Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Náš-Môj dom a záhrada

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Náš-Môj dom a záhrada Empty Náš-Môj dom a záhrada

Odoslať  Dušan Po 3 apríl 2017 - 21:37

ahoj,

zapol som tuto temu,dufam nielen pre mna ale aj ostatnych kutilov a vecne pracujucich vo svojom pribytku,

som utahany jak slimak na pusti,totiz tento tyzden som si znova nutene prehodil rozvrch na pracovny co zahrna prace na dome a zahrade a tak isto EIT-MOL ,co jest elektro-informatic-technologic--media-office library,po lopate povedane kancelarske prace s mediamy v kniznici ako filmy,hudba,eBook a dokumenty,download,upload,burn,copy,jedna vec ma netesi ze s filmamy som pribrzdeny nakolko mam uz externy HDD plny a chcelo by to dalsi,tento mal kapacitu 2TB,popri nich mam este dva 500GB ex.HDD co mi ostali po tatkovi,je mi to luto to vsetko vymazat ,nakolko by som usetril cca 1,2TB,dalej co mi ostalo po nom je snad cez 1000 CD/DVD-ecek,200 VHS,cca 100 MC,50 LP,zo 20 kotucovych pasok,sam mam par SD.USB,CD/DVD....tatko bol pirat jak hovado,uz za studenskych cias chodieval von s radiom,mam ho tu aj na fotke,

tak sme nakonec vypratali kuchynu,posadrovali,pomalovali jednou vrstvou zajtra druhou a sup sa na obyvacku,vzahrade male drobnosti,nakolko mi svagor znemoznil plan a to opravu dreveneho plotika okolo zahonov a tym ze mi spalil karbinu,kupil som si roxory s tym ze ich namontujem na tie ploty a zapichnem do zeme,drevo zapichnute v zemy nedrzalo dobre a plot bol na oko krivy,pomaly obhospodarujeme zahony a mame spolu z mamou nasadene vyhonky v koflikoch,este vyladit altanok a prichystat ho na teplejsie dni,par veci zo sopy ako nadbytocne stolicky dat vyviest na horu,a mnoho dalsieho o com ani neviem ze budem robit,

Náš-Môj dom a záhrada Maly-dreveny-plot-z-lati


Naposledy upravil fajny dňa Ut 11 december 2018 - 14:57, celkom upravené 1 krát.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Náš-Môj dom a záhrada Empty Re: Náš-Môj dom a záhrada

Odoslať  Dušan Št 11 január 2018 - 16:13

ahoj,
na uvod zacnem takym povzdychnutim ako minuly prispevok a to ze som utahany ako po troch 12-kach,

totiz konecne som/sme spravili vodu v kuchyni a vyriesili problem preco je slaby tlak v teplej vode a preco netece ci tece tepla voda,takto sme za ten cas co tu byvame spolu s mamou ,tiekla prevazne studena voda a riady sme si umyvaly v zohretej konvici,
a tak dusko porozmyslal co bude potrebovat a siel nakupit nedaleko do tematechu hadicky ventili a spojovace,minul som 14€ a siel na to,este pred tim som kupil 3 pizze a dal sa do toho,rozebral som kuchynsky dres,namontoval nove komponenty a znovu nahodil dres,nuz tepla voda nic,slabo tiekla a kotol nezohrieval,uz moj tatko to v minulosti nejako takto riesil a bezvysledne,az duskov stryko sa siel pozret pod kotol kde su ventili a s jednym taak povediac otocil hore a dole a zrazu tepla voda nabehla aj s velkym hlukom,no neslahne ta?on tu byva od jakziva,a furt tvrdil ze co tu zije boli problemy s teplou vodou,a on spravil toto s tym ventilom,
nuz zial bohu ma napadaju dve veci:
ze sali a naschval nehal ventil zavrety alebo ozaj bol zaneseny a stacilo snim iba pohnut hore dole,totiz v kupelke s teplou vodou nieje,a tim padom by bol miro u mna "nieco ako blbec"lebo on co tu byval spolu s mojou babkou teda jeho mamou tak strasne setrili na vsetkom,chudadko babka,musela tu cez zimu v dome chodit oblecena,lebo sa setrilo na plyne,elektrike a vode,totiz miro furt nechape ako mozme platit cca 200€ mesacne za tieto "energie" ako traja ,ked on platil spolu s babkov mie ani 50-75€ mesacne,

on je taky jak pako alebo pravy bohous stejskal s filmu kurva hosi guten tag,na rozdiel vsak toho zdedenia milionov od praveho otca,
nechcem tu onom rozpravat ale mama aj tak hovori ze sme sem sa nastahovat nemuseli,on je sprosty jak tago a chlasce,navyse ked ma drbnute je sprosty jak ozaj to tago a navyse nevie si sam uvarit,on by bez nas o dom prisiel a nevim kde by skoncil,navyse chodia za nim exekutori,totiz co som mu pozical komp si narobil dlhy,zaraba menej ako ma vydavky na pozicky,keby ze mu nedam digi skrinku tak on v izbe nema co robit,pocitac sa pokazil,ostal mu len TV,teraz si nasiel novu robotu,ale co mu ostane z vyplaty 100€? ci nič,

je to na chuja ,polku domu placime s mamou spolu a polku domu by mal on,uz nam dlzi 4 splatky za dom,kupujeme a varime mu jest lebo zatial nema,nerobil vyse mesiaca,bo dal v otrokarni vypoved a teraz co mu dojde vyplata tak to bude len za polovicu meiaca,navrhoval som mu osobny bankrot ale on nie,spocital som mu dlhy,cca 6000€ co mi to zdokladoval,to co nie neviem,a co si kupil mili mirko za tych 6000€ pocas 6 rokof?,nic!ani do domu ci zahrady!jedine co ma napadlo je ze ked sa lubi tak pekne nadrbat ze to hadze do automatof,

s pozdravom anti/fajny

Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Náš-Môj dom a záhrada Empty Re: Náš-Môj dom a záhrada

Odoslať  Hulk DF 365 1 Pi 14 september 2018 - 17:03

Ahoj,

Nuž keď som tému založil,tak sa aj tam očakáva príspevok daky,

Posledné dni môj hlavný priateľ je stolička,posteľ a kondičný obchod,
Nie je to veľká sláva,nakoľko už keď vyskočim z postele už sa zadychavam ,
Moja vysnívaná kondička naďalej hodnotovo neexistuje,
Nuž prečo píšem,totiž odhodlal som sa ísť na zhradu dačo porobiť a aj porobill,
Rozrubal,separoval starú posteľ,drevo čo by sa zišlo uložil k šope pod altánok,zbytek do kary a nachystané na zberný dvor,trošku poupratoval a urobil miesto pred šopou pod altánkom,tod asi eto vsio.

Ešte mám v pláne poupratovať a urobiť miesto v šope a niekedy na jeseň dať záhradu do poriadku,podkopať,okopat odburinovat a vyviesť na zberný dvor ten bio kôš čo nám pani smetiari podarovali je síce fajn a aj veľký,ale celá záhrada sa doň nezmestí,

Toľko k záhrade a čo v dome,je toho na pláne veľa,ako nová elektroinštalácia,stierka,malovka,nové radiátory,kotol,treba nový komín a aj strechu či podkrovie,vyspekulovat podlahu či koberce alebo parkety...

Klasika,
domácnosť a jej chod nechávam na mamuchu ,šak načo bych sa umuval pomôcť,

Lenivý som jak to prasa vo výbehu,
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Náš-Môj dom a záhrada Empty Re: Náš-Môj dom a záhrada

Odoslať  Hulk DF 365 1 Pi 21 september 2018 - 16:12

Tak dnes som sa aspoň na hodinu rozhýbal,vyniesol káru na skládku,zašiel do obchodu a späť s kartou domov,v altánku upravil rybu na streche a dosť,hodlná prešla a ja pospaľoval snáď polkilovu údenú slaninu,

Som rád a je to dobrý pocit,keď je človek jak pre seba tak aj pre ostatných na uzitok
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore