Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Som vďačný za (?)

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Som vďačný za (?) Empty Som vďačný za (?)

Odoslať  Matej Ut 18 november 2014 - 23:11

Keď mám smutné nálady a prežívam duševnú nepohodu, tak mi vždy napadne, že by som si mal spísať, za čo som v daný deň vďačný. Také terapeutické cvičenie.

Dalo by sa to rozdeliť na to, za čo som vďačný vo svojom živote vôbec, a za čo som vďačný práve dnes konkrétne. V tejto téme by sme mohli dať najmä priestor tomu druhému rozmeru.

Takže.
Za čo som vďačný práve dnes a za dnešný deň? Toto je pokiaľ ide o mňa:


  • Som vďačný za výbornú polievku a dobrý obed.
  • Som vďačný za to, že som sa uschopnil k trom príspevkom na fóre a že som sa ku každému prispievateľovi, čo poslal príspevok predo mnou, vyjadril.
  • Som vďačný za pomarančový džús, ktorý som dnes s chuťou vypil.
  • Som vďačný, že dopadla dobre ranná prednáška, a že nás dokonca pustil skôr.
  • Som vďačný za príležitosť si kúpiť v miestnych potravinách nejaké vody a kofoly pre osobnú spotrebu. A že mali kofolu v akciovej cene.
  • Som vďačný, že som mohol zvaliť svoju nepohodu na počasie a ročnú dobu, čo je pre mňa príjemnejšie, než hľadať odpovede a zdôvodnenia v kontexte diagnózy. Alebo nebodaj v kontexte priznania si vlastnej neschopnosti.
  • Som vďačný mame, že trpezlivo znášala celý deň moje vyspávanie a zanedbávanie povinností.
  • Som vďačný, že som si mohol na polhodinku zahrať PC hru a že ma aj napriek prevažnej prázdnote vedela baviť.
  • Som vďačný, že sa mi už dosť uvoľnil nos a v hrdle nemám toľko hlienu, takže to vyzerá na skoré zotavenie.
  • Som vďačný, že som sa mal kde pred nepriaznivým počasím schovať a že som mohol byť v teplom prostredí bytu. A mať sa materiálne vlastne dobre.


A pokiaľ ide o iných:


  • Som vďačný, že sa tatino mal dobre na klube a že všetko zvládol a odreagoval sa.
  • Som vďačný, že mama si dobre zahrala PC hry a že všetko počas dňa zvládala, a až na starosti so mnou, sa mala viacmenej dobre.


Moon

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Som vďačný za (?) Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Som vďačný za (?) Empty Vděčnost

Odoslať  Jindřiška Vlčková St 4 február 2015 - 22:50

A cítíš hluboko uvnitř vděčnost za to, že žiješ?

J.



Matej Skalík napísal:Keď mám smutné nálady a prežívam duševnú nepohodu, tak mi vždy napadne, že by som si mal spísať, za čo som v daný deň vďačný. Také terapeutické cvičenie.

Dalo by sa to rozdeliť na to, za čo som vďačný vo svojom živote vôbec, a za čo som vďačný práve dnes konkrétne. V tejto téme by sme mohli dať najmä priestor tomu druhému rozmeru.

Takže.
Za čo som vďačný práve dnes a za dnešný deň? Toto je pokiaľ ide o mňa:


  • Som vďačný za výbornú polievku a dobrý obed.
  • Som vďačný za to, že som sa uschopnil k trom príspevkom na fóre a že som sa ku každému prispievateľovi, čo poslal príspevok predo mnou, vyjadril.
  • Som vďačný za pomarančový džús, ktorý som dnes s chuťou vypil.
  • Som vďačný, že dopadla dobre ranná prednáška, a že nás dokonca pustil skôr.
  • Som vďačný za príležitosť si kúpiť v miestnych potravinách nejaké vody a kofoly pre osobnú spotrebu. A že mali kofolu v akciovej cene.
  • Som vďačný, že som mohol zvaliť svoju nepohodu na počasie a ročnú dobu, čo je pre mňa príjemnejšie, než hľadať odpovede a zdôvodnenia v kontexte diagnózy. Alebo nebodaj v kontexte priznania si vlastnej neschopnosti.
  • Som vďačný mame, že trpezlivo znášala celý deň moje vyspávanie a zanedbávanie povinností.
  • Som vďačný, že som si mohol na polhodinku zahrať PC hru a že ma aj napriek prevažnej prázdnote vedela baviť.
  • Som vďačný, že sa mi už dosť uvoľnil nos a v hrdle nemám toľko hlienu, takže to vyzerá na skoré zotavenie.
  • Som vďačný, že som sa mal kde pred nepriaznivým počasím schovať a že som mohol byť v teplom prostredí bytu. A mať sa materiálne vlastne dobre.


A pokiaľ ide o iných:


  • Som vďačný, že sa tatino mal dobre na klube a že všetko zvládol a odreagoval sa.
  • Som vďačný, že mama si dobre zahrala PC hry a že všetko počas dňa zvládala, a až na starosti so mnou, sa mala viacmenej dobre.


Moon
Jindřiška Vlčková
Jindřiška Vlčková
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 23
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 27.01.2015
Vek : 46
Bydlisko Bydlisko : Zlín

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://dialogysdusi.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Som vďačný za (?) Empty Re: Som vďačný za (?)

Odoslať  Matej Št 5 február 2015 - 6:42

Skôr nie, ako áno. Zatiaľ som spoznal žitie, ktoré je vo všeobecnosti väčšmi nepríjemné, ako príjemné, hoci tento pomer je u mňa velice relatívny vzhľadom na to, že patrím medzi ľudí, ktorí sú na tom v porovnaní s celkovým ľudstvom lepšie a dobre.

Keby som si mohol vybrať, radšej by som asi prijal neexistenciu. Je tu totiž v stávke príliš veľa z môjho pohľadu, a to mi nestojí za to.

Cítim sa skôr vrhnutý do života, takpovediac nasilu. Život ako taký by bol pekný, ale jeho riziká nestoja za žitie...

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Som vďačný za (?) Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Som vďačný za (?) Empty Re: Som vďačný za (?)

Odoslať  Jindřiška Vlčková Št 5 február 2015 - 7:32

Děkuji, Matěji. Děkuji za upřímnost. Takhle nějak jsem právě měla dojem, že to asi uvnitř cítíš....

J.



Matej Skalík napísal:Skôr nie, ako áno. Zatiaľ som spoznal žitie, ktoré je vo všeobecnosti väčšmi nepríjemné, ako príjemné, hoci tento pomer je u mňa velice relatívny vzhľadom na to, že patrím medzi ľudí, ktorí sú na tom v porovnaní s celkovým ľudstvom lepšie a dobre.

Keby som si mohol vybrať, radšej by som asi prijal neexistenciu. Je tu totiž v stávke príliš veľa z môjho pohľadu, a to mi nestojí za to.

Cítim sa skôr vrhnutý do života, takpovediac nasilu. Život ako taký by bol pekný, ale jeho riziká nestoja za žitie...
Jindřiška Vlčková
Jindřiška Vlčková
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 23
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 27.01.2015
Vek : 46
Bydlisko Bydlisko : Zlín

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://dialogysdusi.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore