Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Úvaha o snovom speve

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Úvaha o snovom speve Empty Úvaha o snovom speve

Odoslať  Mous Pi 30 september 2022 - 16:27

Premýšľam nad životnými okolnosťami. uvažujem,ako mi zmizli sny,postupne,príkro,popri hodinkách,ktoré monotónne tikajú. tik-tak.sny,životné sny. ako havran prahnúci po odpadávajúcom stuchnutom mäse,tak i moje vášne rohlodáva osamelosť. opakujem sa aspoň po tisíci krát-tu už nepomôžu žiadne slová.treba sa zamyslieť,odkiaľ sa to tu nabralo.možno už viac nerozumiem dobe a svetu.čo odo mňa očakáva.možno je problém nájsť ozaj pravdivosť v marazme,ktorý je mi predsúvaný.osamelých mužov vraj pribúda.tých mladých.muži,ktorí nenávidia ženy...muži, ktorí nenávidia ženy... a tak stále dokola.krehké stvorenia-čert ich vzal.v čom sú krehké.muž postavil všetky domy, cesty, infraštruktúru.a žena sa pozerá.nechce sa jej ani variť.strácam sa ako vidina,ktorá mizne,no nezdravo kdesi v bytosti.vraj ženy si odvykli milovať čudákov.už to nie je v móde popri tých šminkách a drístoch o ničom.sú citovo vyrovnané a atakované mužmi,ktorých nechcú.chcú asi len seba.tak nech samé umrú od hladu.

Už som sa venoval kadečomu.z kadečoho už neostalo skoro nič.časy dospievania zmizli.zrkadlo sa ma pýta-potrebuješ ma ešte vôbec?

Ranili ma vtieravé myšlienky.ostal som farboslepý a naháňam stratené dni,keď mi ešte myseľ nebojovala s chmárami.a zatáčam kolesom šťastia dúfajúc.veriac,že ten aspoň malý zmysel žitia v niečom nájdem.
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 877
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Úvaha o snovom speve Empty Re: Úvaha o snovom speve

Odoslať  Saladin Pi 30 september 2022 - 17:15

Vladimir napísal:osamelých mužov vraj pribúda.tých mladých.muži,ktorí nenávidia ženy...muži, ktorí nenávidia ženy... a tak stále dokola.krehké stvorenia-čert ich vzal.
A nenávidíš ženy?? winking

Apropo, pre každého muža je najbolestivejšie, ak ho žena odmietne. Dáva mu tým na javo, že nepovažuje jeho gény za atraktívne. Preto má väčšina mužov strach z oslovenia neznámej ženy..

Muž prežíva nepredstaviteľné psychické utrpenie, pokiaľ ho odmietajú všetky ženy (nevie si nájsť partnerku). V preklade to znamená, že jeho gény nie sú hodné reprodukcie. A to bolí.. strašne.

Samozrejme tým svet nekončí a na rozdiel od primátov a iných zvierat je človek kreatívne stvorenie a muž môže (pre)žiť kvalitný a hodnotný život - dokonca spokojnejší ako iný muž s manželkou a 3 deťmi..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 580
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Úvaha o snovom speve Empty Re: Úvaha o snovom speve

Odoslať  Mous Pi 30 september 2022 - 17:57

To bola úvaha,nič názorové,také zamyslenie.tiež si myslím,že muž môže žiť spokojný aj sám.čo sa odmietnutia týka,áno,je to nepríjemné.poďme sa ale naozaj opýtať,čo všeobecne prežívajú ženy.podľa mňa emocionálne duše.údajne aj vo svete internetu stále platí,že sú dobývané.je to akýsi bontón.vždy sa čaká,že napíše prvý chlap a podobne.mne sa ten celý systém zdá na hovno.údajne sú ženy hodne vyberavé.výnimky to asi potvrdzujú.zažil som kadejaké vzťahy a ženy.niektoré boli síce aktívnejšie v hľadaní,asi viac chlapčenské,naopak na iné sa toto hodilo.vzťahy sú príliš komplikované sa mi teraz zdá.a nájsť spriaznenú dušu je rokmi viac a viac zložitejšie?!

Odmietnutie je nepríjemné aj pre ženu.keď sa to ale deje často,možno len hľadá človek ideál
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 877
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Saladin likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Úvaha o snovom speve Empty Re: Úvaha o snovom speve

Odoslať  Saladin Pi 30 september 2022 - 18:23

Netuším, čo prežívajú ženy No, I cannot accept..

Áno, ženy sú dobývané a je to tak (evolučne) nastavené. Takže to tak IMHO má byť a je lepšie sa s tým zmieriť.

Áno, ženy sú hodne vyberavé a je to tak (evolučne) nastavené (viď. môj prech. príspevok). Takže to tak IMHO má byť a je lepšie sa s tým zmieriť (asi sa opakujem Very Happy)..

Áno, internetové zoznamky veľmi deformovali vzťahy. Ženy sú viac vyberavé. Samozrejme to poprú a napíšu ti, že hľadajú "len" takého a onakého a že im stačí to a hento. Ale mňa naučil život jedno - venovať pozornosť viac tomu, čo v skutočnosti človek robí a menej tomu, čo hovorí..

Áno, zvyšuje sa počet osamelých ľudí (ženy aj muži).

Tiež súhlasím s tým, že vzťahy sú príliš komplikované.

A áno, nájsť si spriaznenú dušu je rokmi viac a viac zložitejšie - je to dané mnohými faktormi, ale aj tým, že si čím ďalej starší. Ono žiť sám so sebou prináša aj benefity, že.. napr. sa nemusíš prispôsobovať, žiadne kompromisy, žiadne hádky a konflikty (to nie je zrovna príjemná súčasť vzťahu). Proste si pánom svojho času - je to teda lákavé. Ale nič nie je zadarmo..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 580
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj, vrana and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Úvaha o snovom speve Empty Re: Úvaha o snovom speve

Odoslať  Saladin Pi 30 september 2022 - 18:36

Vladimir napísal:Odmietnutie je nepríjemné aj pre ženu.keď sa to ale deje často,možno len hľadá človek ideál
Poznám niekoľko žien, ktoré toľko vyberali, až skončili samé. A to býva pre ženu po 40-tke extrémne bolestivá záležitosť. Každá z nich začala obviňovať mužov, klasika winking. Píše sa veľa o tom, že nie sú (kvalitní) muži. Lenže (don't shoot the messenger) problém je na ich strane - viď. môj predchádzajúci príspevok, kde píšem, že muži ženy dobývajú a ženy si z nich vyberajú (nie nadarmo muž žiada o ruku ženu a ona rozhoduje o tom, či si ho vezme alebo nie - a stalo sa x-krát, že odmietla - a to je trapas, že).

Takže je to vo výsledku taká symetria. Muž dosť trpí, ak ho odmietne žena. Žena je teda v pohode.. Ale neskôr sa karta obráti. A nezadaná žena (po cca 40-tke) trpí rádovo viac ako nezadaný muž. Je to tak (evolučne) nastavené a je to teda IMHO správne..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 580
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Mous likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Úvaha o snovom speve Empty Re: Úvaha o snovom speve

Odoslať  Mous Pi 30 september 2022 - 22:53

Ja som rád,nie som sám.mám psa a to je dobrý spoločník.môžem mu rozprávať a on ticjo počúva(alebo nepočúva).je zaujímavé,že čím ho mám dlhšie,tým je to puto stabilnejšie.teda...ako to môže byť medzi človekom a psom.vynahradí určitý kontakt a sála teplo-je to živý tvor.samozrejme je to iný vzťah ako s človekom,no človek ozaj nie je sám a to je dobre.

Ženy už po 30.ke sú často na tom zle.len si to nechcú pripustiť.keď sú samé,hľadajúce tých dokonalcov,často sa obracajú naplno bohu alebo ezoterike,často sa s nimi nedá.nevedia vyhodnotiť normálne svet a človeka,majú pomýlené akoby nechápajúce srdce.zo skúseností viem,že čím som bol starší,tým bolo nadväzovanie vzťahov a hlavne pochopenie dosť horšie,vzájomné.ako priamka so stredom či baseballová pálka na streetballe.problémom je hlavne,že tí dotyční nemajú toľko priestoru a času,a preto aj chuti spoznávať sa.
Ako píšeš,samota má čosi do seba,no je to proces,ktorý človek musí uniesť.vyplniť si čas.najťažšia je chýbajúca emočná opora asi.no kto veľmi trpí,nech si zoženie psíka.to je moja rada.konflikty majú iný charakter.
To,že sme tu poväčšine bez partnera teda nemusí súvisieť len s chorobou,ale vôbec nastavením sveta.to je taká bodka sedembodková za touto mojou úvahou.díky za pripojenie do debaty a náhľady:)
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 877
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Saladin likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Úvaha o snovom speve Empty Re: Úvaha o snovom speve

Odoslať  Saladin So 1 október 2022 - 0:19

Vladimir napísal:mám psa a to je dobrý spoločník.môžem mu rozprávať a on ticjo počúva(alebo nepočúva).je zaujímavé,že čím ho mám dlhšie,tým je to puto stabilnejšie.teda...ako to môže byť medzi človekom a psom.vynahradí určitý kontakt a sála teplo-je to živý tvor.samozrejme je to iný vzťah ako s človekom,no človek ozaj nie je sám a to je dobre.
Psa nemám, ale každý týždeň chodím pravideľne dobíjať oxytocín. Je to síce jorkšírsky teriér, ktorý predstiera, že je pes a ešte k tomu je "dôchodca", ale mám ho rád giving a hug. Vôbec ma neohovára, neustále sa na mňa teší (kupujem si ho párkami a pamlskami Very Happy). Keď prídem, musím ho hladkať za ušami,  inak mi nedá pokoj - položí labku na moju nohu a pozerá na mňa, kým neustúpim a nezačnem sa mu venovať.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 580
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

dzuli08 and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Úvaha o snovom speve Empty Re: Úvaha o snovom speve

Odoslať  dzuli08 So 1 október 2022 - 21:19

Ahojte...pridám do debaty kúsok môjho pohľadu. Skoro súhlasím ale v tom že sú vyberave len zeny tak to nie. Mozno som uz aj ja v tej faze co opisoval Saladin....nikdy som ale nemala pocit,ze by ma niekto dobyval... mozno len cez soc.siete, ale to je podla mna take povrchne...alebo som nepristupna a nevsimava.....moze byt aj to.casto klopim oci.....neviem  s niekym na ulici napr. mat ocny kontakt, malokedy sa to stane...neviem cim to je.. mozno aj nizsim sebavedomim...ale zas mozno som uz zvyknuta a je mi aj takto fajn.presne ako bolo vyssie spomenute, nie su hadky, nie su kompromisy ani ustupovanie a tak. Len teraz je to fajn. Neviem co bude ked fakt ostanem sama ako prst. Tiez asi si kupim psika potom. Mala som uz jedneho cca do 30tky. Dozil sa 13 rokov shi tzu maly chlpac. Tak pekny vecer.
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 544
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Juraj like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Úvaha o snovom speve Empty Re: Úvaha o snovom speve

Odoslať  Mous So 1 október 2022 - 22:38

Díky ešte raz za názory a náhľady.
život je dráma.vzťahy tiež.vonku jeseň.zafúka silný vietor,stromy mu odolávajú.potom chvíľu ticho no to čakanie na ďalší poryv vetra nemá koniec.asi podobne som roky žil.teraz práve nefučí,aj mi zhrubla kôra i kmeň.už tak často nefúka,skoro vôbec.Julka -milé,že klopíš oči.tiež som skôr taký.snívania ubúda,ostáva opadaná omietka a v rohoch izieb prach.keď zostanem sám ako prst,bude to asi zlé
scratch dog
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 877
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Úvaha o snovom speve Empty Re: Úvaha o snovom speve

Odoslať  relouth Ne 2 október 2022 - 20:11

Saladin napísal:Netuším, čo prežívajú ženy No, I cannot accept..


Áno, internetové zoznamky veľmi deformovali vzťahy. Ženy sú viac vyberavé. Samozrejme to poprú a napíšu ti, že hľadajú "len" takého a onakého a že im stačí to a hento. Ale mňa naučil život jedno - venovať pozornosť viac tomu, čo v skutočnosti človek robí a menej tomu, čo hovorí..

Co sa tyka zoznamiek, tam je pokrivena cela realita. Alfa samicu tam dostanu vyvoleni (raz sa mi podarilo pred 10 rokmi, ale bolo to cele utrpenie) Beta samice, ktore by v realite boli radi, ak by o ne prejavil zaujem beta samec si vyberaju z pomedzi chlapov, co su o kategoriu vyssie v "rebricku ..." Preto sa moze cloveku zdat, ze tam o neho nikto nema zaujem, preotze pokial nevypadas trochu lepsie, myslim fyzicky, tak na rovnaku ligu tam zabudni.

Dosledok tohto celeho je, ze aj menej pekne zeny, tam maju hrozne vela zaujemcov, pretoze nadrzanych zufalcov je vela, tym padom to tym zenam stupne do hlavy a mozu si zacat vyberat z pomedzi takych, aki by v realite o ne ani nezakopli. Vacsinou to ale konci tak, ze ich nejaky bazmek pretiahne a odkopne..a tak to ide dokola.. Nic s tym nenarobis. Na zoznamke treba vytrvalost a nerobit si z toho hlavnu, kedze je to tam cele fake realita. Stavat na tom sebavedomie je uplne mimo.
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj, Mous and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Úvaha o snovom speve Empty Re: Úvaha o snovom speve

Odoslať  Saladin Ne 2 október 2022 - 22:07

Je to tak ako píšeš. S mojou ex som sa nejaké obdobie stretával kvôli sexu a raz sa mi sťažovala, že "jej problém je ten, že ju na zoznamkách každý chce" t.j. že o ňu prejavuje záujem mnoho mužov, z ktorých si nevie vybrať - na čo som jej odpovedal mojim typickým štýlom, že "áno, ale väčšina ťa chce iba do postele a mnohí nie sú s tebou kompatibilní". Mal som na mysli, aby nenabudla falošný dojem, že má prakticky nekonečný počet záujemcov. Nakoniec ostala sama. Toľko špekulovala až prešpekulovala.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 580
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Úvaha o snovom speve Empty Re: Úvaha o snovom speve

Odoslať  Mous Po 3 október 2022 - 10:42

Ja som sa spoznal cez zoznamku s troma zenskymi,s jednou som sa skoro ozenil.udajne im vzdy pise vela chlapov a sa stazuju,ze si musia vyberaťVery Happy riadna blbost.to je presne o tom,ze bonton prikazuje muzom,aby pisali prvi.správne,potom sa cítia dôležito no vieme,s kym mame docinenia.ja si myslim,ze po tej tridsiatke je to najlepsie uz zadane,cest vynimkam.ostatne som uz sem napisal predtym
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 877
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore