Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako tráviť voľný čas?

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako tráviť voľný čas? Empty Ako tráviť voľný čas?

Odoslať  Matej Po 9 jún 2014 - 16:54

Ahoj  it is perfect 

Dnes sa strašne nudím. Nebaví ma nič. Čo Vy porábate počas voľného času? Ja mám trebárs celý dnešok voľný a vôbec nenachádzam nič, čo by mi stálo za námahu. Neviem si dať nejaký cieľ, ktorý by som vedel podporiť dajakou motiváciou. Skrátka, nič sa mi nechce. Ale chcel by som, aby sa mi niečo chcelo a aby som aj vedel, čo sa mi chce.  sad and unhappy 

Čo robiť počas voľného času?  pale 

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako tráviť voľný čas? Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako tráviť voľný čas? Empty Čo robiť počas voľného času?

Odoslať  Jindřiška Vlčková St 4 február 2015 - 23:00

Čo robiť počas voľného času?

Cítit v prstech příjemný tlak, když píšeš na klávesnici. Svraštit obočí, když ti přijde smajlík a pak se začít usmívat. Cítit vláčnost ve svalech, když tušíš, že se ti vlastně ani nic dělat nechce. Stáhnout koutky úst dolů, když na tebe jde mohutný smutek. Cítit radost, když ti kamarád napíše, že se máš na všechno vykašlat a užívat si, přestože tobě to momentálně absolutně nejde. A hlavně: stále tiše zářit tím, co máš v sobě.

J.


Matej Skalík napísal:Ahoj  it is perfect 

Dnes sa strašne nudím. Nebaví ma nič. Čo Vy porábate počas voľného času? Ja mám trebárs celý dnešok voľný a vôbec nenachádzam nič, čo by mi stálo za námahu. Neviem si dať nejaký cieľ, ktorý by som vedel podporiť dajakou motiváciou. Skrátka, nič sa mi nechce. Ale chcel by som, aby sa mi niečo chcelo a aby som aj vedel, čo sa mi chce.  sad and unhappy 

Čo robiť počas voľného času?  pale 
Jindřiška Vlčková
Jindřiška Vlčková
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 23
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 27.01.2015
Vek : 46
Bydlisko Bydlisko : Zlín

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://dialogysdusi.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako tráviť voľný čas? Empty Re: Ako tráviť voľný čas?

Odoslať  Tuto So 30 máj 2015 - 23:02

Matej napísal: "nenachádzam nič, čo by mi stálo za námahu"

Tak Ti nezostáva nič iné, ako hľadanie, čo je tiež aktivita. Občas aj mňa chytí taká chvíľka. Obvykle siahnem po niečom na čítanie, alebo pozriem na Net, alebo pustím TV, alebo lúštim krížovky, alebo počúvam hudbu, alebo sa pozriem do diára/denníka, alebo si urobím kávu a idem na cigaretu, alebo počúvam nejaké hovorené slovo, alebo sa idem prejsť a stavím sa možno v obchode, alebo urobím niekde poriadok, alebo niekomu zavolám, alebo si len tak relaxujem, alebo ... (teraz ma už nič nenapadá) 
jumping2
Na druhej strane, niekedy aj trochu nudy je fajn. 

Ako tráviť voľný čas? Polls_funny_cats_a10_3445_366484_poll_xlarge
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako tráviť voľný čas? Empty Re: Ako tráviť voľný čas?

Odoslať  Matej Št 11 jún 2015 - 16:03

Tuto napísal:Obvykle siahnem po niečom na čítanie, alebo pozriem na Net, alebo pustím TV, alebo lúštim krížovky, alebo počúvam hudbu, alebo sa pozriem do diára/denníka, alebo si urobím kávu a idem na cigaretu, alebo počúvam nejaké hovorené slovo, alebo sa idem prejsť a stavím sa možno v obchode, alebo urobím niekde poriadok, alebo niekomu zavolám, alebo si len tak relaxujem, alebo ... (teraz ma už nič nenapadá) 

Vymenoval si celkom fajn aktivity, Tuto. Vďaka. Smile Teraz mám akože mesiac a pol prázdniny, takže sa mi náhle nakopilo množstvo voľného času. A ten musím nejak stráviť. Vezmem si aj príklad z Tebou menovaných činností. Zaiste budem sledovať Midsomer v telkáči, surfovať po nete a čítať záujmové články alebo spravodajstvo. Chcel by som sa aj dobrovoľne učiť, trebárs angličtinu a okrem nej aj niečo encyklopedické, všeobecno-vzdelávacie, tak aby som si rozširoval všeobecný rozhľad. Snáď sa mi bude chcieť - možno z toho napokon nič nebude, je to iba taký nápad. Smile Ako Ty máš obľúbený veget pri kávičke a cigaretke, tak ja mám podobne rád veget pri energeťáku. Vyvalím sa a pomaly sŕkam do seba a vychutnávam, a preciťujem, ako ma to pomaly prebúdza. Zaiste budem pokračovať v počúvaní rádií, momentálne počúvam nejaké americké country rádio. Aby som nesedel doma, ale bol naopak motivovaný dbať na hygienu, tak chcem chodiť na 70-80 minútové prechádzky okolo mesta, ktoré bude volať výletmi. Very Happy Dneska som mal pohybu dosť (psychiatrička, potraviny, lekáreň, supermarket), takže dnes už na "výlet" nejdem. Asi až zajtra. Smile Naďalej budem sledovať stravu a série základných cvikov. Twisted Evil To zostáva mojím koníčkom. affraid A asi si zase po dlhšej dobe zahrám nejaké PC hry... typing To si pôjdem zahrať asi hneď, ako toto dopíšem. Yes

Tak uvidím, ako ten voľný čas zvládnem. Celkovo mi ho zostáva mesiac aj 20 dní, čiže asi 50 dní. Utečie to ako voda. Uf.
Tak hurá relaxovať.
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako tráviť voľný čas? Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako tráviť voľný čas? Empty Re: Ako tráviť voľný čas?

Odoslať  kimi2028 Po 29 júl 2019 - 15:38

@Tuto, skvelé aktivity. Sám niektoré z nich robievam vo voľnom čase. Myslím si však, že najlepšie je rozšíriť si svoje koníčky. Tam je veľká šanca na zlepšenie. Nájsť si niektoré koníčky, ktoré sú zábavné a ísť si touto cestou. Nevadí, že pred tým ste ich nikdy nerobili. Tá cesta je potom veľmi dôležitá, aby ste robili, čo vás baví. Momentálne mám 3 základné koníčky, a to šach, posilovňa, či dejepis. Práve ten dejepis je výborná činnosť kúpiť si knižku s testami aj z inej oblasti a riešiť si ich napr. z fyziky, matematiky, biológie a i. Nevadí, že tie testy sú ťažšie, pretože časom pôjdete s vedomosťami hore. Potom samozrejme robím doplnkové činnosti napr. v TV pozerám rôzne dokumentárne filmy, kvízy, či športové prenosy. Na internete si vyhľadávam zaujímavé informácie a momentálne si píšem jeden dokument o svojom obľúbenom futbalovom klube. Neviem ako sa mi ho podarí napísať, ale aj písanie vo worde je istým druhom činnosti.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore