Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Spitomin

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spitomin Empty Spitomin

Odoslať  relouth Pi 1 máj 2020 - 10:28

Ahoj

mate skusenosti s tymto liekom ?

Beriem ho rano a vecer a zda sa mi ze po uziti rano mam v hlave divne stavy.Deje sa to pri otacani hlavy. Nieco podobne som zazil,pri vysadzovani SSRI.
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spitomin Empty Re: Spitomin

Odoslať  Matej Pi 1 máj 2020 - 15:06

Ahoj.

Beriem Spitomin už asi 3 roky. Momentálne ho užívam 10 mg ráno (teda 1 tabletku). Divné pocity, aké si spomenul, sa mi nestávajú zatiaľ. Celkovo pociťujem zo svojich liekov značnú únavu každé dopoludnie. Vlastne už dlhodobo užívam s rannými liekmi hneď na štart aj 2 tabletky Cofi-Tabs (čiže 200 mg kofeínu). Aj tak to moc nepomáha a som zhruba hodinu po užití liekov veľmi spavý. Toto spolu s obstipáciou (zápchou) na svojich liekoch znášam najhoršie. Embarassed

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Spitomin Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spitomin Empty Re: Spitomin

Odoslať  Lucas Ne 20 august 2023 - 18:51

Ahoj, užíva niekto Spitomin (buspirone)?
Má indikáciu na generalizovanú uzkostnú poruchu, avšak u mňa, žiaľ, 0 bodov. Okrem toho že po užití mi z neho tŕpla čudne hlava. Vydržal som mesiac. Skúšal som aj neskôr opäť nasadiť, keďže bojujem s GAD, ale okrem bolesti hlavy nič... Mal by pôsobiť na setotonínový systém, z malej časti aj na na dopamínový - čiže efekt nenastane ihneď, ak vôbec. Kto ešte neužíval pred ním benzodiazepíny, môže mať osoh. My sme skúšali s lekárkou skusmo s ním znížiť davky BZD, ale tam to bolo za mňa bez úspechu...
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 267
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spitomin Empty Re: Spitomin

Odoslať  animusmeus Ut 22 august 2023 - 10:06

Ahoj, mal som spitomin na uzkost, ale citil som sa po nom ako keby ma niekto udrel 3x silno do hlavy. Efekt na uzkost ziadny. Problem uzkosti je v tom, ze na nu neexistuju lieky, lebo oni vedia cloveka len oblbnut aby ju tolko nevnimal a pocitoval, ale problem uzkosti, ktory je v hlave to neriesi. Pekny den.
animusmeus
animusmeus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 74
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 31.03.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila, Lithium, Rispen, Trittico, Akineton, Frontin, Atarax

Lucas likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spitomin Empty Re: Spitomin

Odoslať  Lucas Ut 22 august 2023 - 13:06

Takže nie sme sami, komu nesadol. Inak veľmi trefná poznámka - všetko je v hlave...
Problém je aj v tom, že niekomu úžasne pomôže psychoterapia - ak som správne pochopil, narážal si na ňu. Lebo naozaj, protiúzkostné klasické liečivá pôsobia tak, že utlmia vzruchy a vnímanie (pôsobením GABA). Toť vsjo...
Mnohým zaberie niektorý druh antidepresíva (šťastný to človek), no a niekto musí skúšať všetko možné aj nemožné. Len sa ako laik divím, aký má krásny popis účinnosti na rôzne symptómy. Dočítal som sa, že pôvodne bol navrhnutý ako antipsychotikum, avšak nepochodil, tak sa presedlalo na anxiolytikum (?). Zas je pravda, že niekto môže mať z neho prospech (prinajmenšom ako placebo efekt). Lepšie ako nič.
Odbočím trochu. Momentálne v USA zúri tzv. opiátová kríza, ktorá zasiahla aj predpisovanie BZD, keďže ich s nimi mixujú narkomani a umierajú vo veľkom na ulici. A nastal tam momentálne veľký problém aj pre psychiatrických pacientov, keďže mnohí lekári odmietajú predpisovať BZD anxiolytiká - doteraz známy Xanax išiel ako lentilky (!), pričom dávajú prednosť buspironu (u nás Spitomin)
alebo hydroxyzínu (Atarax). Všetko by to bolo fajn, keby to malo efekt. A mnoho stabilizovaných pacientov začína mať problémy. Tým som chcel len povedať, že je isto dobré skúšať možnosti nenávykových anxiolytík, ale opäť sme pri tom, že každý je veľmi individuálny.
Tak či onak, uskutočňujú sa ďalšie štúdie po svete a testy s novými liečivami, verme, že v budúcnosti bude liečba ťažkej chronickej úzkosti lepšia a účinnejšia...
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 267
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spitomin Empty Re: Spitomin

Odoslať  Sweetheart St 23 august 2023 - 19:46

Ahoj, ja mam spitomin uz dlhsiu dobu. A nemal som nikdy z neho stavy, ze by ma hlava bolela alebo nieco. A pomohol mi z najhorsich uzkosti, ale to boli take stavy, ze ma tri dni triaslo na posteli a nemohol som nikde ist, z tychto stavov mi pomohol. Ale este ma chytaju uzkoste, alebo panicke ataky, neviem to odlisit, co je co 😀 a tak mam este xanax k tomu. Xanax sa mi zda ale lepsi, taka rychla pomoc, len niektori doktori ho neradi predpisuju. Ale spitomin by som sa bal uz vysadit, ja som mal take stavy, ze som nevydrzal stat 5 minut na nohach, pre mna to bolo ovela horsie jak nejake halucinacie, aspon pre mna teda tieto stavy boli sto razy horsie. Ale spitomin mi pomohol z toho najhorsieho a nevysadim ho urcite, bojim sa
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 555
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Matej and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spitomin Empty Re: Spitomin

Odoslať  Lucas St 23 august 2023 - 19:55

@Sweetheart
Ahoj, tak som veľmi rád, že ti tak dobre sadol a je účinný 😉 jednoznačne sa ho treba držať v takom prípade... A áno, Xanax (alprazolam) je iná liga. Má výrazný a rýchly anxiolytický a antipanický efekt.
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 267
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spitomin Empty Re: Spitomin

Odoslať  Anonymný St 6 september 2023 - 14:25

Už len BABA VANGA tu chýba!!!! -
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore