priväzovanie k posteli

Odoslať  Tuto Št 23 august 2012 - 0:15

Hmm. Vlastne ťažko mi takto špekulovať. Ohľadom skúsenosti, ktorú žiaľ mám, ak boli do nemocnice predvedení za asistencie polície spravidla išlo o nekľudných jednotlivcov. Pamätám na kopy alkoholikov a pár narkomanov. Spravidla ich odviazali keď boli kľudnejší a napríklad prestali nadávať a hroziť.

Čo sa týka mňa samotného bol som už na dávnych hospitalizáciach (asi 7 rokov dozadu najbližšie) zviazaný vždy maximálne troma pásami koženných popruhov a najdlhšie asi 1-1,5 hodiny. Ten posledný raz som sa po cca 15-20 minutách odviazal a uprosil vystrašený personál na zafajčenie. Inak som využíval čas v popruhoch na povedzme meditáciu, aby tie nepríjemné minúty boli rýchlo za mnou.

Inak som videl raz aj "totálnu fixáciu". Remeňov bolo asi päť a navyše na končatinách boli fáčové obväzy pripútané k posteli. Boli tam ešte také "handričky", aby sa fáč nezadral úplne do krvi. Samozrejme, tu nebola žiadna šanca pohybu. Dotyčný bol pravdepodobne výrazne predávkovaný narkoman. Pamätám si, že jeho otec asistoval pri fixácii a potom plakal pri jeho posteli. Pre zaujímavosť, tie handričky úspešne zdolal a tak na zápästiach krvácal. Personál bol pri ňom takmer nonstop. Zvláštne mi bolo, že už na druhý deň z nemocnice odišiel.

Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4786
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Priväzovanie k posteli Empty Re: Priväzovanie k posteli

Odoslať  frances farmer Št 23 august 2012 - 10:25

klietka a kazajka tiež nie je bohviečo...
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Priväzovanie k posteli Empty Re: Priväzovanie k posteli

Odoslať  xkrchnav Št 23 august 2012 - 10:35

Klietku som nezažil. A v kazajke môžeš aspoň chodiť po chodbách, či nie? Tak ju mal jeden spolupacient u nás. Ja som mal pevne ruky pri sebe, nohy od seba a keď som sa príliš hýbal tak mi dali aj taký pás na hruď, skoro som nemohol dýchať. Fakt by ma zaujímalo koľko hodín som v tom bol, lebo je mi jasné, že ja som to prežíval ako pol dňa ale skutočnosť bude asi iná. V správe nič nie je. Ma štve, že tí doktori si povedia, čo chcú, a to, že to nie je pravda im nikto nedokáže, pretože držia spolu. Ale to závisí fakt od ľudí. Žena mi rozprávala, keď bola za mnou v Bohuniciach, tak tam s ňou rozprávali otvorene o všetkom, dokonca raz keď mi bolo zle, si ma nechala sestrička ľahnúť na nohy a chlácholila ma. Len proste pri tej druhej atake som mal odpor už k tej nemocnici, tak som ľahšie prijal niečo nové v dúfaní, že to bude lepšie. No mýlil som sa. Takže neodporúčam Brno Černovice Smile.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Priväzovanie k posteli Empty Re: Priväzovanie k posteli

Odoslať  frances farmer Št 23 august 2012 - 18:01

takéto praktiky vrátane ECT sú pre mňa brutálne
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Priväzovanie k posteli Empty Re: Priväzovanie k posteli

Odoslať  xkrchnav Št 23 august 2012 - 18:11

Mne vraj už tiež chceli dávať ECT, ale "našťastie" som bol tak mimo, že som nevedel vedome súhlasiť a bez toho to nerobia, zas také svine nie sú to sa musí uznať. Ale kto vie ako by to bolo, keby za mnou každý deň nedochádzala manželka.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Priväzovanie k posteli Empty Re: Priväzovanie k posteli

Odoslať  Tuto Št 23 august 2012 - 21:56

Hmm... klietka, kazajka...

Snáď ste mysleli sieťovú postel a netuším ako v ČR, ale v SR je použitie kazajky v psych. zariadeniach nelegálne.

A s tými elektrošokmi je to v tomto prípade asi tak, že je to rýchla a bezbolestná alternatíva oproti povedzme mesiaca na silných liekoch na akútnom. Píšem o prípade, o ktorom je reč tu v predchádzajúcich príspevkoch. Využite elektrošokov je samozrejme širšie, a pravda občas aj dosť kontroverzné.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4786
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Priväzovanie k posteli Empty Re: Priväzovanie k posteli

Odoslať  xkrchnav Pi 24 august 2012 - 8:45

Asi sieťovú, že by toto?
h t t p : / / i 3 . c n . c z / 1 1 2 5 4 8 1 5 2 4 _ s i t o v a - l u z k a - 2 . j p g

No to by bolo isto príjemnejšie než úplná fixácia. Ale asi to nešlo ináč no. Radšej neriešim, je to za mnou. A kazajka je zakázaná aj u nás, ale aj tak ju na neho navliekli. Ako vravím, oni si obhája čokoľvek Sad.

Ja som bol na akútnom 2 mesiace dokopy, na vysokých dávkach liekov, ale z toho čo som tu čítal, aké vedľajšie účinky mali ECT, tak som rád, že som ich nemal.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Priväzovanie k posteli Empty Re: Priväzovanie k posteli

Odoslať  Tuto Pi 24 august 2012 - 21:54

Ále čo, buďme radi, že je ako je. Dozadu ani nie 75 rokov by nám nemeckí fašisti pustili cyklón B a bolo by vybavené. Ešte buďme radi, že sa dá. Dejiny duševných chorôb sú plné krvi, a keď nie, tak sadizmu od tých "normálnych".
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4786
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Priväzovanie k posteli Empty Re: Priväzovanie k posteli

Odoslať  xkrchnav So 25 august 2012 - 10:40

Máš pravdu Tuto, môžeme byť radi, že je ako je. Napríklad v stredoveku to riešili aj takto:

h t t p s : http://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/208901_440418425980549_205935610_n.jpg

podľa toho, čo nám rozprávala sprievodkyňa, tak do tejto klietky sa zatvorili duševne chorí a nikoho nezaujímalo, že tam sú celý deň bez jedla pitia a možnosti vykonať potreby nejak dôstojne. To ich malo vrátiť do reality a "vyliečiť"... very unhappy
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore