Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako ste na tom fyzicky?

Strana 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako ste na tom fyzicky? Empty Ako ste na tom fyzicky?

Odoslať  Ivan St 15 september 2010 - 23:38

Niekoľko desaťročí som sa pri svojich psychických symtómoch cítil celkom znesiteľne. Pred pár rokmi ale nastala zmena a psychické nepríjemno prehlušilo fyzické. Respektíve psychicky mi je najhoršie znášať tie fyzicky nepríjemné stavy. Mal som aj neznesiteľnú chronickú únavu, ktorú sa mi podarilo odstrániť antiparazitikami. Mal som zverák v hlave, ktorý sa mi podarilo odstrániť detoxikáciou,mal som neznesiteľné svalové bolesti typu kyselina mliečna vo svaloch. Z mliečnych výrobkov som jedol už len biele jogurty a kefír. Keď som prestal jesť aj tie, v momente tieto bolesti zmizli. Stále zažívam nepríjemné fyzické stavy, ale nie je to zďaleka to, čo to bývalo.
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako ste na tom fyzicky? Empty Re: Ako ste na tom fyzicky?

Odoslať  filipka Št 16 september 2010 - 18:35

Ja mam tiez nejake neprijemne fyzicke stavy, ale ide v podstate o choroby, ako astma, arytmia a podobne. Byvaju zlepsenia aj zhorsenia, momentalne ma napriklad astma vobec netrapi. Zverak hlavy som nikdy nemala, bolesti svalov tiez nie. Skusenost s arytmiou mam taku, ze ked nic nejem (ale naozaj vobec nic), tak sa upravi. Akonahle sa najem, arytmia sa vrati bez ohladu na druh potravy. takze bud hladujem bez arytmie, alebo normalne zijem s arytmiou. Co uz.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako ste na tom fyzicky? Empty Re: Ako ste na tom fyzicky?

Odoslať  Matej Št 16 september 2010 - 21:25

Neviem, či o tom niekto chce počuť, nie je to téma, ktorá sa zrovna príjemne číta, ale keď už tu hovoríme o fyzičnostiach, tak aj ja jeden problém mám, dosť bolestivý a krvavý.

Kto o tom nechce počuť, tak nech to nečíta. Ale veď sa zverujeme. Neviem, čo mi je, asi pôjdem na vyšetrenie konečníka a hrubého čreva, ale často sa mi stáva, že ma naozaj skutočne veľmi bolí, keď vylučujem stolicu, často to aj krváca, pri utieraní toaleťákom tam cítim rôzne výrastky, kožné previsy, akoby mi tam koža narástla navyše a ovísa. Neviem, čo to je. V ostatnom období to nekrváca počas kakania, ale len vtedy, keď si to roškriabem toaleťákom. Používam masť na hemoroidy od obvodnej lekárky, mám doma aj dubovú kôru, užívam laktulózu.

Ak mám priznať celú pravdu, veľmi sa za tento problém hanbím a je mi vysoko nepríjemné čo i len pomyslieť, že by nejaký človek sa mi vŕtal v konečníku, nech by to bolo aj lekár na to školený. Ale asi tieto nepríjemnosti cítia všetci, takže musia ísť bokom, lebo to môžu byť aj hemoroidy, možno bude treba operácia, a možno to môže byť aj vec, ktorá ma nakoniec zabije. Viete na akú chorobu narážam. Sú toho plné správy, aké je to u mužov na Slovensku rozšírené a kvôli hanbe prichádzajú často pacienti neskoro.

Tá bolesť je ťažká. Neviem, aké to je rodiť, ale aj tak sa občas odvážim prirovnať celú situáciu k pôrodu stolice. Fakt to bolí. A potom ešte aj páli. Tá stolica je nechutne kyselá.

Zajtra idem ako predvolaný na preventívnu prehliadku k obvodnej lekárke, chodím ešte stále k detskej, a poviem jej o týchto ťažkostiach. Uvidíme, čo povie a aké stanovisko voči tomu zaujme. Držte mi palce, lebo fakt tá hanba je veľká. Dokonca až taká, že je väčšia než tá bolesť. Alebo žeby nie? Pred týždňom to bolo také vážne, tak mimoriadne bolestivé, že vtedy hanba ustúpila. Som nakoniec rád, že sa veci vyvinuli tak, že sme museli zajsť za lekárkou kvôli potvrdeniu, že som zakaždým prerušil štúdium zo zdravotných dôvodov a že to lekárka využila a predvolala ma na prehliadku. Bude to tak lepšie.

To je moje fyzické súženie. Duševným súžením je schizoafektívna porucha a červenanie. Fyzickým tamto.

Ďakujem za priestor pre zverenie sa aj s týmto problémom, hoci ten nepatrí moc na fórum tohto typu. No padla otázka, tak som odpovedal. Dúfam, že som nikomu z Vás nespôsobil nepríjemnosti.

Ahojte.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako ste na tom fyzicky? Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako ste na tom fyzicky? Empty Re: Ako ste na tom fyzicky?

Odoslať  Ivan Pi 17 september 2010 - 10:23

Ja vidím súvis medzi svojimi psychickými problémami a fyzickými. Preto som sem túto tému nahodil. Matej, keď ti nepomôžu lieky na hemeroidy, dám ti kontakt na človeka, ktorý sa na vedeckej úrovni zaujíma o liečbu potravinovými doplnkami.
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako ste na tom fyzicky? Empty Re: Ako ste na tom fyzicky?

Odoslať  Laura Ut 21 september 2010 - 23:37

Tak to je zaujímavé,že i ja mám problémy podobné Matejovi,už mi odstraňovali aj polyp zo zadku asnažím sa to ignorovať.Len či to nie je tiež z liekov,lebo m už je...
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako ste na tom fyzicky? Empty Re: Ako ste na tom fyzicky?

Odoslať  Matej Ut 11 jún 2013 - 22:48

Akurát na budúci týždeň, hneď ako budem môcť, pôjdem obvodnej lekárke kvôli malíčku na pravej ruke. Mám tam už niekoľko mesiacov bolestivý vriedok, alebo akési podkožné či kĺbové napuchnutie. Neviem, čo to nie je nejaká dna, alebo voda v malíčkovom hlavnom kĺbe, alebo malý nezhubný nádorík, či tuková guľa, neviem. Najmä ráno to bolí a ťažšie sa mi s tým ohýba prst. Aj pri stlačení je to trošku bolestivé, pričom samotná zdurenina je veľmi tvrdá, akoby mi tam do boku z kĺbu rástla akási nová kosť. Štve ma to už niekoľko mesiacov a neustupuje to, tak sa pôjdem opýtať lekárky, že čo reku sa s tým dá robiť. Známi mi hovorili, že sa to asi bude injekčne bolestivo vyberať, tak mám trochu strach. Ale musím to prekonať, lebo by to mohlo byť aj niečo nebezpečnejšie.

I disagree

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako ste na tom fyzicky? Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako ste na tom fyzicky? Empty Re: Ako ste na tom fyzicky?

Odoslať  Michal Ut 11 november 2014 - 8:36

Caues,aj ja mam nieco k tejto teme.
Uz dlho ma trapia plesne v medziprstovych priestoroch na nohach.O nohy sa staram(kvoli diabetu)-opakovane som pouzival a pouzivam Canespor krem.Po nejakom case plesne vymiznu,ale vzdy sa vratia,lebo sa mi velmi potia nohy-tam je "pes zakopany".Nevedeli by ste poradit nieco skutocne ucinne,aby som nemusel ist ku koznej?Dakujem.
Shadow;-)
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako ste na tom fyzicky? Empty Re: Ako ste na tom fyzicky?

Odoslať  xkrchnav Ut 11 november 2014 - 8:52

Ahoj,
mne zaručene pomohol Lamysil. Ale musíš dodržať dobu používania (tuším týždeň) aj keď zmiznú po 3 dňoch napríklad.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako ste na tom fyzicky? Empty Re: Ako ste na tom fyzicky?

Odoslať  Matej St 12 november 2014 - 20:39

Ako som na tom fyzicky?

No, je to také chúlostivé, ale v podstate, keď opomeniem akože estetický problém s tzv. flush v tvári (červeň), ktorá je spôsobená rôznymi žilkami popraskanými na lícach a celkovo zlý stav kože na lícach, ktoré napr. v chladnom počasí okamžite navodí silné červenanie, tak keď toto opomeniem, tak mojím azda najväčším fyzickým problémom bývajú vždy tie fisury tam dole. S tým sa spája bolesť pri vyprázdňovaní, ostrá rezavá bolesť, silné krvácanie atď.

V podstate tieto problémy mám od detstva. Hemeroidy sa ale nepotvrdili, iba fisury. Zákrok si to chirurgický nevyžadovalo, potvrdil proktológ, ale mávam mastičky a užívam všelijaké nechutné minerálky alebo v posledný rok skôr paradajkovú šťavu. To všetko výborne pomáha k pravidelnej a mäkkej stolici, takže už tento problém býva dosť dobre riešený, si myslím, v súčasnej etape môjho života. Bývali obdobia, keď to bolo neznesiteľné a zvykol som svoju veľkú potrebu volať "pôrodom", chi.

Ale už to je lepšie, pokiaľ si dávam ten džús a sem-tam masť.

Iné fyzické choroby asi nemám, neviem, snáď nie. Iba ak by sa počítalo medzi poruchy aj to, že som krátkozraký, nosím šošovky.
Dúfam, že som Vás neznechutil týmto príspevkom. Zdalo sa mi to vždycky veľmi chúlostivé, ale len dovtedy, kým som nepochopil, akého veľkého množstva ľudí aj na Slovensku sa tieto problémy týkajú.

Matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako ste na tom fyzicky? Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako ste na tom fyzicky? Empty Re: Ako ste na tom fyzicky?

Odoslať  Matej St 12 november 2014 - 20:46

Íha, pardon, až teraz som uvidel, že som o svojom probléme už pred nejakým obdobím písal v tejto téme vyššie. Ospravedlňujem sa.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako ste na tom fyzicky? Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako ste na tom fyzicky? Empty Re: Ako ste na tom fyzicky?

Odoslať  Michal Št 13 november 2014 - 6:42

K tomu cervenaniu sa:aj ja som sa casto cervenal,ale to patri uz minulosti,chvalabohu.Bolo to z tych istych dovodov,ako Matej alebo ostatni(prepacte,momentalne si nepamatam,kto dalsi).Cervenaval som sa zo socfobie-najcastejsie,ked sa na mna pozeralo v skole privela ludi naraz,dokonca ak mi niekto povedal,aby som sa nezacal cervenat,tak to prislo.Bolo to pre mna strasne dehonestujuce,ale uz sa mi to veeelmi davno nestalo... jumping
A aj ja mam esteticke problemy,hlavne na tvari.Stredne tazke akne mi nezmizlo ani po puberte.Ale,ked by som hladal prapovod mojich psych.problemov,bol by to zrejme obojstranny razstep pery a podnebia.Je to sice velmi pekne zoperovane,ale v ustach na hornom podnebi mi zostala mala dierka,cez ktoru mi niekedy pri jedeni unika polievka cez nos-je to dost otravne.Hlavne v detstve som zazival rozne posmesky a hlupe otazky typu:Si z mutantej zony?Alebo co to mas za klobasky pod nosom?->Velmi zranujuce a hnusne veci!Ked som bol uz starsi,tak som si tieto poznamky uz az tak nepripustal.Ale toto muselo zanechat nejake stopy!
V sucasnosti nosim bradu a fuzy a ludia mi hovoria,ze mi to dokonca pristane.Takze takto sa to vyriesilo! Smile
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako ste na tom fyzicky? Empty Re: Ako ste na tom fyzicky?

Odoslať  Matej Ne 26 apríl 2015 - 10:37

Matej napísal:... akože estetický problém s tzv. flush v tvári (červeň), ktorá je spôsobená rôznymi žilkami popraskanými na lícach a celkovo zlý stav kože na lícach, ktoré napr. v chladnom počasí okamžite navodí silné červenanie...

V našom meste som si našiel jedno centrum chirurgicko-estetickej medicíny. Tam robia za 40 až 60 eur laserové stiahnutie rozšírených cievok, ktoré zamedzí červenaniu. Momentálne moje líca, keď sú v klude, sú len ružové, nie červené. A sú tam čierne bodky, čiže sa obávam, že dermatologička mi bude chcieť odporučiť vytláčanie a ošetrenie čiernych bodiek a ružové líca sa jej nebudú zdať ako niečo, na čo treba laser. V minulosti som už s tým bol u dermatologičky na klasickej poliklinike, a práve tam to zhodili na moje čierne bodky. Sestrička mi následne masírovala líca a vytláčala čierne bodky. Samozrejme efekt nulový, ibaže som odchádzal z ordinácie strašne červený, čo som bol taký povymačkávaný.

Dúfam, že keď toto v tom centre je súkromná dermatologička, ktorá berie priamo peniaze za laserové podobné zákroky, tak že mi môj akože estetický problém nejak pomôže vyriešiť a pristane mi na vec, hoci v kľude pred ňou budem mať len slabučko naružovené líca. Samozrejme jej o červenavom zhoršovaní problému za istých okolností (najmä poveternostných) rozpoviem.

Celý zákrok ma môže vyjsť maximálne na 140 eur. Idem do toho. Dá sa tam objednať medzi 9:00 a 17:00 každý pracovný deň. Držte mi, prosím, palce. Mnoho mojich psychických potiaží by to vyriešilo. Fakticky by som bol oslobodený aj od anxiolytík, ktoré by som si dal len v čase nutnosti potlačenia trémy, čo je strašne zriedka, tak tri-štyri razy za semester.

Chcel by som tam ísť hneď zajtra. Už v piatok som tam chcel ísť, ale nechcelo sa mi vytrepať z bytu, lebo je to trochu ďaleko od môjho domova.

Matej
Embarassed

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako ste na tom fyzicky? Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore