Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Naše (samo)štúdium

Strana 26 z 27 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 26 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  vrana Ne 10 apríl 2022 - 14:29

Ahoj

Ozývam sa len preto, aby Som sa v (samo)štúdiu nasmeroval a motivoval. Držím sa tohto výroku od pána Tepperweina:

Písaná reč - prenos myšlienok z duševnej a duchovnej oblasti do hmotnej formy aby sa prejavili v materiálnom svete v ktorom žijeme.

(Ne)viem ako vy, ale ja sa v súčasnosti strašne trápim, robím si starosti. A aj keď mám naordinované dve hodky/na deň na (samo)štúdium, aj to je na mňa priveľa. Už pri myšlienke, že si látku musím zopakovať a až potom v nej pokračovať, mám k nej odpor, napätie, (ne)gatívné energie, sily, vybrácie, Som na zlej frekvencii.

To aby Som vždy pri (ne)čistom obraze a symbole o látke, ktorú chcem študovať, trancendoval a transformoval jej (ne)správny duchovný postoj. Ale čo z toho, keď emócie a emočné telo bolesti sú vyčerpané, slabé na energie. Vždy víťazí fráza "(ne)chce sa mi!"

Sú aj dni, keď (na)ozaj študujem, ale tích dní je (pra)málo. Dlho Som uvažoval, že čo s tímto. Nie Som zástancom robenia si starosti, problémov, (u)trpení, trápení a bolestí. Zvažoval Som, že zmažem všetky poznámky, ktoré sa nakopili od januára 2021. Ušetril by Som necelých 50€ mesačne. Aby Som sa tak (ne)trápil, (ne)robil starosti.

Duchovný predstavitelia to majú jednoduché, tí (ne)potrebujú vedomosti, postačuje im múdrosť, ktorá nieje namáhavá na myslenie, na prežívanie...

Takže záverom tohto príspevku by mala byť správne nasmerovanie a motivácia v pokračovaní v (samo)štúdiu.

In spe:
Pokračovať v (samo)štúdiu, ako doteraz!
Byť vytrvalí a pozorní voči (ne)čistým myšlienkam, emóciám a emočnému telu bolesti, (ne)čistým obrazom a symbolom o danej látke, na ktorú sa chystám, alebo idem práve študovať.
Ako motiváciou by mohla byť zručnosť v danej látke, neskorej aj jej praktické využitie.
Ako odmeny si môžem dopriať hry v službe v Steam a hranie podľa návodu so všetkými bonusmi a vedľajšími úlohami v hre.
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

kimi2028 and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 26 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  kimi2028 Po 11 apríl 2022 - 14:32

Ahoj milý Duško, tým sa netráp. Je pomerne časté, že človek sa vyvíja a keď zavládne stereotyp tak potrebuje zmenu. Nie sme stroje, aby sme robili stále to isté. Skôr hľadaj nové cesty, ktoré by mohli by ťa naplňovať. Ja som napr. objavil čaro šachov, TV a športu. Stačí mi to. Nejde o nič ťažké, aj keď robím si prestávky a nevenujem sa všetkému nonstop. Tým chcem len povedať, že aby si si našiel, čo ťa bude baviť. Budú baviť ťa šachy? Tak pozeraj pomaly videá a bav sa nimi. Prípadne baví ťa šport? Tak bez zlých myšlienok sadni si ku TV alebo vyber sa na dobrý futbal/hokej do svojho mesta… Chce to len nájsť niečo, čo by ťa aj bavilo. Držím palčeky kamarát a nenúť sa za každú cenu do niečoho, čo nechceš.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 26 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  vrana Po 11 apríl 2022 - 22:30

Kamil oNo tie ciele mám už dávno vytíčené, len sa akosy pošpinili prachom, je to stereotyp. Iné ciele už (ne)mám. Na začiatku ma tie kurzy a (video)prednášky bavili, teraz keď si ich opakujem ide o námahu, (ne)chuť. Keď to mám už raz naštudované a spísané, malby Som v tom pokračovať.

Urobil Som si tabuľku hodnotenia, čo ovládam a čo nie. Je to zdĺhavé. (Ne)môžem predsa v štúdiu pokračovať ďalej, bez praxe a teórie. By sa mi toho nakopilo.

Tak napr. webové stránky Som zrobil zo desať, i keď jedna trvala aj dva dni a popri tom Som kradol kódy z internetu. oNo to učivo je o tom, aké máš zdroje. (Ne)dá sa všetko našróbovať do búdky. Mal by Som sa zamyslieť a pokračovať v študovaní bez opakovania. Keď budem potrebovať niečo čo Som zabudol, môžem začať kradnúť, či nakúkať do poznámok.
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 26 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  vrana Po 11 apríl 2022 - 23:06

Len dodám, že splnený cieľ je tá samotná cesta k cieli. Kroky vedúce k cieľu sú samotná cesta, kde prvý krok je splneným cieľom.
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 26 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  kimi2028 Ut 12 apríl 2022 - 15:20

Mať ciele je fajn, ale nedajú sa dať ciele nové? Myslím si, že by bola to cesta. Si na dôchodku Duško, tak môžeš robiť čokoľvek. Kľudne sa nebáť ani nových vecí. Najpodstatnejšie je, že aby si bol šťastný a spokojný. Netrápil sa minulosťou ani súčasnosťou. Jednoducho potrebuješ pauzu, tak si ju dopraj. Nikto nevydrží dlhodobo makať bez akejkoľvek perspektívy... Nájdi si niečo, čo ťa mohlo baviť a to rob...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 26 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  vrana St 13 apríl 2022 - 9:15

Práveže mám nové ciele, iné už nie sú. Pracujem na nich.
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 26 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  vrana Ne 17 apríl 2022 - 23:16

Ahoj

Myslím, že Som vyriešil trápenia so (samo)štúdiom. Celé toto študovanie by malo prebehnúť do 20 min./deň.

Ide o to, že by Som mal robiť takýto systém.
○ 1 lekcia, alebo 1 praktické cvičenie, alebo 1 video, zopakovať 3x
○ 1 množina príkladov, alebo 1 video, zopakovať 3 x
○ 1 Vocalburary, alebo, 1 Reading, alebo, 1 Phrases, alebo, 1 gramar, alebo, 1 dialoque, alebo, 1 Exercices..., zopakovať 3x

Ide o kurzy s ITechnologii
Videá z prírodných vied
Cudzie jazyky
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej, kimi2028 and Anonym woman like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 26 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  vrana Pi 22 apríl 2022 - 11:17

Ahoj

Tak Som sa na koniec oslobodil od (samo)štúdia a tela pohybom. Bolo to len samé trápenie, robil Som si starosti.

Na jednej strane Som to chcel robiť, vedieť, na druhej bolo (ne)chcenie. (Ne)ustále Som o tom premýšľal, že ako sa mi to (ne)chce robiť, a ako to chcem vedieť. Asi tak, keď (ne)máš cigarety, (ne)máš, čo fajčiť a myslíš len na cigaretu, aké je to dobré si zapáliť. Vyhralo vedomie pred mysľou.

Ten, kto to chcel robiť, musel i napriek strarostiam, problémom, (u)trpeniam, trápeniam a bolestiam, bolo to moje eGo ((ne)čistá duša) a emočné telo bolesti. Ten kto to (ne)chcel, (ne)musel robiť, bolo to Bytie a Jemné Krehké (Ne)energetické (Ne)telo oslobodené od tíchto starostí...

Čistú dušu moju ((alterl)eGo) zaujímajú len Múdrosti a o vedomostiach nechce ani len počuť. A preto Som všetok nahromadený materiál uzavrel, za to (ne)vymazal. Spísal nový organizér a nové termíny do google kalendára.

Tak mi nakoniec ostalo len meditovanie, terapia čítaním, terapia hrami, prechádzky a vychádzky, šípky a šachy a nakoniec kontemplovanie. S tímto duša moja (ne)má problém.
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej, kimi2028 and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 26 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  kimi2028 Pi 22 apríl 2022 - 15:35

Ahojte kamaráti v tejto téme. Duša by robila veľmi veľa vecí. Neviem, prečo ale odrádza ma náročnosť. Napr. chcel by som spracovávať šachové otvorenia. Predstavím si, že mal by som okomentovať 1200 partií, tak sa nechce mi ísť do toho, čo ma mrzí. Len usilovní ľudia majú úspech. Ja neprerazím síce už v šachu ako takom, keďže skončil som s praktickou hrou. Do tréningu sa prinútim len ťažko, ale chcel by som to ešte skúsiť. Uvidím, či v šachovom programe alebo textovom editore. Myslím si, že textový editor istí to...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 26 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  vrana Ut 17 máj 2022 - 12:11

(Samo)štúdium

Ahoj

Rozhodol Som sa po viac ako mesiaci rezignovania obnoviť (samo)štúdium. Už týždeň premýšľam, že v tom budem pokračovať. Ale na škodu je, že všetok nazbieraný materiál sa z nejakého dôvodu vyparil. Moja rok a pol ročná práca je fuč.

Ale (ne)vzdávam sa. Prebehnem si kapitoly ešte raz, aspoň si ich zopakujem. Aj tak Som bol z nich frustrovaný..., že nič (ne)viem. Jedno také príslovie od Heraketla hovorí "Viem, že nič (ne)viem". Preto bol taký múdry, lebo večne nič (ne)vedel.

Robil Som si starosti, problémy, (u)trpenia, trápenia a bolesti ohľadom (samo)štúdia. (Ne)stále Som o ňom (pre)mýšľal, (roz)mýšľal, (z)važoval, (u)važoval a (roz)jímal nečisto.

Viedol Som k nemu (ne)správny duchovný postoj, t.z. (ne)čisté myslenie, vedomie, konanie... Vždy, keď prišla na rad hodinka (samo)štúdia, sa moje (ne)čisté eGo, teda (ne)čistá duša moja, začala brániť. Viedla k tomu (proti)chodnú silu, blok, napätie, odpor.

Takže ja, ako (alter)eGo, teda čistá duša moja, budeme za pomoci Bytia a (ne)Bytia, za pomoci jemného krehkého energetického (ne)tela, tento odpor... transcendovať a transformovať na čistoty.

Tu čistotami sú tak správny duchovný postoj k veci, správne myslenie, vedomie, konanie... Hodinka denne, predsa nikoho (ne)zabije! Uvedomujem si, že budem viesť sám so sebou (ne)ustály, (ne)konečný a (ne)zmyselný boj, ktorý priam (ne)pozná víťaza a ani porazeného.

Motiváciou by mohla byť rekvalifikácia na danú profesiu a prijateľná práca. Rodič tu (ne)bude večne a ja (ne)chcem byť tým (pri)živnikom. Chcem sa osamostatniť, byť finančne (ne)závislí, mať finančnú slobodu.
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej and kimi2028 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 26 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  kimi2028 Št 26 máj 2022 - 9:25

Ahojte kamaráti, tak aj ja som sa pustil do samoštúdia, ktoré sa týka šachu. Šach baví ma veľmi a som s tým koníčkom veľmi spokojný. Najväčšiu radosť mám zo svojich materiálov, ktoré sú na veľmajstrovskej úrovni. Už len sa to naučiť nejako haha. To je na tom ťažké, lebo ja nie som učenlivý a nemám vôbec dobrú pamäť. Nevadí, skúsim stále opakovať to a práve by mohla byť to cesta. Chcel by som sa naučiť chápať významu ťahov a nielen memorovať. Vidím to zatiaľ len na memorovanie, ale tak uvidíme ešte.

Chcel by som sa naučiť kompletný repertoár po 1. e4, ale problém sú trochu, že je všetko nové pre mňa a neviem, či sa dostanem do toho. Ide o menej populárne systémy a musím sa učiť vždy ťah po ťahu, aby bolo to dobre. Navyše majú aj podvarianty, ktoré musím ovládať, ale tak uvidíme, že čo to dá. Pri najlepšom sa naučím niečo a keď nie tak bohužiaľ. Hoci zase na druhej strane zapamätať si všetko do 20. ťahu môže byť veľmi náročné.

Ešte neviem, že ako budem to robiť, či sa budem učiť jedno otvorenie 2 týždne, či 1 mesiac. Tak uvidíme, že ako pôjde mi to. Chcel by som to všetko zvládnuť. Je to tak, ako som písal naučiť sa do 20. ťahu, aj keď pre začiatok zvolím 8-12 ťahový repertoár a nepôjdem do veľkej hĺbky. Aj to by mohla byť cesta, ale keď sa nič poučného nedeje. Musím zamakať, tak držte mi palce. Tiež je dôležité pracovať s tým kvantom informácii. Možno jednoducho bude stačí zo španielskej hry na začiatok jednu pod variantu nosného systému denne. Tých podvariant na hlavný systém mám 10 čiže práca na niekoľko dní.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 26 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Patty_Pillow Pi 27 máj 2022 - 13:52

Ahojte, tak ja sa pridávam k vám študujúcim, zatiaľ len ako relaxačné čítanie, ale od septembra nastupujem na výšku na odbor psychológie, zaujímam sa o vývinovú psychológiu a raz by som sa chcela venovať knihám s aktivitami pre deti s odôvodnením, prečo práve toto je fajn pre deti a v akej forme áno a v akej zase nie. Tak mi potom držte prsty Smile.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 402
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Matej, rasto, kimi2028, Iacobus and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 26 z 27 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore