Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

depotné injekcie a obezita

Goto down

  • Zaslať odpoveď

depotné injekcie a obezita Empty depotné injekcie a obezita

Odoslať  judy0904 Pi 27 máj 2016 - 22:49

ahojte,
desať rokov som brala haloperidol depot a potom fluanxol. teraz by som mala začať s cisordinolom depot. za desať rokov som pribrala 41 kg. skoro raz tolko, kolko som vážila pred nasadením liečby. mala som 50 kg, teraz 91 kg. už mám aj zvýšený cukor aj cholesterol.
ešte neviem ako bude účinkovať cisordinol.
viete mi niekto poradiť depot z ktorého sa chudne a nepriberá? alebo novšiu depotnú liečbu? kôli nadváhe trpím komplexmi.

pekne ďakujem za radu a odpovede.
judy0904
judy0904
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 2
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 27.05.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

depotné injekcie a obezita Empty Re: depotné injekcie a obezita

Odoslať  Tuto Pi 27 máj 2016 - 23:38

Vítam Ťa na fóre judy0904!

Keď som sa pýtal na podobne doktorov, spomínali, že sa to dá prekonať kombináciou rozumného jedenia a pravidelného športu. Na druhej strane je však "lenivosť", z ktorej vyplýva pasivita, nechuť do aktivít, tendencia k polihovaniu. Aj ja mám dobrých pár kíl nad čiaru, uvedomujem si krízovosť tohoto stavu, ale len veľmi sťažka sa odhodlávam k športovej činnosti. Navyše kedysi som intenzívne športoval, tak snáď o to to bolí viac. Zdalo by sa, že je to taká "prkotina", ale v skutočnosti to nie je jednoduché.

Pri depote je ťažšie odhadnúť nebezpečie priberania, lebo účinná látka sa dostáva do tela len postupne. Viem, že viacerí majú tento problém. V tomto by som Ti doporučil fórumáka-admina- Mateja, ktorý úspešne zviedol boj s kilami a má aj depot. Viac infa je v "CHUDNUTIE PRI LIEKOCH", teda témach, ktoré by Ťa mohli zaujímať.

S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

depotné injekcie a obezita Empty Re: depotné injekcie a obezita

Odoslať  Matej So 28 máj 2016 - 9:55

Ahoj judy Smile

Mne sa celkom dobre chudlo pri depote "Risperdal Consta". Ako vraví Tuto, bolo to aj u mňa kombináciou pohybu a obmedzovaniu sa v jedle (teda akési racionálne stravovanie, počítanie kilojoulov a sledovanie limitu na úrovni asi 7000 kJ po dobu asi 3 mesiacov + nejedenie po 19:00). Veľa pomáhal aj kofeín, ktorý som v čase chudnutia nadmerne užíval, nakoľko zrýchľoval metabolizmus, upravovalo sa vylučovanie. Pohyb som nemal žiaľ v športovej podobe, ale len ako "státie" a "chodenie" v zamestnaní (asi 3-4 dvanástky týždenne).

Zároveň som v tom čase už mal vysadené tabletkové antipsychotiká, a už som z antipsychotík užíval len ten depot Risperdal Consta. Takéto nastavenie podmienok mi celkovo navodilo chudnutie.

Teraz mám Invegu tabletkovú a dosť mi chutí jesť. Tiež mi haprujú nálady, takže sa mi nedarí krotiť na úrovni 7000 kJ denne. Obvykle jedávam aj 10 tisíc denne, čo mi za posledné 2 týždne spôsobilo nárast mier +1,5kg, +2cm v páse.

Na začiatku chudnutia vo februári 2013 som mal asi pri výške 178cm 98kg, na konci chudnutia niekedy na konci mája 2013 som mal 80kg. V súčasnej dobe mám 78kg, ešte som postavou trochu tukovatejší, takže bezmála 7-8kg mi treba dať dole. Ale ide mi to ťažko, nakoľko už podmienky v psychike nemám také dobré, ako kedysi v r. 2013. very sad3 A sledovať tie energetické limity 7000kJ je už poriadnym premáhaním sa... Embarassed

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

depotné injekcie a obezita Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

depotné injekcie a obezita Empty Re: depotné injekcie a obezita

Odoslať  judy0904 So 28 máj 2016 - 12:51

ďakujem
Matej napísal:Ahoj judy Smile

Mne sa celkom dobre chudlo pri depote "Risperdal Consta". Ako vraví Tuto, bolo to aj u mňa kombináciou pohybu a obmedzovaniu sa v jedle (teda akési racionálne stravovanie, počítanie kilojoulov a sledovanie limitu na úrovni asi 7000 kJ po dobu asi 3 mesiacov + nejedenie po 19:00). Veľa pomáhal aj kofeín, ktorý som v čase chudnutia nadmerne užíval, nakoľko zrýchľoval metabolizmus, upravovalo sa vylučovanie. Pohyb som nemal žiaľ v športovej podobe, ale len ako "státie" a "chodenie" v zamestnaní (asi 3-4 dvanástky týždenne).

Zároveň som v tom čase už mal vysadené tabletkové antipsychotiká, a už som z antipsychotík užíval len ten depot Risperdal Consta. Takéto nastavenie podmienok mi celkovo navodilo chudnutie.

Teraz mám Invegu tabletkovú a dosť mi chutí jesť. Tiež mi haprujú nálady, takže sa mi nedarí krotiť na úrovni 7000 kJ denne. Obvykle jedávam aj 10 tisíc denne, čo mi za posledné 2 týždne spôsobilo nárast mier +1,5kg, +2cm v páse.

Na začiatku chudnutia vo februári 2013 som mal asi pri výške 178cm 98kg, na konci chudnutia niekedy na konci mája 2013 som mal 80kg. V súčasnej dobe mám 78kg, ešte som postavou trochu tukovatejší, takže bezmála 7-8kg mi treba dať dole. Ale ide mi to ťažko, nakoľko už podmienky v psychike nemám také dobré, ako kedysi v r. 2013. very sad3 A sledovať tie energetické limity 7000kJ je už poriadnym premáhaním sa... Embarassed
judy0904
judy0904
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 2
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 27.05.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore