Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

akp.=akožepovinnost

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

akp.=akožepovinnost Empty akp.=akožepovinnost

Odoslať  Tuto Ut 29 november 2016 - 2:54

Ahojte, dlhodobo sa venujem akp., vlastne denne. Princíp je veľmi jednoduchý. Zo začiatku si treba určiť čas, ktorý bude denne k dispozícii. Doporučujem 1-2 hodiny. Je to najmä o tom, aby sa z akp. stal zvyk. Je to vlastne zo začiatku dosť namáhavé. Toho sa však dá ľahko a rýchlo zbaviť.

Ako je to u mňa: (chronologicky hociktorý deň)
Celkový čas: cca. 2 hodiny
Momentálne nadrobené do budúceho pondelka

.......................

akp.: 8:00, PC, A, M, Čí, G, Vo, Po,Cv, Chu.
=
akožepovinnosti: vstanie 8:00, pozretie epizódy seriálu v angličtine bez titulkov (ITcrowd, American Dad, Futurana, Simpsonovci...) náčuv s čítaním (Oxford Bookworms Library), geografia (kniha na maturitu (knm)), momentálne aj Či je geografia (knm), angličtina 6 materiálov - z každého len niekoľko strán, matematika 2 materiály voľnejšie štúdium, G: učenie, najmä slovenské a svetové pojmy, mestá, humanosféra, zakrivenie povrchu, Vo: nezostať celý deň len doma (prechádzka, supermarket, záhrada), Po: (poriadok, pomoc s obedom, riady, ďalšie domác práce, záhrada), Cv: cvičenie - tréning (nerealizujem), Ch: chudnutie (bieda)

Dúfam, že sa necháte poprípade aj inšpirovať a dobrú noc.


Naposledy upravil Tuto dňa Ut 29 november 2016 - 17:27, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : neskorá hodina písania a koooopec rôznych chýb z toho vyplývajúcich...)
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

akp.=akožepovinnost Empty Re: akp.=akožepovinnost

Odoslať  Matej Ut 29 november 2016 - 19:59

Tento Tvoj systém je úplne geniálny. Very Happy

Snažil som sa už viackrát Ťa napodobiť a zaradiť si nejaké takéto úlohy, no ako píšeš, tie začiatky pred ustálením zvyku sú ťažké. Nepodarilo sa mi na to zvyk vybudovať. Teraz sa mi zdá, že mám málo času, tak akoby som si nevedel (alebo nechcel?) organizovať ďalšie úlohy. Systém povinností mám bežne medzi 7:00 a 17:30 (je v tom aj vstávanie a cesta do práce a z práce). Potom som unavený a po večeri nerobím nič organizovaného, iba visím na fóre alebo surfujem na googli. Keď mám nejakú energiu na školu, tak robím školu, aj to zväčša prokrastinačne, inými slovami - na poslednú chvíľu pár dní pred deadlinom. Príkladom je piatočná prezentácia, je utorok večer, mám 3 večery pred sebou a ešte len s prípravou začínam. Ty už by si to mal, Tuto, aj zopár týždňov vopred prichystané a dnes by si si len opakoval prednes. Embarassed Si v tomto veľmi výnimočný, resp. moje vôľové schopnosti sú na to prikrátke. Asi nie som jednoducho rodený na študovanie, hoci som sa často považoval za intelektuála. Nesmiem si to vyčítať, život ponúka viac farieb, než len intelektualizmus s hĺbavým humanitným dumaním. Len sa potrebujem ešte nejak oslobodiť od toho, aby mi záležalo na mienke druhých o mne. Keď ma niekto považuje za neúspešného lúzra z dôvodu, že sa neživím hlavou, tak som ešte v stave, že ma to vie "zabolieť". Embarassed

Verím, že príde čas, keď si aj ja nastavím nejaké akožepovinnosti. Minimálne musím zaviesť pravidelné učenie sa angličtiny. very unhappy

Držím Ti palce, Tuto a ďakujem za hojnú inšpiráciu. cool

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

akp.=akožepovinnost Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

akp.=akožepovinnost Empty Re: akp.=akožepovinnost

Odoslať  Dušan Ut 29 november 2016 - 21:33

tak pani,lubi sa mi ze mate aj na seba cas a daco po zvysok casu robite jak hlavou tak aj telom,len tak dalej,je to len pre nase dobro,

tak sa pochvalim aj ja svojim akz.povinnostami,mam to graficky znazornene v excely a na druhom monitore ktori mi svieti cely den s prepinanim farieb motivu windows obrazovky,
cele je to postavene proti ´´zombie-ozivla lahnuta mrtvola v postely s ovladacom v ruke´´ a poslednom pobyte v nemocnici,od vtedy som na to uplne fajn,ziadne psychozne priznaky,psychozy,totiz som zdedukoval ze hlavnym dovodom na pobyt v nemocnici bol nedostatocny spanok ci otazka ako zaspat,po rokoch som dosiel na to ze existuje liek a to na spanie,diky bohu zan,je mi super,vzdy zaspim ked si ho dam i vdaka akp.

akp.=akožepovinnost E499d6aec5ce4a9da1683e79e08f9b4e

akp.=akožepovinnost C516631ebba048e29a76dee87931234a

ak by sa mi zadarilo ak fakcit a makat tak takato apka:

akp.=akožepovinnost 756c2ef9e5f646219b54fb82e3cd59cc

akp.=akožepovinnost Afec7ccb163b472ab89c48fd81b9939e

snad ma tento prispevok nezakleje a nenarobi mi z tohto PHTR´´psychohygienny tyzdenny rezim´´ talaflaku a nezahlusi mi ho,takto fungujem vyse pol roka ale nie vlastne postupom casom sa jeho obsah od poslednej navstevy v nemocnici doplnoval,takze cca 6 rok fakcim na tomto,
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

akp.=akožepovinnost Empty Re: akp.=akožepovinnost

Odoslať  Tuto So 22 júl 2017 - 2:06

Je to už od zimy, či jesene, dosť ďaleko. Prečítal som si svoj prvý príspevok do tejto témy a udivilo ma, že aj teraz je to stále podobné, len s obmenami.

....................

Tu sú úlohy, ktoré denne plním: (na začiatku je skratka, pod ktorou zahrňujem činnosti)

- 8:00 - jednoducho vstávanie, v súčasnosti je často otázne

- PC - teraz sa skladá s počúvania a sledovania angličtiny vo forme seriálov bez titulkov a čítanie knihy súčasne spolu s mp3

- A - zahrňuje čítanie anglických textov, Hovorník, Konverzáciu, zľahka gramatiku,

- M - v súčastnosti mierne stagnuje, z viacerých materiálov zostala len kniha matematických hlavolamov (je to adept na vyhodenie)

- Čí - skladá sa momentálne z 6 kníh, ktorým dávam denne od 4 strán až po 20 strán, témy kníh sú zamerané na vzdelávanie, teda: jedlé a liečivé bylinky a plody, huby, astronómia, exotické plody, zákonník práce, prvá pomoc...

- G - tri materiály zamerané na poznávanie Slovenska a Sveta, taktiež zopár strán za deň

- Po - je v podstate len pripomenutie, zachovávania poriadku, výpomoci v kuchyni, práca na záhrade...

- Vo - denná prechádzka trebárs spojená s nákupom, alebo "vybehnutie" do lesa, peši na záhradu

- Cv - denne si zacvičiť, aspoň málo, táto položka býva obvykle nesplnená

- Chu - spočíva v kontrole mojej hmotnosti, avšak stále stagnujem. Cv a Chu spolu súvisia a tvoria neslávnu dvojicu akp.

Nedeľu akp. nerobím to sa venujem niečomu, čo odlíši tento deň od bežnej rutiny. Myslím si, že akp. je celkom vhodná zmes činností a to trebárs od pol hodiny, až prípadne aj výrazne viac. Efektivita času tak úmerne stúpne a hoci aj len dobrý pocit z prekonania sa a urobenia niečoho smerom k sebarozvoju. Osobne si myslím, že vďaka upraviteľnosti činností je vhodná aj pre človeka tesne po hospitalizácii, ale ako systém môže vypomáhať aj zdravým v zmysle napredovania. Vhodné je mať k činnostiam zošit, diár, kde sa dajú jednotlivé činnosti pozorovať časom a evidovať zlepšenia.

Prajem peknú sobotu Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

akp.=akožepovinnost Empty Re: akp.=akožepovinnost

Odoslať  Matej So 29 júl 2017 - 14:21

Tuto, parádne to máš vyskladané. Určite palec hore a aj zelený bodík. Super! Yes Ja by som si chcel zlepšiť časom jazyky, nejak systematicky zabrať do angličtiny, aby som bol schopný spíkovať zoči-voči. Dlhodobo viem rozumieť textom veľmi obstojne, ale to je pasívna angličtina - v tej aktívnej, teda v hovorení, v tom som desivo slabý a aj úzkostlivý, napr. sa bojím spíkovať. Napr. bolo treba ísť vybaviť zákazníka v angličtine, lebo zrovna kolegyne, ktoré vedia spíkovať, žiadna nebola v práci, a ja som nešiel, hanbil som sa a cítil som z toho des. Na tom musím fakt popracovať, aby som si viac veril vo veci živej konverzácie, a teda sa musím tú angličtinu trošku systematickejšie učiť, venovať sa jej cielene. To by som si teda vedel predstaviť ako jednu zo svojich akožepovinností. Smile Plus systematické čítanie, a nie čítanie ledabolo 1-2 strany pred spaním v náhodne otvorenej knihe, jak doteraz.  Embarassed Si veľký inšpirátor. A určite v tomto vie inšpirovať aj @fajny (fajny), čumím aj na ten jeho excel, som z toho paf, ale vyzerá to rešpektu-hodne. Parádička, ľudkovia. Smile

Prajem hojné pokroky vo Vašich aktivitách.  Reading Smile Všetko dobré. winking Smile

Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

akp.=akožepovinnost Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

akp.=akožepovinnost Empty Re: akp.=akožepovinnost

Odoslať  Dušan So 29 júl 2017 - 16:43

musim opravit moju tabulku,ktora sa meni aj dva razy za tyzden,ale hovoril som si,ze pri nb sedim cely den tak som to skresal na 4-5 hod denne a v sucasnosti hladam nejaku aktivitu pod polozkou volitelne,nesmie byt telka,pocitac,tablet,zombie,
k dispozicii mam knihovnu,zahradu,dom,dalej uz dlhsiu dobu hutam co dalsie,jelikoz nemam zatial platenu robotu mam vo volitelne 7-8 hod volneho casu,zatial bud doobeda vylihujem,sem tam nakuknem do telky alebo sedim v altanku popijam kaficko a cigosku,akosy neviem vyplnit cas bez elet.technologie,ked dojdem na to,ozvem sa,uz davnejsie som chcel a tuzim po dalsich sportoch ako sebeobrana a tanec,tak neviem,ale to pyta ecka ktore popri mojom podpriemernom dochodku nezvlada a nezvladne.chem robit i ked za cenu namahy,nemozem si moc vyskakovat a dovolovat,musim zobrat aj stredne tazku robotu i za pasom ako robot,a ktovie mozno sa vypracovat na teamleadera,mam 25 rokof do dochodku a nerobil som cca.17 rokof,

https://image.prntscr.com/image/L4d4zzbBTdel8Q6TBwDCGA.png

akp.=akožepovinnost L4d4zzbBTdel8Q6TBwDCGA

Ako si predstavuje deň,či čo robite vo volnom čase ked nieste v práci alebo telkou,PC,tabletom mobilom?Poradte nejakú takú činnost?!
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

akp.=akožepovinnost Empty Fajront

Odoslať  Dušan Ne 5 november 2017 - 12:23

nu ako vidiet z predchadzajucich prispevkov som dochodok zaplnil v exceli po cely den =15h.volneho casu,na jednej strane som sa drzal takto cca 1 rok,ale potom prisla zmena v podobe opakovania sa dennodenne,
a momentalne testjem novy dlhodoby dochodok zalozeny na dobu prace 3-5h denne do obeda s tim ze nb vypnem do rana kedy ho zapinam.

Fajront 13:00 hod.:

PO-RR-šACHY-OR-MDaZ-VR-NR
UT-RR-šACHY-OR-MDaZ-VR-NR
ST-RR-MMK-OR-MDaZ-VR-NR
ŠT-RR-PC hry-OR-MDaZ-VR-NR
PI-RR-šKOLA-OR-MDaZ-VR-NR
SO-RR-šKOLA-OR-MDaZ-VR-NR
NE-RR-eBook-OR-MDaZ-VR-NR[/b][/b]


skratky len tak strucne,nechcem sem vypysovat detaily nakolko sa mi ten system vzdycky zbural:
RR-OR-VR-NR-su povediac tkvz. casove ritualy do ktorich patri aj nic nerobenie,ktore mam tiez rozdrobene o ukony.
MMK-multimedialna kniznica.
eBook-lahe citanie.
MDaZ-moj dom a zahrada.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

akp.=akožepovinnost Empty Re: akp.=akožepovinnost

Odoslať  kimi2028 Ut 7 november 2017 - 21:14

Obdivujem vás chlapi Dušan a Tuto, že dokážete si stanoviť taký plán dňa a ísť za tým. Osobne skúšal som to tesne pred chorobou, ale návyk som si nevypestoval aj vzhľadom k tomu, že až na šachy. pozorný dokážem byť len 20 minút, ale skúsim zajtra nejaké to samoštúdium (povedzme finančnej matematiky alebo obyčajnej matematiky), lebo toto som neskúšal ešte po chorobe.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

akp.=akožepovinnost Empty Re: akp.=akožepovinnost

Odoslať  Dušan Ut 2 január 2018 - 16:06

nuz ako vidim predchadzajuce prispevoky dost sa toho zmenilo co sa tyka akozepovinosti teda dennych uloh,
vprvom rade podotknem ze bez riadneho zamestnania mam volnych 15 hodin denne ,a ze ten cas ,co som doma, sa moje akoze povinosti niekolko krat prestriedali ci zamenily,vymazali ci pocali nove,
uz nedavno som spominal ze sa zaujimam o 5 hlavnych poloziek a to:skola,sachy,sipky,multimedialna kniznica a hry,
neustale ich prehadzujem jak taky pako,dovod jednoduchy,vzdy sa mi ciel nepodaril naplnit tak ako si to predstavujem,naplanujem,radsej si idem lahnut alebo za kazdym si kazdu pol/hodku spravit kavu a zapalit si cigosku,uteka mi cas.

dnes ma napadlo kebyze mam pri sebe cloveka ktori by na toto dohliadal a kontroloval,by mi som bol spokojny so sebof,totiz tieto akz povinnosti si treba skusit predstavit ako 8 hodinovu "nutenu,povinnu" pracu ci skolu v ktorej pracujem jednak pod dozorom a jednak pod motivaciou platu ci splnenia normy...
tak by nevznikali tieto chyby ktore robim,nerad mrham casom nic nerobenim "zombie umieranie zaziva",neviem kolko tu na tejto planete budem este zit a neviem v akej budem situacii v etapach po rokoch.jednoducho sa chcem venovat svojim zaujmom a konickom,nezmeni to ani praca ktoru by som si nasiel,tich zvysnich 5 hodin denne mam ich ako naplno vyuzit,

jednoducho mi vyslo co to takto vyskusat!?8 hodin denne nutenych prac vo forme svojich zaujmov a konickov + 5+2 hodin nenuteno,ved do roboty sa chodi "nuteno"s vidinou platu aby si mohol prezit i tvoja rodina,no ktori blb ma robotu rad a je snou spokojny,no len blazon!nie?
to percento je urcite velmi male,

takze system bude taky ,minimalizovat odpocinky,cigosky,kavy,prechadzky po dome,vylihovanie ci nebodaj nejaky zaujimavy kanal v telke,dlhe prestavky...odmakat si 8-smicku a potom uz len veget tak ako to maju ti normalny,raz mi kolega povedal pri nejakom rozhovore s nim,zhrniem to strucne,ze 5 hodin denne to je normalny zivot,teda,praca,domov...a spanok.

s tim suhlasim ale nemienim byt normalny,skorej hladam alebo budujem nieco vynimoccne,fenomenalne,talentove atd...nemienim byt ta ryba vo velkom hufe ryb v rybniku,vposlednej dobe si totakto o sebe myslim bud pod alebo nad,ale nie stred ci priemer.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

akp.=akožepovinnost Empty Re: akp.=akožepovinnost

Odoslať  kimi2028 So 6 január 2018 - 21:26

Testujem nový systém povinností. Som zvedavý, ako mi to pôjde. Nechcem sa časovo viazať, ale skúsiť si ich robiť počas dní a zapisovať si denné potešenia. Je toho síce pomerne veľa tak som zvedavý, či mi to bude fungovať.

Čiže povinnosti:
-prechádzka (výlet) - každý deň                                           
-matematika - pondelok, streda, piatok
-šachový tréning (diagramy+vlastné partie) - každý deň
-test z dejín - utorok, štvrtok, sobota, nedeľa
-čítanie - utorok, streda, sobota
-muzikoterapia - každý deň
-náučné okienko (dokumentárny film) - pondelok, štvrtok, nedeľa
-denný stacionár - utorok(?), štvrtok
-posilovňa - pondelok, streda, piatok
-futbal (aktívne) - utorok
-športové a kultúrne podujatia v meste - streda-piatok (hokej), sobota (hádzaná,futbal)
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

akp.=akožepovinnost Empty Re: akp.=akožepovinnost

Odoslať  Dušan So 6 január 2018 - 21:39

ja mam napr.v i depositoch ucty,teda ak budem riadnym zamestnancom,co sa tyka aktivit mimo domov a to dovolenka,turizmus,pamiatky,kultura a sportove ako turnaje - sachove a sipkove,nuz mozem len snivat nakolko dochodok nepostaci,

@kimi2028

som rad ze nemrhas casom a to lenosenim - zombie ,
ja som takto premrhal cca 10 rokof,mam namysli dieru vo vzdelavani a aktivit pocas choroby v jej zaciatkoch,ale na jednej strane bol fakt ze ma niekolko rokof strasne boleli nohy a panva,teda napinali sa mi svaly na nich,nedalo sa sediet,lezat,stat,iba hybat,a z toho dovodu som ine vychodisko nevidel ako nie lezat ale spat tak dlho aby som netrpel,chodit som nemal kam,nevidel som v tom zmysel,teraz ked sa zamyslim aj teraz sa mi napina svalstvo ale iba v obmedzenej intezite z coho vyplyva nervozita,frustracia,neprijemnost ale tie bolesti su az ked si uvedomim ze su,potom ztoho plynu tie staavy,inac cely den som tak povediac neuvedomely v tichto bolestiach nakolko som si za tie roky privikol alebo zoslabli.

nuz priatelia ak pisete ci citate moja rada znie, neumierajte za ziva.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

akp.=akožepovinnost Empty Re: akp.=akožepovinnost

Odoslať  Matej Ne 7 január 2018 - 10:03

anti/fajny napísal:... bol fakt ze ma niekolko rokof strasne boleli nohy a panva,teda napinali sa mi svaly na nich,nedalo sa sediet,lezat,stat,iba hybat,...

Dosť mi to pripomína stavy tých, ktorí majú vyskočenú platničku v chrbtici, jednu alebo možno v Tvojom prípade aj viac. Moja šéfka jednu má vyskočenú a tiež popisuje dlhodobo ťahavú bolesť do nôh od panvy, napínanie, bolesť do strán, ťažkosti pri nutnosti dlhšie sedieť alebo dlhšie stáť na mieste, lepšie jej je keď môže chodiť. Magnetická rezonancia alebo nejaký taký spôsob vyšetrenia jej potvrdil vyskočenú platničku a aj ďalší ľudia, ktorí to majú, tak mávajú symptómy presne takéto. Riešením býva obvykle po infúziách operácia, ktorá je riziková, lebo sa jedná o chrbticu blízko miechy. Mnohí preto volia každodenné cvičenie určitých konkrétnych cvikov, ktoré to majú spevniť, zlepšiť. Je viacero sústav cvikov, ktoré sú zamerané na vyskočené platničky. Dosť to pomáha, aj keď prípadov, že si to cvikmi vedia napraviť naspäť, tak takých je málo. Ale aspoň sa dá dosť zredukovať ťahavá bolesť a celkovo je človeku pri tom pravidelnom cvičení oveľa lepšie.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

akp.=akožepovinnost Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore