Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Aká je tvoja fyzička

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Aká je tvoja fyzička Empty Aká je tvoja fyzička

Odoslať  Tuto Po 1 jún 2015 - 22:54

Teda na životný štýl superfitnesu to rozhodne nevyzerá. Teda skôr opačne. Jáj, bolo, bývavalo..., ale teraz jednoducho nie je. Momentálne je to taká slabota. Cítil som to už v zime na futsale, ale aj dnes pri sene. 
very unhappy


Ako ste na tom po fyzickej stránke? Máte nejaké typy na zlepšenie? Pravidelne športujete, alebo naopak radi leňošíte?


Aká je tvoja fyzička Super_fitness_man___accessible_fitness_by_tjkruse-d7dtxga
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Aká je tvoja fyzička Empty Re: Aká je tvoja fyzička

Odoslať  Matej Ut 2 jún 2015 - 19:00

Tuto napísal:Máte nejaké typy na zlepšenie?

Ja odporúčam začínať pomaly, to je cesta, ktorou sa dá niečo dosiahnuť, ak máme oslabenú motiváciu alebo vôľové schopnosti. Momentálne si dávam niekoľko opakovaní klikov, drepov a brušákov denne. Prvé zlepšenia sa objavili už na tretí deň. Plánujem počas najbližších týždňov získať schopnosť previesť slušné množstvo opakovaní tak, aby som to nepociťoval ako subjektívne ťažké, potivé alebo nepríjemné. Skrátka spevniť sa, budovať fyzickú silu. Následne budem pripravený pridávať ďalšie typy cvikov a pridať aj posilňovačky.

Základný môj postup, aký aj odporúčam, je brať si toho len málo naraz. Teda trebárs desať drepov, 10 brušákov a 10 klikov, a potom niekoľko hodín dlho nič, a zase až navečer znovu. Teda žiadne zaberačky a hodiny v kuse cvičiac. To je cesta, ako sa ľudia ako my môžeme pohnúť, si myslím. Je to len môj názor, možno mylný, ale postupujem podľa neho s radosťou. Very Happy

Iným tipom na zlepšenie môžu byť dlhé prechádzky, chodenie do schodov (ignorovanie výťahu). Tiež beh na mieste, krátkodobý, napr. na minútu na rozpumpovanie tela. Stavím sa, že denne 1 minúta behu na mieste spôsobí už o 5 dní schopnosť denne bežať na mieste 2 minúty. it is perfect Alebo spôsobí schopnosť bežať na mieste 1 minútu ráno a 1 minútu večer. Smile Pokrok je neodvratný a pozitívne účinky sú dokonalé. Very Happy Platí, že čím horibilnejšiu kondičku máme, tým rýchlejšie a na pocit skvelejšie pozitívne účinky cítime pri pomalom zakomponovaní drobného cvičenia do nášho denného programu. Yes Applause
Držím palce! jumping2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Aká je tvoja fyzička Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Aká je tvoja fyzička Empty Re: Aká je tvoja fyzička

Odoslať  opadané lístie Pi 10 júl 2015 - 10:20

moja fyzicka je zalostna. naozaj bieda. nezvladol by som snad ani nejaku jednoduchu turu ci narocnejsiu prechadzku. som utlmeny z liekov a pocitujem fyzicku slabost. uvidim dobuducna, ako sa to vyvinie. verim, ze sa to zlepsi. nadalej budem chodit na prechadzky. tie mi vyhovuju a na ne moja kondicka postacuje. a mozno sa vdaka nim ta kondicka aj zlepsuje. geek
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Aká je tvoja fyzička Empty Re: Aká je tvoja fyzička

Odoslať  Tuto So 1 august 2015 - 3:56

Stále tak, nejako rovnako, alebo poprípade ešte horšie. Viem, že sa dá všeličo zvrátiť, otočiť na rub, alebo možno ešte lepšie sa to dá otočiť správnym smerom. (kondička)
???

..............................

Kondička u mňa je v rámci minimalizmu pomerne dobrá, ale v rámci normálneho fungovania veľmi biedna.  Suspect

Aká je tvoja fyzička Vector-illustration-of-strong-heart-cartoon_145565584
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Aká je tvoja fyzička Empty Re: Aká je tvoja fyzička?

Odoslať  regina Pi 7 august 2015 - 15:32

Znova som si otestovala svoju kondicku. Ako každý rok i tento rok v horách. Jeden deň sme dali 10-hodinovú túru zo Starého dvora hrebenom Malej Fatry s výstupom aj na Veľký Kriváň a návratom do starého dvora. Pri výstupe na Poludňový Grúň mi síce dochádzali sily, ale potom to už bolo lepšie a výstup na Veľký Kriváň sme už dávali len štyria zo siedmych. Na druhý deň sme absolvovali trochu menšiu túru - Dolné, Nové  a Horné diery.  Mám síce svalovicu, ale celkove som to dobre zvládla, čo ma teší.

regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 653
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Aká je tvoja fyzička Empty Re: Aká je tvoja fyzička

Odoslať  Anita1006 Po 29 február 2016 - 4:09

Aby som si polichotila ja som za posledne 2 roky dala dole 33 kil a tym aj kondicka automaticky sa zlepsila. Minuly rok som zvladla 2x6 km turu za 2x1,5 hodiny, ale mi to dalo zabrat.
Anita1006
Anita1006
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 33
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 20.02.2016
Vek : 40

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Aká je tvoja fyzička Empty Re: Aká je tvoja fyzička

Odoslať  relouth Ne 12 január 2020 - 1:11

Celkom fajn . Všetko začalo v 2017,keď som prestal fajčiť a kúpil si za ušetrené prachy bike. Pomaly sa kondička zvyšovala a tento rok mám najazdené vyše 4000km. Najdlhšia trasa bola 255km. Cez zimu zas behám. Dnes napr 8Km. Krátkodobo to robí zázraky s psychikou. Škoda že som skoro celú mladosť prechlastal a prefajcil a so športom som začal len v 37 rokoch.
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Aká je tvoja fyzička Empty Re: Aká je tvoja fyzička

Odoslať  kimi2028 Ne 12 január 2020 - 11:25

Nikdy som nemal dobrú kondičku. Bohužiaľ zle pľúca, ale ku športu ma to vždy ťahalo. V súčasnosti chodievam cvičiť do fitness centra a raz za týždeň si zahrám futsal s kamarátmi. Tiež pri dobrom počasí mám rád aj bicykel. Rád by som aj plával, ale mám alergiu na chlór na plavárni v meste a dobrá hotelová plaváreň je pre rekonštrukciu hotela zatvorená a bude ešte veľmi dlho. Možno ešte 2 roky. Uvažoval som aj o ping pongu, ale bohužiaľ dnes za všetko chcú peniaze. 20 eur sa mi vidí dosť veľa, keď si vezmem, že chodil by som raz týždeň tak platiť 5-7 eur za tréning dosť veľa. Futsal mám za 2,5-3 eurá tréning...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore