Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu

Strana 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu Empty F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu

Odoslať  Michal Po 15 apríl 2013 - 9:49

Ahojte!
Mám diagnózu F.25 pri F.21 a súčasne cukrovku 1.typu. :verysad3:Chcel by som vedieť či má niekto z vás rovnaký alebo podobný problém(inú telesnú chorobu resp. poruchu)a ako sa s tým vysporiadavate. Pre mňa je to horor-držať diétu,pravidelný pohyb,atď. Ako sa dá žiť s telesnou chorobou,ktorá je v normálnych podmienkach dobre a pomerne ľahko kompenzovateľná pri psychickej poruche? Mne sa to nedarí.Vopred ďakujem za vaše príspevky it is perfect
S pozdravom Shadow!
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu Empty Re: F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu

Odoslať  Matej So 20 apríl 2013 - 12:13

Ahoj Shadow giving a hug

Žiaľ, neviem Ti nejak účinne poradiť. Tvoje ťažkosti sú vskutku zapeklité. Ten prvý typ cukrovky, to znamená že si picháš inzulín? Ak hej, tak Ťa naozaj smiem obdivovať, lebo to musí byť celé naozaj ťažko zvládnuteľné. Pokús sa z toho fyzického ochorenia si nerobiť ťažkú hlavu. Iste je to veľmi náročné uplatniť v praxi, ale založ svoju mienku o sebe veľmi asertívne na sebe samom, pričom sa plne vyhýbaj porovnávaniu s druhými. To znamená vlastne uveriť a plne akceptovať fakt, že Tvoja hodnota nezávisí od toho, či druhým sa darí lepšie, či sú krajší, lepší, výkonnejší alebo zdravší, ale Tvoja hodnota je po prvé buď taká, akú si zvolíš Ty sám, alebo po druhé: je jednoducho daná objektívne na základe Tvojej ľudskosti. Verím, že si dobrý človek alebo sa takým snažíš byť, to výrazne vie pomôcť pri akceptácii takejto formy asertivity. Základ je naozaj neporovnávať sa. Ty si jedinečný a nech by sa akokoľvek ktokoľvek podobal na Teba z tej sedemmiliardovej tlupy ľudstva, nie je nik ako Ty. Si originálny, a preto rozhodne nevešaj hlavu, nesústreď sa na kombináciu svojej fyzickej a psychickej choroby ako na niečo smerodajné, čo by Ti malo usmerňovať náladu alebo mienku o sebe.

Je veľmi zapeklité, keď psychicky trpíš a máš depresiu, a pritom Ťa otravujú nejaké symptómy ťažkej cukrovky. Nájdi si niečo drobného (možno to už máš aj vybraté), čo Ťa vie aj v mori horkosti potešiť. Sústreď sa na drobné radosti, vyhľadávaj kultúru, film, hudbu, rozptýlenie, azda pri väčšej sile aj koníček, ktorý si budeš aj plánovať a systematizovať podľa svojej vôle. To Ti môže všetko prispieť k lepšej nálade, aby sa Ti pri príznakoch ľahšie "dýchalo". Inak akurát som čítal, že vedátori dokázali transplantovať dajakú sliznicu, čo produkuje inzulín tak, aby ju telo neodmietlo, že reku teda vyvinuli spôsob, ako to urobiť, aby takéto transplantácie organizmus neodmietal protilátkami. Robia sa v USA o tom veľké testy na zvieratách, takže je možné, že Tvoja fyzická ťažkosť nebude celoživotnou záležitosťou. Pokrok je nezadržateľný. Wink

Prajem Ti, Shadow, veľa optimizmu a drobných radostí. Píš nám aj tu na fóre, spriateľme sa, spoznajme sa. Zdieľajme naše dni. Držím Ti palce. it is perfect

S úctou
Matej
giving a hug

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu Empty Re: F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu

Odoslať  Michal So 20 apríl 2013 - 15:57

Čau,Matej! Very Happy
Ďakujem Ti veľmi pekne za vyjadrenie sa k mojej téme a úprimnú snahu pomôcť jumping Ani nevieš ako som rád,že mi tu niekto napísal it is perfect Bodaj by bolo na svete viac ľudí ako si Ty,si veľmi dobrý človek. sunny
Áno,mám presne ten typ cukrovky,pri ktorom je nutné,pichať si inzulín.Ide o to,že cukrovka,ako možno vieš,je zákerná v tom,že v prípade nedodržania diéty a pravidelného pohybu môžu nastať komplikácie.Bohužiaľ u mňa,sú dosť pravdepodobné hlavne do budúcnosti,vzhľadom na veci ktoré neviem ovplyvniť.Ohrozené sú:srdce,obličky,očné pozadie,nervové zakončenie v nohách. Najhoršie na tom je,že som fajčiar-ja idiot! sad and unhappy Tak a je to vonku!Večná hanba mi!
Neviem sa postaviť svojmu zlozvyku,hoci nie som tuhý fajčiar(6 cigariet denne),mám veľký strach. Moja temná stránka,moje druhé ja,je silnejšie ako zdravý rozum.Neviem sa ovládať.Zatiaľ nemám zistené žiadne vážnejšie komplikácie,našťastie.Ako sa človek zbaví zlozvyku,keď je takto rozdvojený??? Sad
Ostáva mi len dúfať,že budem niekedy dosť silný zničiť vášeň,ktorá ma potencionálne zabíja.Zatiaľ nie je neskoro,ale dokedy?!
Držte mi,prosím,palce,priatelia.Matej,budem sa snažiť držať sa Tvojich rád.Ešte raz ďakujem! Smile
S pozdravom a vďakou Shadow flower
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu Empty Re: F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu

Odoslať  filipka So 20 apríl 2013 - 18:53

Ja mám okrem psychiatrickej diagnózy ešte astmu, arytmiu a glaukóm...
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu Empty Re: F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu

Odoslať  historik So 20 apríl 2013 - 19:51

A mňa už 6 rokov trápi jeden zápal na tele. Štípe to a hrozne znepríjemňuje môj život. Už som bral aj antibiotiká (lekár mi povedal, že toľko antibiotík by už aj koňovi bolo veľa). Idem na to ešte raz skúsiť jeden liek, ale neviem, neviem, či z toho niečo bude. Bojím sa, že to budem mať celý život. very sad4 Niekedy ma to dostáva do hlbokej depresívnej epizódy, aj s expanzívnou rezonantnou náladou. very sad4 Hovorím, že sa mi nechce žiť, že na tento svet sa ani neoplatí narodiť, lebo tu je viac utrpenia ako niečoho príjemného. Jednoducho, robím paniku. Ale keď nie som v depresívnej fáze, znášam to ľahšie. A žiť sa mi rozhodne chce Smile
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu Empty Re: F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu

Odoslať  historik So 20 apríl 2013 - 19:56

Inak, keď som bol naposledy v nemocnici, jeden týždeň som viedol komunitné stretnutie. A tam sa každý deň, okrem všetkého, hovoril aj nejaký výrok. Tak som v posledný deň svojho účinkovania na konci komunity povedal: "A teraz výrok dňa: Lepšie je žiť, ako zomrieť!" Všetci sa tak rozrehotali Laughing
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu Empty Re: F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu

Odoslať  Michal So 20 apríl 2013 - 21:56

Panebože,a to som si myslel,že mám fakt veľký problém. affraid To the wall No nič priatelia,treba sa nám popasovať so životom a brať veci také aké sú.Viem,mne sa to hovorí ľahko s mojou ešte stále dobre kompenzovanou cukrovkou,ale čo iné dodať?
Veľa síl a trpezlivosti v boji s chorobami filipka,historik giving a hug
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu Empty Re: F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu

Odoslať  Michal Po 6 máj 2013 - 11:54

Dnes som bol na nefrologickom vyšetrení a dopadlo výborne!Tak som sa bál,ale moje obličky sú zdravé Very Happy Tak nech sa aj Vám ostatným darí aspoň tak ako mne it is perfect community together
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu Empty Re: F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu

Odoslať  MajkaDz Po 6 máj 2013 - 12:06

Super,tesim sa s tebou :-))
MajkaDz
MajkaDz
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 33
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 23.12.2012
Vek : 32
Bydlisko Bydlisko : Poprad

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu Empty Re: F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu

Odoslať  historik Ut 7 máj 2013 - 22:00

Super, Shadow - tiež to vravím.
Drž sa stále v dobrom zdraví!
giving a hug
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Zaslať odpoveď

F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu Empty Re: F.25 resp. F21 a diabetes mellitus I.typu

Odoslať  Michal Po 10 november 2014 - 6:40

Ahoj,palo!
Tak konecne niekto skoro ako ja!To som sa nacakal!Ale nie,nikomu cukrovku neprajem,lebo je to ozaj svinska a zakerna choroba,len zavidim tym psychiatrickym pacientom,ktori ju nemaju.Tesi ma,ze sa to u Teba zlepsilo!U mna by sa musel udiat zazrak,aby som prestal brat inzulin.Pri diabete I.typu totiz musis byt dozivotne na inzuline a diete,samozrejme.Cukrovku mi diagnostikovali pred deviatimi rokmi a asi to budem mat dozivotne,ale mam taku nadej,ze sa vedcom podari este za mojho zivota objavit liek na uplne vyliecenie.Len aby som sa dovtedy vyhol komplikaciam diabetu,ako su ochorenie obliciek,ocneho pozadia,kardiovaskularneho systemu.Najviac sa vsak obavam tzv.diabetickej nohy(porusenie perifernych nervov,nasledne nedokrvenie koncatin,vznik akychsi vredov,co vedie az k amputacii koncatin(y)!Pri mojej zivotosprave sa mi to moze kludne stat.(malo pohybu,fajcenie,prejedanie sa,atd)Najvacsi problem je,samozrejme,kombinacia psychiatrickej dg. a cukrovky,lebo jedna druhu ovplyvnuje(plati to aj naopak)Zial,toto nechce nikto uznat(hlavne nie posudkovy lekar na ID)Tito ludia castokrat nechapu,ze ked mam problemy postarat sa o seba-pravidelny pohyb,poctiva dieta,atd.,tak tazko mozem cukrovku dobre kompenzovat...:-(
Kazdopadne mam nadej,este sa daju veci zvratit.Verim v Boha a ten mi isto iste aj v tomto pomoze!
Talze palo a aj vy ostatni psycho-diabetici,nepodcenujte cukrovku a ked sa da a nie ste v silnej psychoze,manii alebo depresii,snazte sa ako viete.Drzim Ti,palo,aj Vam ostatnym palce!
S pozdravom Shadow flower
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore