Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Schizofórum ako pomôcka k alternatívným myšlienkam

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Schizofórum ako pomôcka k alternatívným myšlienkam Empty Schizofórum ako pomôcka k alternatívným myšlienkam

Odoslať  Dušan Po 5 august 2019 - 19:11

Práve čítam jednu knihu od psychoterapeutov a nedámi ich postup sem dať, ako sa dopracovať k alternatívnym myšlienkam.
Povedze mi si najprv, čo sú alternatívne myšlienky. Sú to pretransformovovane, upraveneé ANM a ANET.
Čo je ANM a ANET? Je to skratka pre automatické negatívne myšlienky a automatické negatívne emočné telo.

Postup je taký, že sa pracuje z podvedomou mysľou, ktorá komunikuje zásadne s nami cez obrazy a symboly.
Môžme si ju predstaviť ako pivnicu podvedomia, alebo jaskyňu podvedomia. Podvedomá myseľ je vlastne automat na naše reakcie, chovanie a nálady,

Psychoterapeuti doporučujú si zaviest poznámkový blok a do nich si spísať všetok ANM a ANET. A potom to všetko upraviť, teda spísať to na pozitívno. Všetku negativitu prepísať na pozitívno.

Podľa mna stačí si v mysli prehrať danú situáciu z dnešného dňa a poupraviť ju.
Napr. Bol som v práci a na porade som sa zakoktal, to som celý ja, nikdy si nedám pozor na reakciu podvedomia. Dvaja podradení pozerajú ven oknom, som nudný, som na nič...
Ako to si v mysly prehráme na pozitívne?
V prvom rade si to prehrajeme ako film na platne v kine a budeme sa ho snažiť prežívať pozitívne.

Bol som v práci a moja reč bola úžasná, všetci mi tlieskali a gratulovali, dokonca sa moja reč páčila aj tím dvom podriadeným a jeden z nych mi pošuškal do ucha, ste génius!

Tak toto sú alternatívne myšlienky. Niečo ako autosugescia, presvedčanie sa.

No a čo má schizofórum z alternatívnými myšlienkami, spoločné?
Všetko, v niektorých témam sa vysvetlujú nezdary, kognitívne omyly ako ANM a ANET, ktoré potom zhrnieme do tej alternatívnej myšlienky.
A tak to to je a malo by fórum aj niest poslanie.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Schizofórum ako pomôcka k alternatívným myšlienkam Empty Re: Schizofórum ako pomôcka k alternatívným myšlienkam

Odoslať  Dušan Po 5 august 2019 - 19:23

Môj návrh ako by malo vyzerať príspevok v podaní ANM + ANET = AM (alternatívná myšlienka)

Po lopate povedané vyplakať sa tu, zafnukať a na záver príspevku uviesť tak ako to má byť. Premietnuť si film a pocítiť ho, prežívať ho!
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore