Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Priatelia / známi

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Priatelia / známi - Stránka 2 Empty Re: Priatelia / známi

Odoslať  anjelik Ut 14 máj 2019 - 9:20

Ďakujem Rasťo! community together 
Juj nečakala som vôbec reakcie, len som sa musela týmto spôsobom vyrozprávať v noci zas Sad 

Neviem no, vieš, každý sme iný, a poviem pravdu, nepoznám ako on pristupuje k takýmto veciam.
To viem, že on uráža kamošov ostošešť, ale my mu to nikdy neberieme za zle. Pretože ako-tak sme si vedomí choroby, a lúbkame ho. Poviem pravdu, ak by som sa vtedy keď mi svoj nový vzťah porozprával v kaviarni, vedela, že kto to je z koho je tak unesený, tak by som mu tam na mieste vyliala do tváre celú malinovku a ešte by som ho tam strašne vyfackala a zbila, lebo hneď by ma napadlo že je niečo zle. Nikto ju z nás nevidel ani len na fotke, tají ju. Bol myšlienkami veľmi inde, bez prestávky a nervôzne mi vysvetloval že v noci nechce spať, že musí aj vtedy rozmýšľať, ako to celé zariadi, že je tam veľa faktorov, problémov, a on musí proste neustále rozmýšľať, a preto už neberie antipsychotiká. Sťažoval sa, že to ide naňho strašne rýchlo, že to ide s tou ženou veľmi rýchlo, a on posledných 5 rokov nemal vzťah. Že rodina ho len vždy obmedzuje, dávajú naňho pozor, a kritizujú rozhodnutia. Ale že ona ho ťahá robiť veci, a cíti že je milovaný. A ja som tam pri stole skoro plakala, že OK, je čudný, ale už našiel nejakú správnu babu, u ktorej cíti lásku. Ale ja som ako Mata Hari žial, 5 min a mám všetky info ktoré chcem...:/ Celá tá vec vypadá veľmi choro...veľmi. A asi len sa chytil tej jej ,,lásky,, čo oni mávajú medzi sebou, v rodinách, ešte takú originálnu, nie takú ako našinci v súčasnosti... Môže to byť. Ja som to prežila tiež, len pred 10 rokmi. Po prvých zrúteniach sa.
Máme toho jedného kamoša ešte, ktorý stojí pri nás vždy, ale žiaľ on nechápe čo mu píšem.
Keby sa dozvedel jeho najlepší kamoš, s ktorým nie som tak v kontakte, že čo teraz plánuje, robí, že neberie lieky, že akú má...no si myslím že hneď spoločne aj s jeho sestrou by ho uchmatli a niesli k lekárovi.
Neviem no, bude čo bude. Uvidí sa, či to je stav, ale v každom prípade, ak tam s ňou bude žiť, tak si zrúti celé zázemie, čo má s vlastnou rodinou. Si myslím, že je to preňho veľmi nebezpečné, pretože jeho výkyvy v chorobe, sú strašne časté, a veľmi hraničné.
Neviem no, veľmi veľa som zasa písala. Neviem čo bude.
Už kašlem nato, že v ten týždeň keď ho tá volala na kávu ešte mňa mojkal a rozprával že som tá, ktorá je naj na dosiahnutie, a 2 týždne potom prestane brať lieky a je nervôzny z plánovania.
Kašlem nato. Mám v sebe teraz veľmi veľa žiarlivosti, strašne veľa. Aj obáv o neho, aj sklamania. Vždy to bolo veľmi čudné, nikdy som nevedela dať dokopy jednu jedinú vec ako pre mňa uveriteľnú, ale tak vždy sme sa mali radi. Dúfam, že časom to dopadne dobre, a nezačne mu byť vážne zle kvôli zanedbaniu spánku a medikácie.
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Priatelia / známi - Stránka 2 Empty Re: Priatelia / známi

Odoslať  rasto Ut 14 máj 2019 - 11:51

tak ti anjelik zo srdca prajem nech ti to stim chlapcom vynde lebo je fantasticke ked mas pri sebe spriaznenu dusu.
rasto
rasto
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 501
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Priatelia / známi - Stránka 2 Empty Re: Priatelia / známi

Odoslať  anjelik Ut 14 máj 2019 - 12:50

Dakujem Rasťo, ale to tak určite nebude. Možno raz spolu ešte prehovoríme jednu-dve vety, alebo ma aspoň pozdraví u kamošov, ale nemyslím si že už po tomto sa budeme dlhšie s ním rozprávať.
Tá žena čas určite nebude márniť, narobí si ďaľšie ...-čatá, a nech sú šťastní keď on je z nej teraz taký unesený. Naše kamarátstvo sa už neobnoví, tým so si istá
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Priatelia / známi - Stránka 2 Empty Re: Priatelia / známi

Odoslať  rasto Ut 14 máj 2019 - 13:09

anjelik vlastne ti poznas fakty a urcite si viez zvazit ako to on misli s tebov ale si este mlada a mas vela prilezitosti sa zoznamit mozno aj s chlapcom ktory bude zodpovednejsi bude ta mat uprimne rad len treba mat oci otvorene ono dievcata ktore vedia kaukulovat a nemaju privela citov to maju v zivote lahsie vedia si vybrat prave tych zodpovednich a obetavych pri ktorich vedia ze sa budu mat dobre.
rasto
rasto
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 501
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Priatelia / známi - Stránka 2 Empty Re: Priatelia / známi

Odoslať  kimi2028 Pi 7 október 2022 - 19:26

Ahojte, mám v poslednej dobe veľa kamarátov, čo zisťujem. Som až prekvapený, koľko ľudí ma pozýva na kofolu a tak po futbale. Napr. z posledných 10x návštev v bare, tak som si kofolu musel platiť len raz. Väčšinou dám si 1-2 kofoly (1,5-3 eurá) a kývnu väčšinou nad tým len rukou, že pozývajú. Tiež napr. minule som čakal na mamu po futbale pred halou. Asi 6 kamarátov, či mám ako sa dostať domov, že by ma radi odviezli... Podobne mám pár kamarátov aj zo šachového klubu. Vždy mi volajú, že kedy poctím ich návštevou...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, regina and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore