Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Hospitalizacia v Nitre

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Hospitalizacia v Nitre Empty Hospitalizacia v Nitre

Odoslať  matus Ut 19 február 2019 - 17:48

Ahojte po takmer troch tyzdnoch ma prepustili z akutneho psychiatrickeho muzskeho oddelenia. A to len z dovodu ze som chory. Dostal som nejaky virus od starjsieho pana co tam bol a nechceli aby som nakazil cele oddelenie tak ma poslali domov. Mozno este pojdem na prednu horu. Netusim zatial.

Takze zacnem tym ze mi kompletne zmenili diagnozu a povedali ze nemam schizofreniu ale hranicnu poruchu osobnosti. Necital som o tom vela zatial ale vraj je to velmi podobne.

Cely cas som bol na akutnom cize som nezazil otvorene oddelenie. Kolektiv super. Stale sme sa smiali cely dofetovany z liekov co nam da davali. Strava biedna. Raz chutilo raz nie a hlavne toho bolo malo. Dali nam jednu parku trosku horcice 2 rohliky malicke masielko a to je vsetko. Alebo napr jedno vajicko 2 rozky a malicke masielko. Strava bola len 3x denne. Cize z tohto hladiska katastrofa. Naopak personal doktory a psychiatri boli uplne super az na par vynimiek. Chodili tam aj mlade baby na prax takze okolo nich vsetci lietali. Very Happy Postele boli sice starsie ale nic ma netlacilo ale clovek tam ma na izbe k dispozicii iba jeden nocny stolik cize sa tam toho vela nezmesti.

Co sa tyka mojho stavu tak nieje to idealne ale je to urcite lepsie ako predtym. Keby ma neprepustili kvoli chorobe tak ma nastavia na lepsie davkovania. Kompletne mi zmenili vsetky lieky.

Ak mate nejake otazky tak sa kludne pytajte. Aj by som toho napisal viac len sa mu strasne tazko pise. Vsetko pisem s chybami a musim ich opravovat vela krat. Koktam tazko sa mi rozprava ako keby som mal 4 promile. Narazam do stien a obcas stracam rovnovahu ale to je podla mna z diazepamu. Idem si teraz upravit diagnozu a lieky tu na fore tak ak vas zaujima co beriem tak zachvilu to bude v profile. Tesim sa ze som spat ale zaroven som sa chcel poriadne doliecit. Liecba mojej choroby vraj trva aj 10 rokov a aj to je iba 50 percentna uspesnost liecby ale aspon je nadej. Teda aspon to je to co som pocul. Mam si vraj najst psychologa alebo psychoterapeuta tak ak viete o nejakom dobrom na vychode tak mi mozete poradit.
matus
matus
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 101
Reputácia Reputácia : 31
Dátum registrácie : 24.03.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Euthyrox 75mg, Reagila 4,5mg, Lamegom 25mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Hospitalizacia v Nitre Empty Re: Hospitalizacia v Nitre

Odoslať  anjelik Ut 19 február 2019 - 18:17

Matus vitaj späť medzi nami. Som rada že si späť giving a hug
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Hospitalizacia v Nitre Empty Re: Hospitalizacia v Nitre

Odoslať  Meretseger Ut 19 február 2019 - 18:42

Teda hraničiarka som, ale k schizofrénii ma ešte nikto neprirovnával ani nik z lekárov nevravel, že by to bolo podobné. Nemýliš sa? Každopádne jedna dg. krajšia než druhá, treba uznať. Vitaj späť, no Smile
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Hospitalizacia v Nitre Empty Re: Hospitalizacia v Nitre

Odoslať  matus Ut 19 február 2019 - 18:51

@Meretseger Tak mi to povedal psychiater. A musim povedat ze je to odbornik. Ze je to velmi podobne a casto sa to myli. Povedal hranicna porucha osobnosti. Robil som kopec testov aj rozhovorov tak ja uz fakt neviem. Uz 4. krat zmenena diagnoza ktovie kedy mi ju zmenia zasa. Je to cele zle. Keby existovali nejake testy... lebo mam dodrbanu hlavu ale nikto nevie ako. Ale ako hovorim lieky ktore mam teraz mi zlepsili stav natolko ze by som mohol dat znamku 1- alebo 2. Na kazdej stranke ktoru citam o tejto chorobe hovoria nieco ine. Niekde ze su strasne naladovy a niekde zasa ze citia uplnu prazdnotu a nevedia kto su. Je to strasne nejednoznacne na internete. Neviem co si mam o tomto vsetkom mysliet.
matus
matus
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 101
Reputácia Reputácia : 31
Dátum registrácie : 24.03.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Euthyrox 75mg, Reagila 4,5mg, Lamegom 25mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Zaslať odpoveď

Hospitalizacia v Nitre Empty Re: Hospitalizacia v Nitre

Odoslať  matus Ut 19 február 2019 - 19:05

@Neti Fakt neviem co si o tom mysliet. Mozno urobili znova chybu v diagnoze ale lieky pomahaju citim sa lepsie. Uvidime o par dni alebo tyzdnov ako to bude vyzerat so mnou. Ak to bude zle tak pojdem znova ale tento krat na prednu horu asi len tam je dlha cakacia doba.
matus
matus
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 101
Reputácia Reputácia : 31
Dátum registrácie : 24.03.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Euthyrox 75mg, Reagila 4,5mg, Lamegom 25mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Zaslať odpoveď

Hospitalizacia v Nitre Empty Re: Hospitalizacia v Nitre

Odoslať  kimi2028 Ut 19 február 2019 - 19:46

Ahoj matus, v posledných dňoch som aj myslel na teba, že ako sa ti v nemocnici vedie. Som rád, že si sa posunul ďalej a dúfam, že už budeš konečne správne zaradený medzi "svojich" ľudí. Ty máš aspoň nejakú šancu na vyliečenie. U nás schizofrenikoch je tá šanca nulová. Schizofrenikmi budeme už do smrti. Tu na tomto fóre sa nič nemení a sme s tebou ako aj s meret na jednej lodi. Mám vás rád...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Hospitalizacia v Nitre Empty Re: Hospitalizacia v Nitre

Odoslať  filipka Ut 19 február 2019 - 19:55

schizofrénia a "hraničiarstvo" že sú podobné? to ten psychiater bol asi nafetovaný, alebo ako to inak vysvetliť  Shocked
to, že ti je lepšie, nerobí nová diagnóza, ale to, že lieky, ktoré berieš, sa používajú pri celom spektre psychických porúch a náhodou ti sadli...
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Hospitalizacia v Nitre Empty Re: Hospitalizacia v Nitre

Odoslať  kimi2028 Ut 19 február 2019 - 20:09

filipka ja sa do toho tiež nevyznám, ale napr. jedna Košičanka bola dlhé roky hraničiarka, pobodala trochu revízora, pretože nemala lístok a stala sa z nej schizofrenička. To ma tiež tak trochu udivilo, že ako sa z hraničiarky mohla stať za jeden deň schizofrenička. Zdá sa mi to celé divné. Hoci na druhej strane aj na stacionári máme schizofreničku, ktorá nezažila ani jednu psychotickú ataku, nemala bludy, halucinácie a má pochybnosti, či medzi nás vôbec patrí. Je to fajn žena, škoda že už dlhšie som ju nevidel.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Hospitalizacia v Nitre Empty Re: Hospitalizacia v Nitre

Odoslať  filipka Ut 19 február 2019 - 20:16

No tak tá žena,čo nemala nikdy halucinácie či bludy, môže mať simplexnú schizofréniu. Tá vyzerá úplne inak ako trebárs schizofrénia paranoidná, hoci tie príznaky sa môžu prelievať medzi jednotlivými typmi.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Hospitalizacia v Nitre Empty Re: Hospitalizacia v Nitre

Odoslať  matus Ut 19 február 2019 - 20:29

No co uz. Teraz mam diagnostikovane toto.

A viete co je haluz? Ze vcera ma pustili a dnes uz je karantena v Nitre v nemocnici kvoli michiganskej chripke ci comu. Uz jeden pacient zomrel. To preto ma pustili vcera.
matus
matus
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 101
Reputácia Reputácia : 31
Dátum registrácie : 24.03.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Euthyrox 75mg, Reagila 4,5mg, Lamegom 25mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore