Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa k nemu správať, aby sme mu neublížili ?

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa k nemu správať, aby sme mu neublížili ?  Empty Ako sa k nemu správať, aby sme mu neublížili ?

Odoslať  Ktosi Pi 30 október 2015 - 8:29

Otec opakovane podľahol mánií, s ktorou sa stretol prvý krát v roku 2006, kedy bol riadne hospitalizovaný, neskôr mániu vystriedala depresia, ale počas celej doby bral lieky (seroquel a orfiril) . Za posledného pol roka sa jeho stav výrazne zhoršil, lieky celkom vysadil, nespí, je absolútne sebavedomý, vymýšľa si povinnosti a aktivity od výmyslu sveta, narobil obrovské dlhy a kupuje nehnuteľnosti,autá... Pred dvoma mesiacmi mal autonehodu, vodičský preukaz mu vzali a je celý bez seba, pretože šoférovanie ho doposiaľ živilo. Teraz si našiel záľubu v inštitúciách, chodí po úradoch a polícií, stále má nutkanie riešiť nefunkčnosť systému nášho štátu, je oprsklý, impulzívny, arogantný,neskutočne rýchlo rozpráva a preskakuje z témy na tému,kričí,má neadekvátny humor...Už si konečne všimol, že naňho ľudia výrazne zmenili názor (ako rodina sme mu X krát vľúdne a pokojne vraveli,že nie je v poriadku a že by bolo vhodné ísť k pani psychiatričke). Spýtal sa ma, či ho aj ja považujem za blázna. Odpovedala som, že nie, ale že ho tiež nepovažujem za zdravého, pretože si nemyslím, že ak prebieha bežná konverzácia medzi dvoma ľuďmi, rozpráva len jeden. Odmieta pomoc, vysmieva sa do tváre, že jediný kto potrebuje pomoc, je celý svet, v domnení že on jediný je normálny. Prosím..ako mu pomôcť ? V psychiatrickej liečebni, kde bol viackrát hospitalizovaný, nám vrchná sestra poradila, že jedinou možnosťou ako ho liečiť, je vyčkať na udalosť, ku ktorej bude musieť byť privolaná záchranka a polícia. Chceme sa tomu ako rodina vyhnúť,ale zároveň chceme aby sa niečo posunulo ďalej. On totiž nie je blázon. Má všetky tieto psychoafektívne príznaky, ale je si vedomý svojej svojprávnosti, a tak nerobí zle len sebe, ale aj nám, a vlastne všetkým, čo mu prídu do cesty a nahlas hovorí, že jeho už nikto nezastaví v ničom...Prosím, ak mi viete poradiť, budem vďačná.
Anonymous
Ktosi
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa k nemu správať, aby sme mu neublížili ?  Empty Re: Ako sa k nemu správať, aby sme mu neublížili ?

Odoslať  Tuto Pi 30 október 2015 - 9:52

Ahoj Ktosi,
žiaľ, sestrička vám poradila veľmi dobre. Keď je Tvoj otec v mánii, tak je veľkým problémom dostať ho na psychiatriu. Napadá mi ešte riešenie, že či by nechcel dokázať, že nie je v mánii a to takým spôsobom, že ho "odtestujú" na pár dní v nemocnici. Možno by takúto výzvu aj prijal. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa k nemu správať, aby sme mu neublížili ?  Empty Re: Ako sa k nemu správať, aby sme mu neublížili ?

Odoslať  Ktosi Pi 30 október 2015 - 10:09

Ďakujem Ti za tip, milý Tuto Smile
Anonymous
Ktosi
Anonymný


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore