Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

môj schizácky FLASH

Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Zaslať odpoveď

môj schizácky FLASH Empty Re: môj schizácky FLASH

Odoslať  Matej So 5 november 2016 - 7:43

Ahoj Palo a všetci Super! winking

Pocit vlastnej vyvolenosti a výnimočnosti, a pocit zverejnenia svojej mysle a svojho života pred "svetovým" širokým publikom sú aj moje centrálne príznaky môjho typu psychózy.

Bojujem proti tomu nasledovne:

Pocit vyvolenosti a výnimočnosti radikálne racionálne tlmím a potlačujem, vymenúvam si dôvody, prečo som vlastne ničneznamenajúci a prečo ma vlastne nikto nemôže poznať, a prečo si nezasluhujem žiadne uznanie - degradujem svoju dôležitosť sugesciou - orientujem sa na minimalizmus, aby som mal čo najmenej majetku a čo najmenej potrieb, čiže sprostredkovať si pocit šťastia nezávislosťou na svete, jeho hodnotách. Vlastne takto umenšujem svoje postavenie na minimum, aby som si ešte viac vsugeroval, že nie som výnimočný. Usilujem sa vnímať sa ako tzv. človek milión, predstavujem si veľkosť 7-miliardového ľudstva, ba veľkosť vesmíru, aby som si priblížil, ako vlastne nepatrný a nedôležitý článok v tomto svete som. Úmyselne sa vlastne snažím byť obyčajný, malý, ničneznamenajúci, nemať žiaden vplyv. Túžim byť priemerný, zvládať priemerný a praktický život - vzdal som sa puntičkárstva a perfekcionizmu.

Takmer vôbec nepozerám správy, lebo v správach som videl kopec zla a kopec vojen a katastrof, z ktorých som mal pocity viny, pretože som veril, že keby som sa viacej modlil, tak by sa to nestalo. A že som povolaný vymodliť pre svet všetko dobré. Tieto pocity supervýznamu a vplyvu na celý svet na diaľku prostredníctvom náboženskej modlitby sú pre mňa dlhodobo typické, preto sa tomu vyhýbam aspoň tým, že sa snažím seba neinfomovať o takýchto katastrofách a vojnách, aby ma to netrápilo a nenavodzovalo mi to pocity viny. Proti verejnej mysli bojujem hlavne tým, že som odstránil z izby všetky náboženské obrázky, takže už necítim, že sa na mňa dívajú a že osoby na obrazoch ma hodnotia a vidia mi do mysle. Tiež som si potvrdil v učení Katolíckej cirkvi, že diabol nemôže čítať myšlienky človeka, takže som sa rozhodol tomu proste sugestívne veriť, že diabol a anjeli mi do hlavy nevidia - čo mi dodalo určitý vsugerovaný a umelý pocit súkromia. Dlhé roky som si ako veriaci totiž myslel, že mi anjeli vidia do hlavy, vrátane démonov. Lepšie sa mi tak rozpoznávajú intrapsychické halucinácie, keď sa voči mne vzbúri nejaká myšlienka, ktorá sa samostatne správa a voľačo mi navráva vnútornou rečou, väčšinou ma kritizuje a obviňuje a spôsobuje mi vnútorné napätie. Tieto tenzie sú v súčasnej dobe len nepatrné, a to najmä vďaka súhre všetkých spomenutých opatrení.

Voľakedy som veľa sledoval vývoj vzťahu slobodomurárstva verzus Cirkev (konšpirácie), pozeral som správy zo širokého sveta o presadzovaní gender ideológie. Strašne ma to gniavilo a priamo mi to živilo pocity viny a psychotické prejavy narúšania a ovplyvňovania mojej mysle a mojej údajne veľkej úlohe to zastaviť. Posledné 2 roky, priznám sa, vôbec nesledujem túto situáciu, proste som to zatrhol, zrušil som všetky followerstvá na Facebooku, všetky odoberania statusov, odhlásil som sa z mailovových reťazí a spravodajstiev. Po čase som opäť začal trochu veriť, že život je aj pekný a azda aj bezpečný, možno príjemný. Neskôr sa mi dokonca zredukovali túžby zomrieť a začal som vnímať klady života. Naopak schopnosť praktického zvládania priemerného života sa navýšila a posilnila.

Takže sumárne:
- poprieť vlastnú výnimočnosť sugesciami, že som malý, nepatrný, ničneznamenajúci
- silno túžiť a snažiť sa o priemerný praktický život, byť fungujúci "človek-milión", usilovať sa o stádovitosť a nedôležitosť
- nepozerať správy v TV, len vybrané, napr. papierové noviny, alebo vybrané, selektované články na nete
- silno sa vzdať perfekcionizmu, túžiť byť nedokonalý a zároveň túžiť cítiť pri tom pokoj
- odstrániť zdroje narušovateľov súkromia mysle - napr. u mňa to boli náboženské obrázky alebo falošná viera, že démoni mi vidia do mysle
- svoju priemernosť a ničneznamenanie radikálne utvrdzovať praktickým minimalizmom (mať čo najmenej potrieb, závislostí, čo najmenej majetku, nebyť naviazaný na svet a to, čo on považuje za uznaniahodné)

To je taká moja cesta. Nie je to, Palo, asi cesta úplne pre Teba. Ale u mňa to konkrétne viac-menej funguje. Embarassed Musíme si nájsť asi svoju cestu každý, snáď sa nám to podarí čo najlepšie. giving a hug

Držím palce. Smile Super!
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

môj schizácky FLASH Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore