Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Samopoškodzovanie a sexuálny masochizmus

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Samopoškodzovanie a sexuálny masochizmus Empty Samopoškodzovanie a sexuálny masochizmus

Odoslať  Osamelá Lolita Ne 3 marec 2019 - 20:33

Mám dosť divnú otázku.. Depresiou trpím už 2,5roka, no posledný rok sa u mňa vyvinuli masochistické túžby (submisivita). Čo dospelo do štádia, že ma určité veci uspokojujú dvojnázobne - aj vzrušujú, aj ako samopoškodzovanie. Je to aspoň trochu normálne? A má to nejaký súvis?

_________________
Pretože som len ... svojej depresie...
Osamelá Lolita
Osamelá Lolita
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 31
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 23.02.2019
Bydlisko Bydlisko : stredné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: depresia, sociopatia, a možno aj depersonalizácia a derealizácia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: nediagnostikovaná a neliečená

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Samopoškodzovanie a sexuálny masochizmus Empty Re: Samopoškodzovanie a sexuálny masochizmus

Odoslať  matus Ne 3 marec 2019 - 20:40

Ked clovek trpi napr. silnou psychickou bolestou tak je tak "napumpovany" a tak zniceny ze chce este viac bolesti. Je to "normalna" reakcia. Nieco ako ked "citim taku silnu bolest ze je mi to uz jedno a este mi pridaj". Treba to riesit ako sme uz milionkrat spominali.
matus
matus
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 101
Reputácia Reputácia : 31
Dátum registrácie : 24.03.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Euthyrox 75mg, Reagila 4,5mg, Lamegom 25mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Samopoškodzovanie a sexuálny masochizmus Empty Re: Samopoškodzovanie a sexuálny masochizmus

Odoslať  Osamelá Lolita Po 4 marec 2019 - 12:44

A majú priamo tieto dva typy bolestí súvis?

_________________
Pretože som len ... svojej depresie...
Osamelá Lolita
Osamelá Lolita
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 31
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 23.02.2019
Bydlisko Bydlisko : stredné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: depresia, sociopatia, a možno aj depersonalizácia a derealizácia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: nediagnostikovaná a neliečená

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Samopoškodzovanie a sexuálny masochizmus Empty Re: Samopoškodzovanie a sexuálny masochizmus

Odoslať  matus Po 4 marec 2019 - 21:52

Ano. Ked mas tu psychicku bolest tak vyhladavas ako keby dalsiu. Je to taky paradox. To sa moze prejavit napr. aj v sebaposkodzovani alebo sexualnom masochizme. Aby som to lepsie vysvetlil. Teda aspon to takto chapem ja. Citis bolest. Neznesitelnu. Tak sa este porezes aby si citila este vacsiu bolest a potom ked to dokonas citis uz iba tu "miernejsiu" bolest. Takze nachvilu citis este silnejsiu bolest a potom sa ti ako keby ulavi lebo zrazu citis iba tu "obycajnu" bolest. Na takomto principe to funguje aspon ja sa tak domnievam. Mozno sa mylim.
matus
matus
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 101
Reputácia Reputácia : 31
Dátum registrácie : 24.03.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Euthyrox 75mg, Reagila 4,5mg, Lamegom 25mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Samopoškodzovanie a sexuálny masochizmus Empty Re: Samopoškodzovanie a sexuálny masochizmus

Odoslať  Osamelá Lolita Pi 8 marec 2019 - 20:03

To má celkom logiku. Čo mám teraz ten zlomený nos, občas si ho stlačím ešte viac.. A je to hodne príjemné.

_________________
Pretože som len ... svojej depresie...
Osamelá Lolita
Osamelá Lolita
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 31
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 23.02.2019
Bydlisko Bydlisko : stredné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: depresia, sociopatia, a možno aj depersonalizácia a derealizácia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: nediagnostikovaná a neliečená

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Samopoškodzovanie a sexuálny masochizmus Empty Re: Samopoškodzovanie a sexuálny masochizmus

Odoslať  Veroni Ne 10 marec 2019 - 9:54

Osamelá Lolita napísal:To má celkom logiku. Čo mám teraz ten zlomený nos, občas si ho stlačím ešte viac.. A je to hodne príjemné.

Ahoj Lolita.
Bolesť je subjektívna. Zaujalo ma že ťa vzrušuje, masochizmus?
Veľmi laicky mi sebaposkodzovanie vysvetlila klin psychologička.
Duševná bolesť je tak silná, že je ju najlepšie prehlusit fyzickou, človek je schopný cítiť len jednu bolesť a to tú momentálne väčšiu. Pri sebaposkodzovani pacienti často uvádzajú aj, bezprostredne po-uvoľnenie a aj niekedy vzrušenie, samozrejme potom môžu nastať procesy, výčitiek trestania tkz kruhu.
Vzrušuje ta samotná bolesť, alebo ešte nejaka pridaná predstava?
Mame tu aj BDMS, kde sú ľudia ktorých vzrušuje bolesť prijímať, alebo dávať, ak je to dobrovoľne pre oboch a vedia akceptovať druhého ak povoe stačí, myslím že sa to dnes tragicky neberiej, je to sexuálna preferencia.
Či je v tom niečo patologické by mal posúdiť lekár. Aj v bdms komunite, nie sú všetci úplne ok pretože svoju rolu vykonávajú 24/7.
Napríklad je známe aj co sa týka znásilnenia, že žena aj pri tak trqumatickom zážitku môže pociťovať sexuálne vzrušenie, lekári to poznajú, nie je to pre noch novinka, len spoločnosť by to akamtize odsúdila ako niečo nehozarne, ved ked sa ti deje niexo tak strasne ako ta to moze vzrusit? Pritom prezivaju ohromnú hanbu, poníženie atď.... Tal si vyber Smile

_________________
Existujú civilizácie ktoré nepoznajú koleso,ale neexistuje civilizácia ktorá by nepoznala príbeh.Campbell
Veroni
Veroni
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 123
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 19.08.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31.6 F60.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paroxetin Tritico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore