Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 18

Strana 20 z 22 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 Št 25 apríl 2024 - 12:07

@Catherin mala si teda toho dosť, som rád že ti prešlo a je ti dobre. Držím ti palce aby ti bolo dobre aj naďalej a nemusela si už také vyšetrenia ani absolvovať a riešiť také problémy

@Motylek ďakujem pekne za podporu, vážim si to. Ono je to ťažko niekedy s rodičmi, môj otec nevie ani na čo sa liečim, hovorí aby som nechodil k psychiatričke že mi nič neni, vraj som ti ja vymyslel všetko. Čiže ťažko sa potom vysvetľuje aj. Napr. moja teta je na invalidnom a každý z rodiny ju ohovára za to, lebo nerobí a má invalidný tak je už tá najhoršia. Myslia si že je lenivá a nechce sa jej robiť, ale keď ma invalidný ma nejaké zdravotné obmedzenie. Ale zdravý človek to nemusí pochopiť a keď vraj si to vymyslíš tak potom sa to nedá ani vysvetliť, chápem že otec sa nevie zmieriť s tým že mám aj psychické problémy, že on také problémy nemá tak nechápe aké to je ale občas zabolí počúvať také veci ako napr. babke sa sťažoval, že nedostávajú na mňa ani prídavky rodinné už lebo nie som študent už. Ako sťažovať sa za pár eur že nedostáva a hnevať sa za to mi príde dosť smutné ale tak neriešim to, každý sme nejaký. Som rád že aspoň je toto fórum a tu ľudia sú chápaví a podporia sa. Ďakujem Motylek ešte raz
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 362
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

motylek likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Patty_Pillow Št 25 apríl 2024 - 14:56

@jaro123444 ani u mňa doma to nechápu, že som lenivá pracovať a mám si nájsť robotu, v ktorej sa ničím a aj zabudnem, že dajakú schizofréniu mám... Akože celé zlé a vždy keď sme tam, tak načo berieš lieky, to ti ich netreba, veď ti nič nie je, ja mám to šťastie, že už nebývam s nimi a som ďaleko, takže sa nekontaktujeme návštevami, len raz max dva krát do roka tu prídu na kávu a prespávajú u sestier takže aj chápem, že to máš s rodičmi ťažké
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 362
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

rasto, Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  regina Št 25 apríl 2024 - 17:42

Jaro, ak som dobre pochopila priznali ti invalidný s poklesom práceschopnosti do 70%, kedysi sa nazýval čiastočný. Nie je pravdou, že v práci to nemusíš hovoriť. Musíš, platia sa nižšie odvody za takeho zamestnanca. Pri pohovore to povedať nemusíš, hlavne ak sa sami na to nepýtajú, stačí povedať pri nástupe, resp. doložiť potvrdenie, že poberáš ID s takým a takým poklesom práceschopnosti (bez uvedenia výšky ID a diagnozy ti to vydá soc. poisťovňa pre zamestnávateľa).
Buď rád, že ti ID priznali, dostaneš aspoň nejaké peniažky a ak by si bol dobrovolne nezamestnaný alebo živnostník, máš nižšie odvody a aj niektorí zamestnávatelia vyhľadávajú zamestnancov na čiastočný úväzok - nemusíš pracovať celých 8 hodín, no môžeš - ako budeš zvládať. Viem, na druhej strane nie je ľahké nájsť tu zamestnanie na čiastočný úväzok alebo aj vhodné zamestnanie, ale možno sa zadarí. Treba veriť.
Chápem, že rodičia dajú na to, že čo povedia ľudia. Čo tam po cudzích ľuďoch, tí ti ani nepridajú ani neuberú. Horšie je, že rodičia majú predsudky. Budú sa musieť s tým zmieriť, časom si zvyknú, neboj sa. Ten prídavok na dieťa je aj tak nízky, nemajú za čím banovať. Verím, že ID ti výjde vyšší než prídavok na dieťa.
A štúdium? Zváž. Ja som skončila VŠ, v práci mi až po rokoch uznali VŠ vzdelanie a pridali na plate (nerobila som v odbore). Robila som ešte rok po tom ako mi priznali ID nad 70%, čiže plný. Kašľala som na to, že kolegyne závideli, že beriem ID aj robím na plný úväzok. Môže sa to. Avšak stav sa mi časom zhoršil, bola som dlhšie PN a potom som uznala, že mi to za to nestojí. Sama som podala výpoveď. Mala som istý čas živnosť a hľadala si potom aj inú prácu. Nepodarilo sa a tak som ostala doma. Dlho a ťažko som si zvykala bez práce, no odvtedy sa mi stav stabilizoval a nemala som aspoň ďalšie epizody psychozy, ktoré by trebalo riešiť v nemocnici. VŠ vzdelanie síce mám, no nepotrebujem ho.
Váž si výhody, čo ti priznanie ID dáva - budeš mať stály príjem aj keď zrejme nie vysoký, ale aspoň niečo a sám seba nestigmatizuj. ID ti priznali lebo máš určité zdravotné problémy. Je to kompenzácia. Treba to brať vecne a závistlivci alebo posmeškári. Neviem, neviem či by brali tvoj ID aj s tvojimi zdravotnými problémami? ja vždy každému závistlivcovi zaprajem, nech si vezme môj ID, ale aj s ochorením a je po rečiach.
Jaro, Tebe prajem všetko dobré!

A ako sa mám? Striedavo. Raz som unavená a prepracovaná, miestami depresívna a inokedy zas plná energie. Dnes som napr. ráno vstala pred šiestou, naraňajkovala sa, manželovi nechala odkaz na stole a šla sa prejsť rýchlou chôdzou k mame a sestre do druhej dediny - 1.5km. Tam som si s nimi dala kávu, prehodila pár slov a ponáhľala sa späť domov. Dobre ma to naštartovalo. Šli sme potom na nákup, varila som a teraz pečiem a idem ešte upratať, lebo zajtra mi zas prídu vnúčatá s dcérou a zaťom na pár dní. Už mi začali aj práce vonku na záhrade. Mám vysiatu zeleninu a zajtra ideme kúpiť plantu a vysadiť pod malý fóliovník rajčiny, papriku a pár uhoriek.
Dokúpila som si magnezium - malate, ktorý má povzbudivý účinok a vraj je aj ľahšie vstrebateľný. Aripiprazol som znížila pred asi 3-4 týždňami na 5 mg denne. AD už dlhšie neberiem a momentálne si nedávam ani nič na spanie. Spím celkom dobre, 6-8 hodín a poobede si tiež chvíľu odpočiniem. Čo ma však mrzí je fakt, že som prestala cvičiť. Preto som dnes aj vyrazila ráno na tú prechádzku, nech sa aspoň takto hýbem.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 647
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

rasto, Juraj, Saladin, Catherin4, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 Št 25 apríl 2024 - 18:50

@Patty presne toto počúvam aj ja, že na čo tie lieky berieš, pozri sa ako vyzeráš ( pribral som z nich) vraj nemám žiadnú prácu, že čo ja budem robiť a toto dookola, ako snažím sa jedným uchom dnu druhým von ale tak je to ťažko počúvať denno denne
@Regina, ďakujem ti za tvoje slová podpory, vážim si ich. Ja ťa obdivujem, že si dokázala spraviť vysokú školu, mať zamestnanie a že vedieš rodinný život a máš manžela. V podstate je tvoj život plnohodnotný až na tú prácu ale nemáš sa za čo hanbiť, skúsila si pracovať a keď to nešlo, je zbytočné ísť proti múru. Zdravie je prvoradé. Máš navyše plný ID, čiže len tak by ti ho nedali a právom ti patrí, si teda na viac ako 70% neschopná práce. Držím ti palčeky aby sa ti psychóza už nedostavila a bola si v poriadku a nemusela ani do nemocnice už. Neviem si predstaviť aké ťažké musí byť v podstate nedobrovoľne hospitalizovaný, ja som sa našťastie tomu vyhol po dohode s doktorkou, lebo bol som aspoň pri vedomí , len mi povedala že vidí na mne že som neni v pohode. Čiže máš za sebou asi ťažké psychózy a opakovane ak sa to deje to neni nič príjemné. Nech si ti darí aj naďalej Wink
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 362
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

regina, rasto, Juraj, Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas So 27 apríl 2024 - 7:48

@Jaro123444
Želám ti všetko najlepšie k dnešným meninám, veľa síl v boji s chorobou, radosti zo života, veľa lásky 🙂
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 202
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

rasto, EnaXnaY, Juraj, Mous, Catherin4 and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 So 27 apríl 2024 - 10:45

Ďakujem krásne Lucas Wink
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 362
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Lucas likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY So 27 apríl 2024 - 11:22

Pripájam sa k prianiu, všetko najsamlepšie Jarko(via) Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 20 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1135
Reputácia Reputácia : 166
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Jaro123444 and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 So 27 apríl 2024 - 13:07

Ďakujem pekne Enax Wink
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 362
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

EnaXnaY and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 So 27 apríl 2024 - 14:47

Všetko najlepšiek meninám Jaro
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 452
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 So 27 apríl 2024 - 15:06

Ďakujem pekne Katka Wink
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 362
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  rasto So 27 apríl 2024 - 15:09

jaro.vsetko najlepsie k meninam.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 495
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 So 27 apríl 2024 - 15:28

Ďakujem pekne Rasťo Wink
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 362
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

rasto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 20 z 22 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore