Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Televízia a rozhlas

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Televízia a rozhlas Empty Televízia a rozhlas

Odoslať  Tuto So 27 november 2010 - 2:19

Nazdar každému!

Čo radi pozeráte, prípadne počúvate? Prečo? Čo vás zaujalo práve teraz?


U mňa najsledovanejšou reláciou sú Televízne noviny, niekedy ich vynechám ale doženiem to novinkami na Nete. Občas pozriem Súdnu sieň a nejaký film po ôsmej. Obľubujem AZ kvíz na ČT1 a je škoda, že obdoba neide na slovenských televíziach. Zatiaľ som neprepadol žiadnemu dlhodobému seriálu a ani neplánujem. Televíziu sa snažím primerane selektovať, aby som pri nej nezabil priveľa času.

Rádio počúvam len náhodne. Mám radšej hovorené slovo ako hudbu.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Televízia a rozhlas Empty Re: Televízia a rozhlas

Odoslať  Matej So 27 november 2010 - 15:21

Tuto napísal:Čo radi pozeráte, prípadne počúvate? Prečo? Čo vás zaujalo práve teraz?

Rád počúvam rádio BEST, ktoré vysiela v Trnave a Bratislave. music Majú tam stále iba hudbu a často sa neopakuje, a to mi veľmi vyhovuje, lebo ja som opačný typ ako Ty, Tuto, ja radšej hudbu ako hovorené slovo. Rozjímam pri nej, lepšie sa mi pri nej sústredí a celkovo ma hudba nalaďuje na tú správnu náladu pre činnosť, ktorú pri počúvaní robím, nech už je to hra, alebo písanie seminárky. Hudba je super. it is perfect

Akú hudbu mám rád? Takú tú typickú BEST. To znamená oldies a rock. Mám rád aj operné skladby, ale asi len tie najznámejšie časti, ktoré pozná asi každý. Tie sa mi fakt páčia. Veľakrát vyhľadávam hudbu práve na youtube. cyclops

Pozerávam vlastne len správy večer, tiež TA3 a jej dokumenty, občas M.A.S.H., ale inak nič takého. Mávam rád drámy, ale nepohrdnem ani komédiou. No treba dodať, že televízor veľmi obmedzujem, nebaví ma natoľko a v podstate málokedy v programe dávajú niečo, čo by sadlo akurát pre mňa. Takže tak. winking

Teraz ma najviac zaujala asi pieseň Tornero, počúvam ju dokolečka. Som schopný počúvať dokola tú istú skladbu aj niekoľko dní, chichi. winner Viem, že je to už stará pieseň, ale znovu som ju objavil, znovu som prišiel na jej čaro. alien

community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Televízia a rozhlas Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Televízia a rozhlas Empty Re: Televízia a rozhlas

Odoslať  Anonymný So 27 november 2010 - 16:20

televiziu takmer vobec nepozeram, programy v nej ma nudia. mame beznu kablovku, mozno keby sme mali nejake to HBO, tak by som tam obcas nieco pozrel...
za posledne dva mesiace som pozeral asi polhodinku Farmar hlada zenu, videl som to prvykrat a velmi ma pobavila kauza ukradnuty mobil, davno som sa tak nenasmial...odporucam, niekde v archive na nete to bude (priznavam sa, ze nemam vobec potuchy, ci to bolo na Joj alebo na Markize Very Happy)...predtym som pozeral posledne preteky F1 v sezone, ked sa rozhodovalo o majstrovskom titule. Som skalny fanusik Ferrari Smile kedysi som pozeral pravidelne formule, ale za posledne dva roky som videl mozno 3 zavody...a este som videl asi pred mesiacom jeden film, Cloverfield: Monstrum...to bol asi prvy film, co som tento rok v TV pozeral...velmi ma to zaujalo netypickou pracou s kamerou...cize TV skutocne minimalne, aktualne spravy si pozriem na internete...v podstate rozmyslam, ze co ja nerobim na internete...zarmutila ma situacie ohladne korejskeho konfliktu, som obrovskym fanusikom Juznej Korei, to je moja vysnivana destinacia...Cize vidiet Seoul a potom kludne umriet, asi tak u mna to je Very Happy
Teraz sa tesim na novu seriu Californication, co maju zacat v amerike od januara davat, dobre je tiez Big Bang Theory, IT Crowd, Flash Forward a podobne serialy...vzdy si pozriem den po odvysielani...Hank Moody a Sheldon Cooper jednoznacne dve najlepsie serialove postavicky Smile

a este doplnim: hudbu mozem takuto

http://www.last.fm/user/nabokow

nenechajte sa zmiast babou v profile, som to ja Wink
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Televízia a rozhlas Empty Re: Televízia a rozhlas

Odoslať  filipka Po 29 november 2010 - 18:07

Ja najradsej pozeram dokumenty, najma prirodovedne (nielen klasicke prirodopisne), potom o historii vesmiru a rada mam aj dokumenty o 2.svetovej vojne (ale aj tak si z tychto historickych z 2.svet. vojny nic nepamatam :-). Potom rada pozeram serialy, najma mojho milacika Dr.Housa, aj ked z medicinskeho hladiska su jeho pripady mimoriadne nepravdepodobne a znacne vykonstruovane, dalej CSI, ale kedze to uz davaju pomerne neskoro, tak uz to nepozeram. A z filmov mam rada dramy, psychologicke filmy a thrillery.
Co neznasam v akejkolvek podobe (TV, kino, knihy) je zaner fantasy (Tolkien, Harry Potter a pod) a drvivu vacsinu romantickych filmov typu Danielle Steel, Rosamunde Pilcher a telenovely.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Televízia a rozhlas Empty Re: Televízia a rozhlas

Odoslať  frances farmer Št 13 január 2011 - 17:13


mám rád dokumenty, hlavne viasaty kanály, discovery kanály a national geographic Wink občas pozerám aj slovenské seriály a americké komédie Smile
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Televízia a rozhlas Empty TV a RS

Odoslať  Ivanko Po 9 január 2012 - 23:22

takže v tv si vždy rád pozriem nejaký dobrý športový kanál, teraz najmä Hokej KHL teda náš HC Lev Poprad ktorý vysielajú ale aj našu reprezentáciu na stv,
zaujímavý je tiež kanál prima Cool, ale v ňom ma zaujal pomerne starý Kanadsko-Americký seriál Krajné Medze, ten je mi veľmi blízky.
Čo sa hudby týka tak rádio Hey, kde sú česko-slovenské hity, myslím si, že moderná hudba jedno o aký štýl ide už nie je to čo bývalo ešte v rokoch 20 storočia.
Ivanko
Ivanko
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 64
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 17.12.2010
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Televízia a rozhlas Empty Re: Televízia a rozhlas

Odoslať  Matej Pi 22 jún 2012 - 14:56

Táto téma bola založená Tutom ešte voľakedy v roku 2010, ak ma pamäť neklame. Odvtedy sa v telke a v našich preferenciách možno niečo zmenilo.

Čo v súčasnosti pozeráte v telke alebo počúvate v rádiu?

U mňa nič moc, takmer nikdy nie je nič pre mňa. Som asi náročný divák, teda tak mi doma hovoria, ale nepripadám si tak. Len už nedávajú tak často drámy a nejaké filmy obsahujúce dajaké posolstvo alebo centrálnu myšlienku. Všetko je to len o masakroch a krvi, všade musí byť pichnutý buď sex, alebo drogy, či nejaké krvavé rozpárané mŕtvoly. Pamätáte si ešte na Columba? To bol inteligentný seriál, kde sa dalo aj pobaviť, aj sa vyšetrovalo, a pritom tam nemuseli stále narábať s toľkou krvou a nechutne znivočenými mŕtvolami.

Väčšinou ak pozerám telku, tak pozerám najmä správy večer, TA3 alebo aj nejaké iné spravodajstvo, občas dokumenty, napríklad aj také, aké spomínala Filipka, o histórii vesmíru, alebo aj z druhej svetovej. Ešte stále ma vedia zlákať aj takí Simpsonovci. Dokážem si však seba predstaviť, ako pozerám thriller alebo komédiu, no i to väčšinou sa udeje len vtedy, keď lapím v obývačke a náhodou niečo také čumí mama. Vtedy ma to schytí pozerať a dopozerám to. Ale sám od seba by som si to asi nepustil.

Najviac ma odpudzujú reality show, či už ide o spevácke súťaže, talenty alebo také tie, kde sa varí, alebo sexuje, nadáva, rozvíjajú si tam vzájomné vzťahy pred kamerami a musia pred kamerami ukazovať, akí sú svetoví, keď ohovárajú a presadzujú sa na úkor druhých spoluhráčov. Myslím, že je to morálne bahno súčasnej televízie. No tým nechcem uraziť nikoho, kto to pozerá, ja som len chcel vyjadriť, že tieto veci sú mi nie po chuti.

Vlastne len Simpsoňákov a správy viem asi vyhľadávať sám od seba. Ostatné pozerám v telke len vtedy, keď to pozerá mama a ja som pritom "nútený" byť v obývačke, trebárs preto, lebo sa mi nezmestí PC na stôl v izbe (kvôli bordelu). Smile

Keď čakám v čakárni u doktora, počúvam rádio Viva, rannú show. Ale doma počúvam len rádio Best Fm. Je tam málo hovoreného slova, čo mi vyhovuje.

Celkovo som založený viac internetovo a počítačovo, než televízorovo a rádiovo. Aj správy mnohokrát nepozriem, ale všetko úspešne dobehnem čítaním spravodajských webov.

Tak to som ja a televízia či rozhlas. A čo Vy? jumping2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Televízia a rozhlas Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Televízia a rozhlas Empty Re: Televízia a rozhlas

Odoslať  historik Št 30 máj 2013 - 15:14

Ja teraz televízor pozerám veľmi málo. Len keď mama niečo sleduje a zaujme ma to, tak si to pozriem. Ale ešte donedávna som usilovne študoval históriu. Robil som to tak, že som si z knižnice požičiaval knihy o nej a pozeral som dokumentárne filmy na túto tému. Tie dokumenty som vopred na celý týždeň vyhľadával v tých rozvrhoch, či ako sa to nazýva (vysielací program?), na internete, všetky dokumenty som si poznačil na papier - v ktorý deň sa bude ten a ten film vysielať, o koľkej sa začne a o koľkej sa skončí, a tiež v stručnosti som zapísal, o čom to má byť. A potom som si každý deň nastavoval viedeo, aby mi tie dokumenty v nasledujúci deň same nahralo. Potom som ich pozeral. Nahrával som si ich preto, lebo by bolo možné, že práve v tom čase vysielania budem niečim zaneprázdnený alebo mama bude chcieť pozerať niečo iné. No tak tá história ma veľmi zaujímala, aj som sa tešil, že sa v nej vzdelávam, že to ide dopredu. Niečo o tej histórii asi aj viem. Skúšal som robiť testy z nej na webe a neraz mi vyšla aj 90-percentná úspešnosť. Very Happy Ale to samoštúdium mi išlo veľmi ťažko. Najmä to čítanie, ale aj pozeranie nahratých dokumentov. Asi mám slabú pozornosť. To nie je len tak, že si pustím ten film a pozerám a ono mi to same ide do hlavy. scared2 Tak to teda nefunguje. No, I cannot accept Ja si musím napínať myseľ, zbystriť zrak aj sluch, musím sa usilovať pochopiť to. Ale je pravda, že tie dokumenty o histórii sú aj trochu zložité a náročné na pochopenie. A hrané filmy ma zas nebavia. Ani tie historické. Pri nich sa hrozne nudím, lebo tam dej ide pomaly.

Dúfam, že ma to zase niekedy začne baviť a že tie ťažkosti zo sledovania pominú. Ale stačilo by, keby som si pozrel len nejakých pár dokumentov o histórii za týždeň, lebo s ničím netreba preháňať.

Ale zato, milí priatelia, mám rád televíziu Šlágr TV. Máme ju v káblovke. Je to československá ľudová televízia a vysielajú tam videoklipy - ľudovky, country a také veci. Taká príjemná, jemná, ukľudňujúca hudba. Very Happy Je to priam balzam na moju dušu. it is perfect Keď v noci nemôžem spať, pozerám tú televíziu a počúvam, čo hrajú a spievajú. Stále si kladiem predsavzatie, že ju budem pozerať aj cez deň. Dnes toto predsavzatie plním, a to aj priamo teraz, keď píšem tento príspevok, mám ju zapnutú. Nech hrá. clown
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Televízia a rozhlas Empty Re: Televízia a rozhlas

Odoslať  Matej Ut 11 jún 2013 - 21:47

Slabú pozornosť veru mám aj ja. Je zaujímavé, že robím v kníhkupectve, a pritom ma nebaví čítať beletriu. Je to veľmi podobné s Tebou, historik, čo sa týka teda dôvodov. Totiž mám slabú pozornosť, zle sa koncentrujem, musím si čítať vety viackrát, kým ich pochopím. Dej ide pomaly, nudí ma to, zívam pri tom. Oveľa radšej mám literatúru faktu, poučné publikácie. To isté sa mi deje aj pri televízori. Tiež ma mnohé filmy nudia kvôli pozornosti, pomalému deju a kvôli tomu, že akosi mám vnútorný pocit, že mi to nič nedáva, a že pritom teda márnim čas. Keď pozerám dokument, tak vtedy vnímam užitočnosť prijímaných informácií. Pri hranom filme to tak necítim. Embarassed

Ale predsa len v ostatnom období som si zaľúbil Vraždy v Midsomeri a teraz na Dajto dávajú aj Star Trek, čo bol môj obľúbený seriál 90. rokov. it is perfect Som rád, že ho opäť idú reprízovať po tak dlhom období, kedy na českom a slovenskom televíznom trhu úplne akýkoľvek StarTrek absentoval. Star Trek mám rád pre jeho vedecko-technické fantasy, ktoré je myslím zaujímavo prepracované a podané. Vraždy v Midsomeri sa mi páčia pre ten britský štýl vyšetrovania, zdá sa mi to také jemné, inteligentné a také no... no britské. I love you Moja sympatia k britským seriálom bola na svete už v čase môjho tínedžerovania. A tiež sa mi ľúbi, že hoci tam sú vraždy časté, aspoň nie sú vôbec krvavé. Nevidno tam rozpárané svaly, ani iné morbídnosti. Je to súčasný britský seriál, a pritom tí nebožtíci sú zastrelení a zabití tak, že sa na to dá "kultúrne pozerať". Laughing laughing

Správy si pozriem iba občas, napríklad teraz som dosť sledoval tie povodne. Ale je pravda, že sú velice negatívne, takže radšej preferujem spravodajské weby, kde si sám kliknem na to, o čom chcem byť informovaný. it is perfect

cherry

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Televízia a rozhlas Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Televízia a rozhlas Empty Re: Televízia a rozhlas

Odoslať  historik Po 23 september 2013 - 17:06

Na ČT2 teraz vysielajú dokumentárny seriál o emóciách, ktorý má názov "Emoce a my." Je to o tom, ako vznikajú emócie, čo to vlastne je atď. Rozprávajú tam o tom psychiatri. Zatiaľ odvysielali 3 časti a tie sú aj na internete na stránke tejto televízie. Pred chvíľou som dopozeral 3. časť a vidím, že je to celkom zaujímavé. it is perfect Dnes si ešte chcem pozrieť aj 1. a 2. časť. 

Tu je odkaz na tú 1. časť, potom tam je položka "Následující díl."

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10397272551-emoce-a-my/212563231400001-emoce-zaklad-zivota/
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

janka,janka likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Televízia a rozhlas Empty Re: Televízia a rozhlas

Odoslať  kwecko Pi 11 október 2013 - 20:59

2 týždne nemáme telku a je to takéééééééééééé supr! cool 
cheers jumping albino it is perfect 
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Televízia a rozhlas Empty Re: Televízia a rozhlas

Odoslať  Matej Št 26 december 2013 - 20:12

Dneska som si pozrel 3 rozprávky. Som šokovaný, že ma bavili, lebo nejak sa do telkáča nikdy nepúšťam. No mamina ich mala zapaté, tak mi v obývačke na ne akosi samovoľne išli oči. Tak som ich aj dopozeral do konca a mám z nich dobrý dojem. Asi aj to patrí k Vianociam.  santa laughing 

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Televízia a rozhlas Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore