Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

...lieky...

Strana 5 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

...lieky... - Stránka 5 Empty Re: ...lieky...

Odoslať  Matej Ne 16 august 2015 - 21:23

Dávam svoju poznámku do tejto témy, lebo sa najlepšie tematicky hodí práve sem. Smile

-

Je pozoruhodné, že to, čo som považoval za výraznú komplikáciu, mi naopak svojsky prospelo. Totiž po prestúpení k novej doktorke vo februári tohto roku som narazil na odpor mi predpisovať anxiolytiká v takom množstve, na aké som býval zvyknutý u bývalého doktora. Uňho som jedol trebárs Neuroly 0,25 mg jeden až dva denne. Nová doktorka a najmä jej sestrička, ktorá mi občas predpisuje lieky, keď netreba vyšetrenie, s tým majú a mali evidentne problém. Dosť dlho ma to trápilo, lebo som sa bál, že bez anxiolytík nezvládnem úzkosť a flush.

Postupom týždňov som už v nejaký apríl 2015 jedol 1 Neurol každý obdeň, alebo len, keď som šiel do školy. Neskôr už len, keď som mal mať trému a verejne vystupovať. Frekvencia sa radom znížila na jedna tabletka za týždeň. Čas išiel ďalej a teraz je august 2015 a fakticky už 2 mesiace som nemal žiadny Neurol, žiadne anxiolytikum. A ak predsa, tak maximálne 1-2 za 2 mesiace (0,25 mg). Chodím do tej roboty, som vystavený sociálnym interakciám a nejak som úplne bez anxiolytík.

Dnes som si to tak spätne všetko zvážil a napadlo mi, že či to takto nie je vlastne lepšie a že sme s doktorkou vlastne urobili v mojej liečbe pokrok, lebo už dokážem fungovať aj vo vypätých situáciách bez chemického korigovania flush a úzkosti. Ani som si to behom tých týždňov a mesiacov neuvedomil poriadne.

Takže teraz z psychofarmák užívam len Escitil 10 mg (1-1-0), Orfiril Long 500 mg (1-0-1), Xeplion 75 mg (raz mesačne). Časom by som to chcel znížiť na Escitil 10 mg (1-0-0), prípadne Escitil 15 mg (1-0-0). Orfiril už znížený oficiálne mám a čoskoro mi vezmú krv, že či reku som stále v "terapeutickej hladine valproátu". Pravdepodobne sa to už znížiť ešte viac nedá, lebo by som klesol v krvi pod terapeutickú hladinu. Čo sa týka Xeplionu, ten by som zatiaľ nemenil. Chúďa poisťovňa, tá sa teda naňho kvôli mne naplatí. winking Možno aj kvôli nemu mám schizofréniu, a nie schizoafektívnu poruchu... Very Happy Vo svete diagnóz vo vzťahu k liekom to už takto chodí. laughing

Možno sa raz naštvem a budem prosiť o zrušenie Orfirilu Long úplne. A že by som fungoval len na kvalitnom escitaloprame a na kvalitnom, drahom depotnom antipsychotiku. Ale nie som odborník, možno by som si takto odpílil pod sebou konár, tak radšej mudrovať až tak nejdem. No

Ďakujem za vypočutie. Smile
I love you

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

...lieky... - Stránka 5 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...lieky... - Stránka 5 Empty Re: ...lieky...

Odoslať  Matej So 25 január 2020 - 11:20

Ahojte.

Neviem, kde dať zverenie ohľadom svojich liekov, tak som vyhrabal túto tému z dávnejších rokov fóra. Very Happy

V pondelok som bol u psychiatričky, a to asi po roku, lebo bola od nejakého februára/marca 2019 na dlhodobej péenke. Po recepty som chodil pravidelne iba k sestričke. Ukázal som jej aj správy z hematológie z leta 2019, kde mi zistili nízke leukocyty a zlú zrážanlivosť v rámci niektorých tzv. faktorov. V pondelok mi vzali krv, včera som si volal po výsledky - mám krvný obraz dobrý, pečeňové testy veľmi dobré a hladinu valproátu (Orfirilu Long) vyhovujúcu. Dr. mi povedala, že na základe výsledkov krvi mi bude upravovať teraz trošku liečbu, rada by prešla, ak je hladina valproátu dobrá, na zníženie Orfirilu Long (hovorila niečo o vrecúškách s 300 mg, teraz beriem vrecúška s 500 mg). Ďalej chce znížiť vraj paliperidón na 3 mg zo 6 mg. Sertralín mi nechala na 50 mg, to viem aj teraz, lebo mi ho predpísala hneď v pondelok na ďalšie 2 mesiace. Ostatné lieky mi nepredpísala, že reku predpíše ich už upravené podľa krvi. Takže teraz k nej mám termín 17. februára. Yes Skôr spomínala pridanie Ascorutinu, čo je nepsychiatrický liek na spevnenie stien ciev a zlepšenie zrážanlivosti. Shocked

O Spitomine nehovorila nič, či ho bude upravovať. Predpokladám, že nie. Už dávno, veľmi veľa rokov, sa mi nestalo, že by psychiater mi chcel sám od seba znižovať lieky, a to bez môjho nejakého návrhu alebo prosby. Asi sa tak rozhodla podľa tých hematologických správ. Každopádne, mne sa hematologické markery zhoršili až na Sertralíne, zatiaľ čo paliperidón a valproát mi roky nič na krvi zlé nerobil. To ma vedie k úvahe, že asi znižuje nie iba na základe hematológie, ale asi aj kvôli nejakej stabilite stavu. Hovorila totiž aj to, že mi to takto "na leto" upraví a celkovo ma zhodnotila, že sa mi vcelku darí. Rozprávali sme sa aj o práci a o tom, že som si zobral na plecia aj novú školu. Zdalo sa jej to ako znak lepšieho stavu. Je to fajn, že chce skúsiť ísť nižšie, keď vidí zlepšenie. Hoci samozrejme, mám obavy. Resp. rešpekt. Naozaj viem, aké to je, keď nemám na potrebnej hladine tieto chemické barličky, že ako strašne psychicky vie človeku byť. Takže fakt cítim rešpekt pred znižovaním, už nie som taký hŕŕ-optimista, ktorý sa s vervou ide do takýchto vecí hrnúť, že reku zvládnem všetko na svete. Nie, nezvládnem. Embarassed

Nuž, tak zatiaľ beriem všetko po starom a po 17. februári sa uvidí, k čomu nakoniec lekárka pristúpi. Smile

Ďakujem za vypočutie, kamaráti. Ďakujem
S pozdravom
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

...lieky... - Stránka 5 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...lieky... - Stránka 5 Empty Re: ...lieky...

Odoslať  Iacobus Ne 16 február 2020 - 19:22

Dobrý deň,
chcem sa vás opýtať, či máte skúsenosti s liekom piracetam (Lucetam), ktorý je voľnopredajný, resp. či funguje. Výrobca liečivo deklaruje ako nootripikum, čiže látku, ktorá zlepšuje kognitívne funkcie, najmä exekutívne, ďalej schopnosť učiť sa a kreativitu.
Ja som si ho zaobstaral prvýkrát počas tohto skúškového obdobia, hoci som o ňom vedel už dlhšie. Zatiaľ neviem zhodnotiť jeho účinnosť, bral som ho len deň pred poslednou skúškou.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...lieky... - Stránka 5 Empty Re: ...lieky...

Odoslať  kimi2028 Po 17 február 2020 - 15:58

Nemám skúsenosti, ale skús napísať le pluie. Ona ho berie, či brala a pomohol jej trochu...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2208
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...lieky... - Stránka 5 Empty Re: ...lieky...

Odoslať  Matej Po 17 február 2020 - 18:58

Ahoj @Iacobus (Iacobus).

Užíval som Lucetam ešte kedysi na bakalárskom štúdiu... teda niekedy okolo roku 2010, plus-mínus. Vcelku mi pomáhal najmä v tom, že som si ľahšie a rýchlejšie zapamätal učebné látky a ľahšie som sa prinucoval ich učiť. V podstate rovnaký efekt má na mňa aj obyčajné ginko... napr. MemoPlus. Neviem presne potvrdiť, že by účinok Lucetamu bol nejako zjavný - totiž mnohokrát sa moje lepšie zapamätávanie a rozpamätávanie dalo vysvetliť aj alternatívne a jednoduchšie, než ako umelý efekt nejakého lieku. Ale užíval som to poctivo a mal som v tom určitú psychickú oporu, o ktorú som sa pri učení opieral - povzbudzovalo ma to do učenia už len tým, že som to užil, tak som sa užitím tabletky akoby duševne nastavil na to, že "teraz je čas sa učiť". Vtedy bol Lucetam na lekársky predpis a psychiater mi vravel, že sa predpisuje starším ľuďom po mŕtvici alebo pri kognitívnych problémoch v rámci nastupujúcej demencie. Preto mi to otáľal predpísať, no napokon som ho presvedčil. Môj tatino to užíval po mozgovej príhode na revitalizáciu kognitívnych funkcií, odtiaľ som sa o tomto lieku dozvedel. Dnes, ak potrebujem povzbudiť pamäť a sústredenie, tak siahnem vlastne iba po ginku. Smile Yes

Super!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

...lieky... - Stránka 5 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...lieky... - Stránka 5 Empty Re: ...lieky...

Odoslať  Matej Po 17 február 2020 - 18:58

Ahojte, kamaráti. Pretty good

Dnes som bol u doktorky. Prezentovala mi moje výsledky krvi, mal som pečeňové testy dobré, bez problémov... tiež krvný obraz, okrem kreatinínu, ktorý bol trošička pod normu. Výrazne pod normu som mal cholesterol, čo povedala, že je vlastne dobre. Mal som okolo 2,6, čiže ešte menej, než je spodná hranica normálnej hladiny. Myslím si, že to súvisí s mojím pravidelným užívaním omega-3-mastných kyselín od firmy Jamieson. Užívam to už vyše roka na podnet jednej knižky, ktorá tieto tobolky spája s antidepresívnym efektom. Avšak okrem toho medzi-iným vie slúžiť aj na zdravie ciev a srdca, cholesterol a nervové dráhy.

Ako som očakával, tak naozaj pristúpila k zníženiu niektorých liekov. Konkrétne mi dala paliperidón iba 3 mg, menej než štandardná udržovacia dávka... v podobe Parnida. Stabilizátor nálady Orfiril Long po novom beriem 300 mg ráno a 300 mg večer... čo je pokles z 1500 mg denne na 600 mg denne. Spitomin mám zachovaný, 1 tabletka 10 mg denne, pričom si ju vraj nemusím poliť na ráno a večer, ale vraj si ju môžem dať rovno celú ráno a večer si teda nedať. Trochu sa toho obávam, že či ma celá tabletka neunaví na ráno do práce... mám skúsenosť spred roka, že v nárazovej gramáži vie Spitomin spôsobiť únavu. Možno sú moje obavy zbytočné, lebo veď ide len o základných 10 mg a psychiatri považujú za šupu až dávky asi 20-40 mg.

Sertralín mi ponechala na 50 mg, ale povedala, že si smerom k letu skúsime dať ohľadom neho "liekové prázdniny". Už užívam Sertralín presne rok a je čas s antidepresívom možno už hýbať. Trošku som v tomto zvolil malú rebéliu plynúcu z mojej akejsi netrpezlivosti - totiž jej slová ma povzbudili si sertralín čiastočne znížiť už teraz, teda ešte pred jej jarným oficiálnym "hýbaním" gramáže. Tá tabletka má ryhu a dá sa podľa letáka poliť, tak teda užívam polku ráno... čiže 25 mg.

Okrem týchto liekov mi dala na "pohladenie pečene" Lagosu 150 mg (na ráno, aj na večer). Ide o rastlinný výťažok, kde účinná látka má revitalizujúci vplyv na pečeň, doporučuje sa pacientom, ktorí užívajú alebo užili niečo, čo škodí pečeni... alkohol, jedy, lieky a podobne. Dala mi jednu škatuľku, len ju celú užijem v priebehu 50 dní, a ďalšiu mi zatiaľ nepredpíše. Povedala, že vraj raz za čas to takto dáva pacientom "na pohladenie pečene". Ale nikdy nie na dlhodobo, iba takto 1 balenie raz za uhorský rok. Smile

Ďakujem za prečítanie. Všetko dobré Vám prajem! giving a hug

Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

...lieky... - Stránka 5 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...lieky... - Stránka 5 Empty Re: ...lieky...

Odoslať  relouth Po 17 február 2020 - 21:00

Lagosa nie je na predpis myslim,ved je to len vytazok z pasterca. Ten uzivam v podstate nonstop v tobolkach Silimarin 140. 90tbl stoji asi 6€ co je na 3 mesiace fajn cena.
Pecen potebuje pomoc aj ak clovek neuziva lieky. Vie sa ze ma samoliecebne schopnosti,ale tie maju limity a uz velakrat sa stalo,ze clovek mal nealkoholovu cirhozu..co je dost pruser.
Tieto tobolky mi myslim zachranili zivot,kedze som sa parkrat predavkoval ad tabletkami a vo vacsej miere som uzival alkohol v kombinacii s benzodiazepinmi. Pecenove testy mam ako 18 rocny podla sestricky.
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...lieky... - Stránka 5 Empty Re: ...lieky...

Odoslať  fuhino Ut 18 február 2020 - 11:58

Lagosa je na predpis.
fuhino
fuhino
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 23
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 24.08.2018
Bydlisko Bydlisko : Stredné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: (Olanzapin) Olpinat 10mg 0-0-2, (Escitalopram) Elicea 10mg 1-0-0.

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...lieky... - Stránka 5 Empty Re: ...lieky...

Odoslať  relouth Ut 18 február 2020 - 14:26

Popritom je to to iste

LAGOSA
Účinné látky
silymarín 150mg


SILYMARIN 140 Generica
Účinné látky
140,0 mg silymarínu
plus tam su fosfolipidy,ktore su tiez prospesne pre pecen

Uz som sa s podobnou politikou stretol u lieku Tobokan,co nie je nic ine ako extrakt z Ginka
Na rozdiel od inych Ginko pripravkov mal ale garantovanu hmotnost ucinej latky v tabletke.

V tomto moze byt aj pripad Lagosy.
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...lieky... - Stránka 5 Empty Re: ...lieky...

Odoslať  relouth Št 20 február 2020 - 9:31

Zistujem ze na mna antipsychotika posobia naopak.

Chlorprothixen ma v malych davkach skludnovat a pomaha od uzkosti.S tym suhlasim,ale tie skludnenia sa akoby akumuluju do podvedomia a ja obcas chytam poriadny amok kedy jedine co mi pomaha je sebeublizenie.

Reagila zas obcas vyspanuje moje paranoidne myslienky na max..co predtym ako som ju bral nebyvalo.

Tak ja uz neviem. Je normalne ze ma antipschotika robia viac psychotikom ako ,ked som bez nich ?
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...lieky... - Stránka 5 Empty Pomoc

Odoslať  Alka Po 24 február 2020 - 22:36

Ahojte, som nový člen. Berie niekto Aripiprazole 10mg? Ja to mám predpísané a mám z toho strach to brať. Pred rokom sa mi to všetko rozbehlo mala som sa sťahovať za priateľom do zahraničia a začalo to panickými atakmi, marilo sa mi, úzkosť, potom som prestala, spať, jesť, bludy ani halucinácie nemám ani nepočujem hlasy, ale mala som obsedantné myšlienky, že som si stále niečo vnútorne sebe vravela, mala som taký panický strach obavy hneď keď sa mi to stalo som mala obavy, že mám schizofréniu a že čo ked niekomu niečo spravím. Taká totálna úzkosť. Ked som najprv prišla k psychiatrovi ešte to nebolo úplne rozbehnuté mala som len úzkosti a som sa cítila divne, potom ma poslala na diagnostiku a tam som prišla už po nevyspatosti a panických atakoch a mi vyšlo z testov, že akútna psychóza s príznakmi schizofrénie. Asi 4 dni som čakala na psychiatričku, nebola som mimo seba, nebola som ani hospitalizovaná. Psychiatrička mi dala Rispen 1mg. Keď mi oznámila diagnózu som myslela, že sranduje. Rodina a známi mi dohovárali, že tie lieky nemám brať. Začala som ich brať, cítila som sa divne, bola som taká zábudlivá, dala mi ešte Neurol na spanie. Po týždni mi to navýšila na 2mg ten Rispen a myslela som si, že sa zbláznim, tak som si to sama vysadila a už som brala len neurol pár týždnov. Potom som išla ešte asi k 3 rôznym psychiatrom si overiť tú diagnózu a tí boli v tom, že to je depresia, ale vraj to môže byť aj čokoľvek iné. Potom som aj ten neurol vysadila, hrozné stavy po vysadení, to som asi nemala robiť naraz. Dostala som Stilnox na spanie a Cipralex nízku dávku, ale predtým ešte na mne skúšali Valdoxan, Mirzaten ten mi zle nadávkovali a už som si balila veci, že tento život zabalím. Ten som tiež potom úspešne vysadila. Cipralex mi robil hrozný nepokoj a to mi robil aj ten Rispen. Stále by som len chodila, bola som nepokojná a nemohla som si sadnúť. Potom som skončila u poslednej psychiatričky tam som aj doteraz, tá ma chcela vidiet bez liekov. Dostala som pomoc od priateľa a Stilnox som vysádzala a prešla som na prírodný l-theanín od firmy Vertisol. Beriem 2 tabletky pred spánkom najprv 1 a potom druhú tak za 15 minút. Vďaka tomuto som prestala brat tabletky na spanie z ktorých som bola paranoidná, stav sa mi zlepšil a teraz vďaka l-theanínu spím, funguje mi počas dňa aj na úzkosť. Beriem ešte B vitamíny a Omegu 3 a ráno prírodné detoxikačné kvapky Yoalis 4 druhy. Tie mi pomohli a minimalizovali mi obsedatné myšlienky, ktoré už skoro nemám. Začala som pracovať, čo som predtým ako som brala psychiatrické lieky vôbec nemohla. Psychiatrička ma skúšala, že zostanem len na tých prírodných veciach, čo beriem robila som meditácie a tiež používala beurer svetlo, ktoré je ako zdravotná pomôcka miesto slnka, keď chýba. O L-theaníne som sa dočítala aj na zahraničných fórach, že pomáha schizofrenikom a u 80percent ľudí došlo k zlepšeniu stavu, ak aj brali popri liečbe. Ja to mám otestované na tom, že mi pomáhajú spať. Tiež som s ním pomohla už pár ľuďom funguje aj u sklerózy multiplex, tiež nemôžu spať. Čo sa môjho problému týka, stále sa mi striedajú nálady, mávam také výkyvy, plačlivé, som aj dosť depresívna a často mám sebevražebné myšlienky a to hlavne z toho, že ako budem ďalej fungovať. Pokým sa mi toto nestalo som fungovala normálne. Teraz mám od psychiatričky Aripiprazole 10mg a mám strach to začat brat. Hlavne sa u neho uvádza nepokoj a to som mala aj u tých iných liekov minulý rok. Bojím sa, že ma odpáli úplne a nebudem môcť žiť, pracovať a skončím hospitalizovaná. Po tých minulých liekoch minulý rok mi trvalo dlho, kým som sa dala doporiadku. Bývam paranoidná skôr sa to prejavuje tak, že ked mi je nanič tak to viním na to, že mi niekto dal niečo do kvapiek, alebo napr nepijem doma vodu, lebo sa bojím, že toto sa mi stalo preto, že ma musel otrávit sused, je dost psycho on. Cítim sa divne, už sa necítim tak, ako som sa cítila kedysi, neviem to opísat. Kopec ludí z rodiny ma ale viní, že si to všetko vymýšlam, že mi nič nie je a že to mám len v hlave. Môj Otec sa lieči na depresiu s úzkostou a kedysi tiež býval paranoidný, ale myslím, že neuroleptiká nebral iba AD. Mám veľa myšlienok v hlave stále a ked sa mi to stalo ťažko som sa sústredila na film, knihu. Teraz je to už lepšie, ale tá hlava mi stále ide. Viete mi niekto podať pomocnú ruku, myslím, čo sa tých liekov týka, keďže túto záležitosť riešim 1x. Ďakujem
Alka
Alka
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 5
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 24.02.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...lieky... - Stránka 5 Empty Re: ...lieky...

Odoslať  Tuto Ut 25 február 2020 - 15:36

Ahoj Alka!
Vítam Ťa na fóre a dúfam, že Ti formou jeho členov aj pomôže. Za seba len toľko, že občas sa netreba nemocnice až tak báť, obvykle pomôžu a vyladia lieky podľa potreby. Mám už po 9-ich hospitalizáciach rôzne skúsenosti. Myslím si, že si na záležitosti okolo ambulantnej starostlivosti išla múdro, že si bola za viacerými MUDr. Pokiaľ je ochorenie ešte v začínajúcich etapách, dá sa s ním pohnúť dokonca smerom k vyliečeniu. Práve by som preto hlavne poprial trpezlivosť s liekami a čo najlepší výber psychiatra, ktorý Ti môže byť nápomocný v Tvojich problémoch.

Za mňa nateraz asi toľko, snáď som aspoň mierne pomohol. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4786
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 5 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore