Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Prolaktin

Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Zaslať odpoveď

Prolaktin Empty Re: Prolaktin

Odoslať  Matej St 23 november 2016 - 23:04

Ja som sa snažil si prolaktín umelo zvyšovať tým, že som namiesto 6 mg Invegy začal bez vedomia lekárky užívať 12 mg (teda 2 šestky ráno). Vydržal som týždeň, žiadaný efekt to neprinieslo a navyše sa mi zhoršili mínusové príznaky.

Žiadaným efektom malo byť zvýšenie prolaktínu, a teda zníženie nutkaní zo strany libida. Totiž som single, takže by mi padlo vhod, aby ma libido neotravovalo. Nepodarilo sa to, hoci možno ak by som bral dvanástku aspoň mesiac-dva, tak by sa to podarilo. Ale nevydržal som znášať tie mínusové symptómy. Pri šestkovej sile naopak fungujem, čo do klinického obrazu psychózy, dobre. Čo som bol na krvi v minulosti, som mal prolaktín pri šestke v poriadku.

Embarassed

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Prolaktin Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Prolaktin Empty Re: Prolaktin

Odoslať  dzuli08 Ne 27 november 2016 - 7:18

Ahojte Pali a Matej,
no ja som zena a tiez som mala zvyseny prolaktin....a myslim ze znova ho mam aj teraz....v skratke hormóny rozhádzané,koťuhy. U mna sa to prejavuje ze mám strašne rozhádzanú menstruaciu. Tak sa dopujem hormónmi ....ale idem na pečeňové testy niekedy v novom roku a tak sa uvidí či to bude tým prolaktínom. Trocha ma pobavila predstava ze Palo by mohol kojiť Very Happy ale tak ono určite je to vedľajší účinok liekov, ja osobne si myslím že to bude ADeckami .....tie beriem len od aprila takze tak.
Majte sa pekne.
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 544
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Prolaktin Empty Re: Prolaktin

Odoslať  Sweetheart St 1 jún 2022 - 20:53

Ma niekto skusenost so zvysenym prolaktinom aj pri olanzapine? Pozeral som nejake odborne clanky, len som to moc nepochopil. Niekde bolo pisane, ze by nemal byt problem s prolaktinom a nejake studie som zase nasiel, ze bol zvyseny prolaktin. Ak by niekto vedel blizsie. A aby som niekoho nepomylil, tak neviem, ci som tie studie dobre pochopil, takze vlastne neviem, ci sa moze zvysovat alebo nie pri olanzapine. Tak by ma zaujimalo, ci ma niekto osobnu skusenost alebo vie nieco blizsie o tom povedat.
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 555
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore