Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Nevydržím už ani dlhšiu chvíľu

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nevydržím už ani dlhšiu chvíľu Empty Nevydržím už ani dlhšiu chvíľu

Odoslať  dusan_fajnor.personal Št 20 júl 2023 - 16:46

Nevydržím už ani dlhšiu chvíľu

Neviem, či to je vekom, alebo letnou únavou ale už nevydržím dlhšiu dobu aktívne zaujať nejakú pozíciu, postoj, potrebu, činnosť, skutok.
🥴🥴🥴

Tak napríklad pri aktívnom dlhom sedení má riť páli a robia sa na nej chrasty. Pri aktívnom dlhšom státí ma pália šlapy na nohách a tvoria sa plesne z vojenčiny. Pri aktívnom dlhšom ležaní ma na bokoch panvy tlačia kosti, pri aktívnom dlhšom chodení ma bolia nohy a chrbát, či pri aktívnej dlhšej potreby, činnosti, skutku má bolí celý človek, teda telo a hlava. Telo pod tlakom namáhania sa rýchlo zadýchavá, dostáva sa do bodu vysokého tlaku a hlava si robí pre zmenu starosti, že by som mal to, či tamto urobiť, učiniť, skonať a keď ide do toho, tak s nevôľou a s nervami.
😠😠😠

Som v produktívnom veku, v najlepších rokoch života človeka a telo a hlava o tom nedávajú ani len vedieť. Skorej sú voči tomuto pasívne a hrajú sa už na starobného dôchodcu, ktorý by sa mal už po troške s námahou šetriť.
🤠🤠🤠

Roboty po dome a záhrade neúrekom, dokonca som si na ne určil pol hodku na večer. Ale čo z toho, keď aj toto ide cez starosti. Mám zavedený organizér, ale čo sa týka záhrady a domácnosti, tak tam je to o minimalizácii. Nie som žienka domáca, ktorá sa každý deň stará o domácnosť a záhradu... Úplne mi postačí raz do dvoch týždňoch poupratovať v dome. Keď dôjde niekto na návštevu, tak narýchlo riešim počas návštevy upratovanie, čo nerobí dobrý dojem.
😪😪😪

Dokonca aj hygienu a aj počas letných horúčav riešim raz do dvoch týždňov, až kým nezačne telo smrdieť. Keď je pach kože neznesiteľný a naokolo očividný, riešim to ihneď sprchou.
😁😁😁

Jedine, čo mi ostáva je meniť, striedať tieto pozície, postoje, potreby, cinnosti a skutky. Dokonca si robím dosť časté prestávky cigaretami a kávičkami.
🤠🤠🤠

https://dusanfajnor.blog.pravda.sk/2023/07/20/nevydrzim-uz-ani-dlhsiu-chvilu/

_________________
Od leta 2018 sa
finančne vzdelávam,
vediem osobný rast a sebarozvoj
a študujem IT - programovanie
dusan_fajnor.personal
dusan_fajnor.personal
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 168
Reputácia Reputácia : 16
Dátum registrácie : 21.05.2023
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná schizofrénia; F51.8 - Insomnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nevydržím už ani dlhšiu chvíľu Empty Re: Nevydržím už ani dlhšiu chvíľu

Odoslať  kimi2028 Pi 21 júl 2023 - 18:46

Ahoj Duško, nie si v tom sám. Bohužiaľ to je už asi vekom. Mávam podobné problémy, aj keď ešte nie sú až také veľké. Hlava počúva menej. S momentálnym mentálnym nastavením je to podstatne horšie. Nedokážem nič, aj keď sa snažím, ale musím rešpektovať svoju diagnózu. S koncentráciou, bez negatívnych príznakov a porúch vôle, tak by som nemal asi ani plný invalidný dôchodok, lebo by som bol takmer zdravý. Povedal som si, že v auguste chcem isté vecí zmeniť a som veľmi odhodlaný, keďže sa podarilo mi urobiť nejaké tie nové návyky. Len je rozdiel makať jednu hodinu, ako keď treba sa niečomu venovať niekoľko hodín. Navyše robiť to každý deň...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

dusan_fajnor.personal likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nevydržím už ani dlhšiu chvíľu Empty Re: Nevydržím už ani dlhšiu chvíľu

Odoslať  Matej So 22 júl 2023 - 8:41

Ahoj @rebelVrana Vitaj

Nie som si istý, ale celkom laicky by som Ti poradil zvýšenú hygienu na tie partie, ktoré Ťa pália (myslím teraz zadok pri dlhom sedení). Už som sa kdesi viac ráz stretol s informáciami, že rôzne pálenia na sedacích svaloch a v intímnych partiách z dôvodu dlhého sedenia sú výsledkom akéhosi zaparenia a vzniku bakteriálnej, alebo ešte častejšie hubovej infekcie. Prípadná nadváha a robustnosť týchto sedacích svalov sú ešte viac komplikujúcim faktorom, a to spoločne so súčasnými horúčavami. Tebou spomínané chrasty taktiež zodpovedajú popisu následkov, s ktorým som sa stretol, pričom im odborníci vraj pripisujú práve ten spomínaný hubový pôvod. Dobrou správou je, že riešením nemusí byť ani tak nejak zvlášť veľké obmedzenie sedenia, ale skôr navýšenie hygieny daných partií. Zmývať to teplou vodou a sprchovým gélom trebárs každý deň, alebo aspoň každý druhý. Najmä pri týchto teplách. Je vtedy výborná šanca, že by Ti dané komplikácie ustúpili a mohol by si si dopriať sedenie nad študijnými materiálmi bez tohto zdravotného nepohodlia. Smile

Ja rovnako ako Ty veľa presedím nad materiálmi, ale potýkam sa trošku s iným problémom - a síce bolia ma nožky, od kolien dolu. Paradoxne mi pomáha viacej chodiť, vtedy ma nebolia, ale akonáhle dlhšie sedím, tak práve vtedy ma začnú bolieť. Niekedy mám až taký pocit ťažoby tam a mám občas strach, že sa mi tam tvorí dajaká zrazenina, ktorá ma jedného pekného dňa dostane. Pripomína mi to, keď som čítal o cestujúcich v lietadlách pri dlhých letoch, že im odporúčajú pravidelne nožky naťahovať a robiť si trebárs aj posediačky s nimi malý strečing. A ak majú možnosť sa ísť náhodou poprechádzať, tak že to majú využiť. Vraj veľahodinové sedenie v lietadle na ceste cez pol zemegule môže skutočne v nožkách spraviť zrazeninu a ohroziť život. Vždy si na tieto reči spomeniem, keď sedím tu doma nad materiálmi a cítim potom ťažoby v nožkách. Smile Musím si potom fakt dopriať pravidelné chodenie, ponaťahovanie, strečing... aspoň na tri-päť minútiek. Smile

Držím Ti palce. Vitaj

S pozdravom
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Nevydržím už ani dlhšiu chvíľu Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

dusan_fajnor.personal likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nevydržím už ani dlhšiu chvíľu Empty Re: Nevydržím už ani dlhšiu chvíľu

Odoslať  dusan_fajnor.personal So 22 júl 2023 - 10:24

Dik @Matej za reakciu

To pálenie som vyriešil striedaním pozícií za Nb, poslal som aj fotky v jednom príspevku. Teraz som si objednal a v utorok mi dojde nová klávesnica, takže NB, nemusím nanovo dávať zo stojana dole na stvôl. Takto budem mať NB a Monitor na stojanoch a klávesnicu na stole. Keď sa mi bude žiadať sa postaviť či posedieť, nemusím tak s ničím hýbať.

S tou hygienou to môže byť pravda, ale od minulého leta nám netečie teplá voda v kotly. Je starodávny a pokazený. Na opravu, či na nový nemáme. Umývam sa tak, že si zohrejem vodu vo veľkom hrnci a priemiešam doň studenú vodu. Je to asi kvôli nefunkčnosti kotlu, že sa nesprchujem aspoň raz do týždňa.

_________________
Od leta 2018 sa
finančne vzdelávam,
vediem osobný rast a sebarozvoj
a študujem IT - programovanie
dusan_fajnor.personal
dusan_fajnor.personal
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 168
Reputácia Reputácia : 16
Dátum registrácie : 21.05.2023
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná schizofrénia; F51.8 - Insomnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore