Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Športové a telesné zdravie

Strana 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Športové a telesné zdravie - Stránka 2 Empty Re: Športové a telesné zdravie

Odoslať  Dušan Po 23 január 2017 - 19:45

ahoj,
tak od kolegu som dostal gratulaciu k fide elo o ktorom so doposial nevedel a som spokojny ciel bol elo1600,trvalo mi to od roku 2013 co hram a dakujem kazdemu spoluhracovi a kapitanom ktori mi umoznili hrat v lige proti fidelistom a vyssich sachovniciach,
co do buducna snad len ze tentoraz druhym cielom je elo1950 co v najkratsej dobe,
moj profil najdete tu https://ratings.fide.com/ treba tam zadat moje meno a to fajnor dusan
navyse k tomuto cielu mi moze napomoct doterajsi moj samo trening a jedna novinka a to http://sachovetreningy.sk/

vlozene na fb moj odkaz tu https://www.facebook.com/groups/408486265908479/

Športové a telesné zdravie - Stránka 2 Sddefault
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Športové a telesné zdravie - Stránka 2 Empty Re: Športové a telesné zdravie

Odoslať  jarko Ne 7 máj 2017 - 22:51

Ahojte ja sa liecim od 2010 po zyprexe som pribral 25kg cca po 2 rokoch som to postupne zhodil ale preto lebo som prestal brat lieky popri tom som cvicil v poslike a stiepal drevo. Samozrejme ze po vysadeni liekov zyprexa a abilify som dostal psychozu ale az pol roka po vysadeni. Po nasadeni leponexu som sa dostal az na 115kg. Zacal som chodit na plavaren ztp ma zdarma Very Happy chodil som aj 5 krat do tyzdna to zaclo ist pomali dole. Na zaciatku som preplaval trebars 10 bazenov za hodinu teraz plavam pol dohku bez prestavky. Momentalne mam 87 kg ale brucho je stale take velke Very Happy nie moc ale je.
V januari som zacal zase nastevovat fitko chodil som 2 mesiace a nakonec som si kupil lavicku a cinky domov. Teraz cvicim skoro kazdy den ale iba tak 20 minut. Zacal som chodit na thajsky box bol som na cca 10x velmi ma to bavi ale mal som zapal priedusiek a uz som mesiac nebol. Od 2013 septembra som pribral zo 77 kg do 2014 leta na 115 kg a trvalo to v podstate do teraz dokym som sa dostal na normalnu vahu 87 kg.
jarko
jarko
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 12
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 20.04.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20. F25.
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: leponex,depakine chrono,Xeplion depot

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Športové a telesné zdravie - Stránka 2 Empty Re: Športové a telesné zdravie

Odoslať  Tuto Po 8 máj 2017 - 1:46

Ahoj Jarko, super!
Sám viem, že šport a psychóza sa majú radi až po zapojenie veľkej vôli, húževnatosti a vytrvalosti. Určite by bolo od Teba veľmi prínosné, keby si s času na čas napísal na fórum podnety ohľadom začiatku športu, jeho pokračovaní a aj súčsnom vytrvaní v ňom. Kľudne si založ tému a môžeš ju brať ako denník svojich športových výkonov... Len tak ďalej! Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Športové a telesné zdravie - Stránka 2 Empty Re: Športové a telesné zdravie

Odoslať  Dušan Ut 20 jún 2017 - 5:05

no musim dat vediet,
konecne som sa rozhodol,a nalakal som na sach,kolegu o turnaj v topolcanoch ktori sa bude konat tuto sobotu,je to rapid na 2x15min 9 kol,vyhra ako taka ,ale ide oto sa vyventilovat a pozriet sa na svoj pokrok ako som na tom,je pravda ze je to blitzka ale myslim si ze taka to mi vyhovuje nakolko v zahajeni hry nemavam problem,treti kolega ucast odmietol nakolko mava casove problemy,pojdeme autom,startovne 7€ ,dochodcovia 4€,
nuz a na piatok pojdem kolegovi do zahrady,totiz rad by so mnou si zahral sachy,je to novopeceni clen v klube a je dost dobry,takze takto mam dvoch na sachy a klub kde mozem chodit,
teraz trosku s kutika nesachoveho:
mrzi ma lubo ktori robi vo volkswagene a toho som nevidel roky,miso s nim sa vydavam raz za pol roka bud na vyjazdovke vecerou a nocou po baroch a diskotekach ci nejakom posede na grile,
ano mam dvoch kamaradov s ktorima si poviem vsetko okrem choroby,a dvoch sachovych,ale toto patri do inej temy,co sa tyka sipkarov tak tam je to len o sopkach,zatial nikam nechodim po slovensku ako oni,ale mame si co povedat,chodia tam aj baby takze o zabavu je postarane

takze prajem vela zdaru v sportovich aktivitach a urcite dam vediet ako som dopadol na turnaji,

Športové a telesné zdravie - Stránka 2 Giphy
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Športové a telesné zdravie - Stránka 2 Empty Re: Športové a telesné zdravie

Odoslať  Matej Ut 20 jún 2017 - 21:41

Ahoj @fajny Smile

Veľmi rád som Ti dal za Tvoj vyššie uvedený príspevok reputačný bodík. Je mi sympatické, ako si priam programovo vytýčuješ socializáciu a voľnočasové aktivity, ako aj vlastne koníček so športom dohromady. Držím Ti palce na turnaji, drž sa! Víťaz Smile

---

Čo sa týka mňa, aj ja sa pomaly zmierujem s tým, že chcem zo seba spraviť športovca. Resp. že mi nedá pokoja, kým ním nebudem. Zajtra si asi pôjdem kúpiť nejaké lepšie šušťáky, lacné jednofarebné tričká - pričom boty mám, relatívne sú pohodlné, odtlaky nerobia. Prípadne by som si kúpil aj gélovú vložku do nich na ešte príjemnejšiu chôdzu. A hurá kráčať na bežiaci pás do fitka. Plánujem sa vypracovať behom týždňov na štandard 7 kilometrov za deň, teda na bežiacom páse to viem vykráčať asi za hodinku, možno 70 minút. Je to okolo 1700 kJ energetický výdaj na moju hmotnosť a výšku, čo je fajn. Zároveň by sa dalo povedať, že už by som viedol aktívny životný štýl, a nie polosedavý, či "lehce aktivní". Úvahy o silovom cvičení zostávajú prítomné a taktiež sú aj právom relevantné, cestičku k nim si ešte len hľadám. Cvik 4 Zatiaľ v tejto veci nejdem robiť plány, aj tak by veľavravné zrovna neboli.  Uf

Bolo by fajn v štvrtok ísť na prvé "kráčanie". Snáď pôjdem, musím sa zaťať a prekonať svoju zónu pohodlia. Nejde ani tak o chudnutie, alebo o pás na pupku, skôr ide o celkové zdravie, životný štýl a životné vyhliadky (life expectancy).  I do not agree Mám rozčítanú jednu dobrú knižku "10 tipov, ako si predĺžiť život o 10 rokov" a jeden z tých jej tipov je práve pohyb, pohyb, pohyb. Hocijaký a hocikedy. laughing Embarassed

Cvik 2 Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Športové a telesné zdravie - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Športové a telesné zdravie - Stránka 2 Empty Re: Športové a telesné zdravie

Odoslať  Matej Št 22 jún 2017 - 19:36

Ďakujem za reputačný bodík. Smile

Šušťáky som si dnes úspešne dajaké kúpil, možno by som v krátkej budúcnosti investoval ešte do jedných náhradných. Sú však ťažko zohnať, pobehal som celkovo asi 8 obchodov, a len v dvoch mali tepláky, ktoré boli šušťákovitého typu, z toho v jednom som si ledva jedny vybral, aj to po dlhšom zvažovaní. V obuvi som si kúpil gélové vložky do bot na príjemnejšie kráčanie počas pobytu vo fitku. Tričká na cvičenie tiež už mám doma. Embarassed

Teraz sa mi už nechce ísť "chodiť", ale zajtra už by som asi šiel. Plán "chodenia" sa mi posunul zo štvrtka takto na piatok, lebo som včera nebol úspešný na love po gatiach, namiesto nich som kúpil nejaké tričká na bežné nosenie. Verím, že zajtra sa mi už teda "chodenie" podarí. Embarassed Cvik 1

Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Športové a telesné zdravie - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Športové a telesné zdravie - Stránka 2 Empty Re: Športové a telesné zdravie

Odoslať  Dušan Ne 26 november 2017 - 5:50

ahoj,

nevim cim to je ale pred rokom mi nabehlo svetove vykonostne hodnotenie v sachu FIDE ELO ,vyticil som si druhy ciel a jak naschval idem opanym smerom,stratil som dodnes cca 70 bodov a klesam,sranda je v tom ze mam od minuleho roku nove poznatky ohladom sachu ktore som este neodskual poriadne a ono toto,dnes idem do dunajskej na zapas,bojujeme o udrzanie sa v 4.lige,

momentalne sa venujem prechodom do koncovky a kompletizujem sachove poznamky bez diaframof,

s pozdravom fajny@antifajny
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Športové a telesné zdravie - Stránka 2 Empty Re: Športové a telesné zdravie

Odoslať  kimi2028 Ne 26 november 2017 - 11:11

Tiež som na tom približne podobne. Osobne hrám celkom dobrý šach, ale bohužiaľ mi nevychádzajú ťahy medzi 30.-35. ťahom a tiež občas prehrám z nedostatku energie s tým, kým by som nemal prehrať. Ako som písal hrajem celkom dobre, z nejakých 35 partii, čo mám na chessbase vo svojom chlieviku tak až zhruba v 90% partiách som stal lepšie, ale nejako som väčšinu pokazil. Napriek tomu mám celkom dobrú povesť. Pripisujem to menším skúsenostiam, mám odohratý počet turnajov na prstoch jednej ruky. Ja osobne napriek prehrám cítim zlepšenie, zlepšil som hru v koncovkách. Porazil som už aj dosť šachistov s elo 1800+ a dúfam, že to zlomím a pôjdem vyššie... Držím palce v Dunajskej.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Športové a telesné zdravie - Stránka 2 Empty Re: Športové a telesné zdravie

Odoslať  Dušan Ne 26 november 2017 - 16:29

ahoj  @kimi2028

tak nakoniec sme z dunajskej sli s dlhym nosom,hrali sme proti 15-21 rocnima chlapcami a ja osobne o 250 bodov s nizsim,hamba mi,sam hodnotim stav sachovy tak ze od leta ci marca sa aktivne sachom nevenujem, len nesachovim veciam,z toho dvovodu si idem pomenit svoj ID a zaradit tam tak povine diagrami o strategii a taktike,bol som od noveho roka plny ocakavani ohladom postipu v sachu smerom nahor nakolko som mal prezreticj cca 200 videi od roberte a petra sachy,nuz zaznamenal so  len nejeden pripad ktori skoncil remizof,sam osobne tvrdim ze ma zaujima len prechod do koncoviek a tam to uz je o skusenostiach a vedomostiach,

tuto partiu co som hral ,bolo len o tahani figurok o dva tri tahy do predu,na pocitaci som si prezrel partiu a ukazal mi az 5 kamenov s vitaznima variantami,som debil jak poleno,slepy jak tago,takto hrat to nezhra ani  6 rocny chlapec,hral som s 1250 fidelistom,ci nie fide?hamba mi,cervenal som sa jak posledna ceresna na strome,hrali sme sicilsku ja za cierne a on rochoval na velku stranu,mal som na damskem kridle dvoch pesiakof a mal som tam podla pocitaca previest damu a jazdca...,strelec na g7 kontroloval diagonalu a super si este dovolil potiahnut b3,no nenasere ta to takato vyhoda?
je to tim ze o sachy sa zaujimam len po nesachovej stranke a to tvorbou poznamok,ktore chcem konecne skompletizovat a potom len opakovat si ich,tohot materialu je snad na dva tri zosity,potrebujem si zostavit treningovy plan aby mi sedel popri sipkach,skole,hrach,videi...
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Športové a telesné zdravie - Stránka 2 Empty Re: Športové a telesné zdravie

Odoslať  kimi2028 Ne 26 november 2017 - 18:48

Takmer podobne som obstál v lige naposledy. 15-16 ročný hráč s ratingom 1000, zahájenie neodohral najkvalitnejšie, ale stredná hra mu vyšla aj s mojou zásluhou, lebo som chcel oskúšať, ako to hrajú lepší hráči a podcenil som ho trochu. Jednoducho uvažujú, ktorú slabšiu figúru vymeniť napokon som sa rozhodol pre výmenu jedného neperspektívneho strelca a jedného jazdca za jazdca, ktorého mal pomerne silného, ale nezamyslel som sa na tom, že ten môj "neperspektívny"  strelec celkom dobre bránil. Prišiel som vďaka šachu, ktorý som nevidel o centrálneho pešiaka. Tam som musel hrať už polokorektne na slabši bod a vytvoriť pozíciu, v ktorej by sa stratil a to sa mi aj podarilo. Do 3 ťahov, čo som stratil pešiaka tak som získal zadarmo jeho figúru, ktorá mi dala šach a do 7 ťahov od môjho slabého momentu som ho už matoval. Hral to v strednej hre skutočne veľmi dobre, ale pritlačil som na neho a už sa neubránil. Inak ja skoro vôbec neanalyzujem svoje partie a to by som mal ako prvé zmeniť. Hlavne, keď chcem hrať nové prvky hry na také hlbšie zamyslenie a preto by som mal trénovať v prvom rade na svojich partiách a hľadať hlbšie pochopenie, čo by mohlo priniesť vyšší level hry, aj keď nepôjde to ľahko a niečo sa tam nemusí podariť. Zautomatizujem si rýchlejšie si isté procesy. Mám už odohratých nejakých 35 partii so zapisovaním, aj keď polovica je z tých zapisovaných je zo 58 minútového rapidu.. Zlepšovať sa v danej oblasti, ktoré figúrky si nechať a zaktivizovať, a naopak ktoré vymeniť, trochu profylaxie + útoky na slabšie body v tábore súpera.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Športové a telesné zdravie - Stránka 2 Empty Re: Športové a telesné zdravie

Odoslať  Dušan Ne 26 november 2017 - 22:49

No ho keď sa niekto rozumu sachom a myslí si že ako taký základ !a a aj pracuje na pokročilejších šach,je to super,ja vždy budem tvrdiť že sa sachom nerozumiem a nebudem sa rozumieť nikdy,aj keď !ak za sebou nájme tento rok kopec nových pozicnich plánov ako na to s pohľadu stratégie,do nového roka som sa,minulého,venoval len taktický,kombinačne,a hlavne som memoroval otvorenia,tento rok hodnotím výkon na nulu,asi som z tých videí ostal až moc nafúknutý,tak mi treba,v januári som si vytočil svoj druhý šachový cieľ,a ako vyšnom môžem nanovo začať s prvým cieľom,šachy sú nádherná hra keď výš ako a kam,tiež som tvrdil že treba svoje partie najprv stručne okomentovať,potom do dvoch týždňoch spraviť vlastnú hĺbku ,skontrolovať počítačom a urobiť záver,túto sezónu nahrávam domáce partie takže mám možnosť si partiu okomentovať aspoň stručne,minule som stál na výhru a emočné som to nezvládol,jednoducho psychológia je taká čarovná slecinka či panička a úplne ma dostala,tak napríklad hrajúci hráč došiel sa pozrieť na našu partiu a ja hneď bleskovo potiahol figurof a bolo po pozície,došiel som navyše o kvalitu a zápas som dohrával frustrované s nádejou že súper urobí chybu,bol to tiež podľa čísel slabší hráč a vrchol všetkého bolo že mi po zápase povedal že toto víťazstvo nadomnof bolo jeho tohtoročné prvé !aximum,to je tak keď mám keď voľného času,dajme tomu 15 hodín a venujem sa kadejakými na hlavu postavením blbostiam kde chcem všetko,ale všetko sa nedá,tak napríklad má v poznámkach a na FB poznačené ako nenaplnitelne ciele,je ich tam zo 5.,človek aj keby chcel nerozkroji sa,už sa mi snívalo aj o Tom že ja sám osobne som mal jeden deň v trvaní jedného týždňa a v pohode som dobehol či aj predbehol svetové očakávania,

Tie odolná sro Vaio,kimi2028 držím palce v šachovnici svete
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Športové a telesné zdravie - Stránka 2 Empty Re: Športové a telesné zdravie

Odoslať  kimi2028 Po 27 november 2017 - 15:06

Ja verím tomu, že hrať šachy sa naučíme obaja. Len musíme sa naučiť zmýšľaniu silnejších hráčov. Na to sú pecka tie videá od P.Koutného. Ten prakticky ukazuje veľmi podrobne ako by mal rozmýšľať silný kvalitný šachista. Nejako prevziať jeho poznatky o silných, slabých figurach, dobrých výmenách, aktivite figúr a zapracovať do svojej hry. Hoci možno budú aj nejaké bolestivé prehry, ale časom sa posunúť niekde inde. Ako som písal ja som s tým začal a budem v tom pokračovať, aj keď budú aj pády. S tým voľným časom mám to tiež podobné, ale bohužiaľ nedokážem veľmi plánovať. Aj poviem, čo by som mal urobiť, ale neurobím to. Za to môžu aj isté veci okolo ochorenia, ktoré sú ako by v praveku. Dokonca mám ich už aj diagnostikované psychologickými testami. Nemienim sa vzdať, chcem bojovať.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore