Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chybný vývoj psyché

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chybný vývoj psyché  Empty Chybný vývoj psyché

Odoslať  dusan_fajnor.personal St 26 júl 2023 - 20:54

Chybný vývoj psyché

Vedeli ste o tom, že psychológia nepozná, alebo nemá od samého zrodenia človeka základy psychológie? Jung sa o tom vo svojom druhom výbore - archetypy a neVedomie zmieňuje. Tvrdí, že za rozpadom mysle, predstáv, snov, teda za deštrukciou mysle, môže chybný vývoj psyché. Chybný preto, lebo psychológia nepozná, nemá pevné základy.
😠😠😠

Takýto človek je potom psychologicky chorý, rozpadajú sa mu predstavy, myseľ, sny, je neurotický, hysterický, psychoidný, či psychózny, depresívny... a pod. Bojuje doslovne o svoj myšlienkový názorový systém, ktorý sa mu po čase rozpadá. Navštevuje psychológov, psychiatrov, rôznych terapeutov, ktorí ho potom nasmerujú na správnu cestu.
🥴🥴🥴

Tvrdí sa, že ten, čo má diagnózu a berie lieky, zdravo sa stravuje, či chodí na rôzne terapie..., je zdravším človekom, ako sám samotný zdravý človek bez diagnózy. Takýto človek sa potom zameral na seba, na svoju chorobu, na svoje symptómy choroby. Začal sa zaujímať, vzdelávať v tejto oblasti, aby nabral vedomosti, múdrosti , Prežitky Pravdy, ktoré by ho mali udržiavať pri vitalite a zdraví. Zo psychologického hľadiska, určite takýto človek si prečítal aspoň jednu knihu z oblasti psychológie, na ktorej si neskôr postavil pevné základy.
😀😀😀

A čo takto duchovná sféra, má nejaké základy? Snáď každý mi dá za pravdu, že v detstve čítal aspoň raz jednu z rôznych biblií a utvoril si tak obraz o duchovne, či o cirkvi. Ak ho cirkev zaujala, dokonca sa aktívne začal zapájať do miestnych cirkevných obradov. Ak nie, tak aspoň v ňom ostala nejaká tá duchovná stopa, základ duchovenstva.
🛐🛐🛐

Môže za psychologickou a duchovnou chudobou v podobe žiadnych pevných základov aj výchova od rodičov? Ja si myslím, že nie. Ak rodič nevychováva dieťa zo psychologického, či duchovnej stránke, na čo má svoj dôvod, sú tu ešte školy a cirkev! Sám guru oSHo (mystik a vedec) tvrdí o fakte, že deťom treba nechať voľnú ruku. Majú sa tak samé rozhodnúť. Mali by mať slobodou voľby si vybrať. Tolték Ruiz (duchovný učiteľ) hovorí o falošnej domnienke. Ak niečomu nerozumiem, treba sa pýtať skúsenejšieho. Nerobiť si falošné domnienky, klásť otázky a učiť sa načúvať druhým. Čo mi nedá pokoj je, prečo väčšina ľudí sa rodí bez týchto základov? Vychádza mi s dostupných materiálov, že títo ľudia sú v spojení so začiatočníckou dušou, ktorá sa ešte len na Zemi, niekoľko krát spoznáva. Hromadí tak vedomosti a múdrosti - Prežitky Pravdy, aby duchovne vo svojom domove pokročila, stala sa z nej staršia duša a viac krát sa už na Zem neinkarnovala.
GhostGhostGhost

Ľudia so stredne pokročilou dušou sa radia medzi spoločníkov, sprievodcov, sluhov a prostrednikov vo funkciách ako učitelia, profesionáli, malí a veľkí podnikatelia, investori, úradníci, teda všetci tí čo sa zaraďujú do strednej a bohatej vrstvy.
Pre strednú vrstvu je tak typické duševno.
😁😁😁

Ľudia s pokročilou dušou sa radia medzi spoločníkov, sprievodcov, sluhov a prostrednikov vo funkciách ako majster, guru, či osvietenci. Je im jedno či sa zaraďujú medzi chudobnú, strednú alebo bohatú vrstvu. Pre pokročilú dušu je tak typické duchovno.
🛐🛐🛐

Zo svojich skúseností môžem povedať, že som bol vychovávaný bez nátlaku navštevovať nejakého psychológa, či psychoterapeuta, a aj kňaza, či farára. Otec bol katolík a mama evanjelik. Nechali mi tak slobodu voľby. Už v detstve som čítal minimálne jednu knižku zo psychológie a jednu z duchovenstva, z ktorých som žiaľ pochytal len základy a ďalej som svoju knižnicu nerozširoval. K doživotnému vzdelaniu som sa dopracoval až v lete 2018 po 22. rokoch od ukončenia strednej školy rok 1996 a po nevyliečiteľnej údajnej choroby.
😪😪😪

https://rebelvrana.blog.pravda.sk/2023/07/26/chybny-vyvoj-psyche/

_________________
Od leta 2018 sa
finančne vzdelávam,
vediem osobný rast a sebarozvoj
a študujem IT - programovanie
dusan_fajnor.personal
dusan_fajnor.personal
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 168
Reputácia Reputácia : 16
Dátum registrácie : 21.05.2023
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná schizofrénia; F51.8 - Insomnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics
» Blog

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore