Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Aeróbne aktivity

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Aeróbne aktivity Empty Aeróbne aktivity

Odoslať  kimi2028 Pi 10 február 2023 - 19:06

Ahojte kamaráti, koľko sa venujete aeróbnym aktivitám? Osobne hľadám cesty ako znížiť negatívne príznaky a na to je pohyb vraj najlepší. Mám pohybu dostatok, ale tie negatívne príznaky sa nezlepšujú teda vôbec… Na mňa to neplatí, ale mám rád prechádzky okolo 40 minút. Tiež hrávam 2,5 hodiny týždenne futbal s kamarátmi..
Ide o cvičenia miernej a vyššej intenzity.
1. Cvičenia miernej intenzity
- rýchla chôdza
- práca v záhradke
- tanec
- pomalé bicyklovanie
2. Cvičenia vyššej intenzity
- beh
- plávanie
- rýchle bicyklovanie
- skákanie cez švihadlo
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Aeróbne aktivity Empty Re: Aeróbne aktivity

Odoslať  EnaXnaY Pi 10 február 2023 - 19:53

Jediná aeróbna aktivita, ktorej sa venujem, je fajčenie Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Aeróbne aktivity Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1213
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Aeróbne aktivity Empty Re: Aeróbne aktivity

Odoslať  Mous Pi 10 február 2023 - 21:36

😅
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 877
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Aeróbne aktivity Empty Re: Aeróbne aktivity

Odoslať  Matej Ne 12 február 2023 - 10:17

kimi2028 napísal:Ahojte kamaráti, koľko sa venujete aeróbnym aktivitám?

Čo sa týka mňa, mám veľmi máličko aeróbnej aktivity. V podstate u mňa ide iba o to, že chodím do práce a z práce peši, takže mám vždy nejakých 15 minút tam a 15 minút naspäť svižnejšiu chôdzu (čiastočne aj s jedným mini-kopcom)... každý pracovný deň. A potom sa mi už dá spomenúť len to, že chodím veľa mesiacov v bytovke peši hore schodmi, aj dole... na šieste poschodie. Priemerne vychádzam z bytu 6-7krát do týždňa, takže to činí 6-7 vyšľapaní na šieste poschodie (a teda aj 6-7 naopak smerom dolu na prízemie). Toto mi celkom pomáha - myslím si, že mi to už po takom čase zvýšilo trošku kapacitu pľúc, nezadýcham sa takmer vôbec, hoci už na piatom poschodí by som nevedel trebárs spievať kvôli dychu (nie že by som vedel spievať... Very Happy ), ale rozprávať sa mi dá. Zo začiatku dávno sa mi už na šestke nedalo dobre rozprávať. Hoci je to celé fajn aktivita, v skutočnosti trvá kratúčko... vyšliapanie na šestku mi trvá okolo minútu a pol až dve minúty. To je dosť krátka aeróbna záťaž, keďže literatúra odporúča o dosť dlhšie trvajúcu záťaž. Aj preto toto celé vnímam, že to v skutočnosti aj spolu s tým chodení peši do práce tvorí len máličko aeróbnej aktivity, ako som to spomenul hneď v úvode.

Už na jeseň som si povedal, že by som chcel po skúškovom začať chodiť behávať. Aspoň párkrát do týždňa na nejakých 15-20 minút tu voľakde vôkol bytovky. Skúškové je fuč už týždeň, no zatiaľ som sa k skutku neodhodlal. Ale ponechávam si to v hľadáčiku a chcem veriť, že sa k tomu dopracujem. Smile Mne by to behanie dosť pomohlo, myslím, na rôzne neurotické príznaky, napr. to červenanie v tvári. To mi už tvrdila dávno-pradávno moja detská lekárka, keď som chodil ešte na základnú. A hoci aj moje sporadické posilňovanie a strečing na niečo v tejto veci pomáhajú, v skutočnosti viem v kútiku duše dosť dobre, že najviac by mi pomohol práve beh a búšenie srdca, a nie posilňovanie. Moje srdce je väčšinou veľmi prispaté... obvyklý tep má okolo 55-60 a tlak sotva 105/60, aj to už sú skôr lepšie hodnoty, keď mám v sebe dosť kofeínu. To je raj pre vznik takýchto neuróz a kardio-záťaž je tu jeden z najlepších protiliekov proti nim.

Už len sa k tomu dokopať... Embarassed

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Aeróbne aktivity Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

kimi2028 and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore