Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Kauza: Neužité lieky

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kauza: Neužité lieky Empty Kauza: Neužité lieky

Odoslať  Tuto Po 2 november 2015 - 12:44

Ahojte, tak toto sa mi stalo práve dnes ráno. Jednoducho obvykle sú lieky to prvé čo dám spolu s vodou na začiatku dňa do úst. Teraz liek predbehla cigareta a nejako sa zabudlo na medikáciu. Zato v práci som si užil za to "prefackovanie". Najviac mi paradoxne chýbal liek na vysoký tlak. Tak. Skoro som sa pri tom hrabaní zosypal. 

..................

Občas sa aj vám stane, že zabudnete na lieky? Aké to má dôsledky?

Kauza: Neužité lieky Pillpods-colored-polycons-redo
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kauza: Neužité lieky Empty Re: Kauza: Neužité lieky

Odoslať  opadané lístie Ut 3 november 2015 - 15:27

mne sa uz velmi dlho nestalo, aby som neuzil lieky. uzivam rano a vecer a mam taky zvyk mysliet si, ze po kazdom uziti liekov sa mi ulavi laughing a to je o dovod viac, aby som na ne nezabudal. okrem toho by som bez vecernych liekov nezaspal, cize pripadne zabudnutie by som rychlo zistil.

inak verim, ze to zabudnutie clovek moze citit po niekolkych hodinach od planovaneho uzitia.
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kauza: Neužité lieky Empty Re: Kauza: Neužité lieky

Odoslať  Tuto Ut 3 máj 2016 - 12:01

Ráno síce mávam budík na lieky, ale občas sa stane, že ich užijem až okolo deviatej. Týmto chcem napísať, že najmä prvé lieky sú mierne problematické. Už sa mi aj stalo, že som ich neužil vôbec a okolo tej jedenástej som aj cítil nepríjemné príznaky v podobe úzkosti, únavy a zahmlievania. Nemal som vtedy možnosť ich "zobrať" a bol som z toho mimo. Trochu sa to upravil obednými liekami a pár ranných som prihodil a bolo to OK. V tomto ma to ale "trklo", že si mám na takéto veci pozor.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kauza: Neužité lieky Empty Re: Kauza: Neužité lieky

Odoslať  dzuli08 Ut 3 máj 2016 - 19:54

Ahoj Tuto,
aj mne sa obcas stalo ze som zabula zobrat lieky. Nastastie ich neberiem az tak vela tak sa to da. Snazim sa ich supnut do seba hned rano (tak ako mam predpisane) no niekedy sa mi stava ze si ich dam aj neskor skoro na obed. Ale nepozorovala som na sebe ze by mi to nejak zmenilo nalady alebo stav. Tak len tolko moja skusenost....
V kazdom pripade je najlepsie brat ich ako treba a byt v tomto disciplinovany.
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 544
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kauza: Neužité lieky Empty Re: Kauza: Neužité lieky

Odoslať  opadané lístie Št 12 máj 2016 - 13:57

mne sa nestalo uz velmi dlho, ze by som zabudol uzit lieky. mam ich vsetky nachystane v davkovaci na cely tyzden. ranne lieky uzivam nalacno hned po zobudeni a vecerne tiez nikdy nezabudnem, lebo by som bez nich nespal.
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kauza: Neužité lieky Empty Re: Kauza: Neužité lieky

Odoslať  Meretseger Št 12 máj 2016 - 16:11

Keďže mne vydeľuje lieky brat, a ak náhodou zabudne on, tak nezabudne matka či prípadne druhý brat (a ja), tak ich prísun mám zabezpečený. V PK sa o to nemusím starať už vôbec, tam nervózne "vyřvávali" meno zábudlivca. No, ale kým som ich ešte mala v rukách ja (teraz mi ich už nikto nedá, bo by som sa nimi otrávila, divím sa, že mi ešte doma neberú inzulín, ktorý je oveľa nebezpečnejší, no ale dobre), stalo sa často, že som zabudla, alebo sa dokonca na to vybodla, to len potom bolo veselé, hoci viac som šla do hypománie než do depresie. A tak si občas hovorím, že Abilify (asi to to bude mať na svedomí) neužijem, naškrečkujem si trochu Elicey a uvidíme, či sa prešmyknem... ale potom to nechám tak, lebo predsa len som teraz +/- normálna a stojí za to si to zachovať.
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kauza: Neužité lieky Empty Re: Kauza: Neužité lieky

Odoslať  ester Po 23 máj 2016 - 10:57

zabudla som si dať v sobotu večer lieky, to sa mi snáď nestalo už roky. Taká som vyčerpaná za posledné dva týždne, že som zaspala pri telke a len som - ani neviem ako - prešla do spálne. Zbadala som to až včera večer... katastrofa so mnou
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kauza: Neužité lieky Empty Re: Kauza: Neužité lieky

Odoslať  Dušan Po 15 august 2016 - 21:01

ahoj,
ja z uzivanim a vynechanim nemam problem ,ked sa idem bavit tak vecernu a rannu davku vyneham a beriem az ked vyprchy so mna vsetok smrad po noci zabavy,mam odskusane tri dni,to som totiz cakal na lieky,kde lekaren mala problem ich zohnat,teraz je to v poho,no a na treti den uz prichadzali psychoticke a psychozne stavy,uzil som davku a do par hodin som bol ON
konec
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore