Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Pevné zásady

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Pevné zásady Empty Pevné zásady

Odoslať  Mous So 10 september 2022 - 12:46

Ahojte,tak premýšľam,že si budem sám seba trochu viacej vážiť.asi pred mesiacom som obmedzil pitie kávy na max.3 denne.je mi lepšie-začalo ma totiž vtedy pobolievať pri srdci.kofeín je silný a návykový.treba si dávať pozor-ideálne by bolo piť radšej zelený čaj ako kávu.no mne káva veľmi chutí.som však opatrný-ani si nerobím príliš silnú.zo začiatku som cítil návyk.bol som schopný denne vypiť aj osem,raz sa stalo,že som vypil desať káv.obeh je len jeden a keďže som aj pribratý,nie je dobre ho príliš stimulovať.srdce má čo robiť-keďže som po liekoch pribral tridsať kíl.a je pravda,že sa aj hýbem menej.na tlak a srdce užívam jeden liek-mal som zrýchlenú akciu.mám diagnostikovanú aj prevodovú chybu,od detstva som mal chlopňovú nedostatočnosť a nejako sa to nalepilo.teraz tieto dni by som chcel znížiť fajčenie na polovicu.tie dve krabičky sú veľa.zatiaľ sa mi celkom darí.budúci týždeň chcem ísť aj na krv a ku kardiológovi-či sa niečo nezmenilo.inak sa zdravujem celkom zdravo,nepijem a mám denne prechádzku.to plávanie som teraz obmedzil,no vo štvrtok som bol po dvoch týždňoch.musím sa niekedy aj donútiť.ako aeróbna aktivita je to fajn šport,i keď by som si chcel aj zabehať-zatiaľ ma veľmi nepustí chrbát,no snáď sa to ešte zlepší.do predchorobia som býval dosť zdatný športovec,no odvtedy je to dosť zlé,tak ma to mrzí.bicykel,beh,plávanie,turistika,v detstve a puberte aj kolektívne športy.ach,kde sú tie časy...tak mi držte palce s tým fajčením.obmedzenie odporúčam aj vám.no a predsa asi oslovím doktorku,či by sme nevymenili depot paliperidonu za aripiprazol-keby schudnem aspoň päť kíl,aj to by pomohlo.

Pozdravujem a prajem pekný slnečný deň
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 877
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Juraj, vrana and Sweetheart like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Pevné zásady Empty Re: Pevné zásady

Odoslať  vrana So 10 september 2022 - 17:56

No ja Som pijával aj cez desať káv s mliekom bez cukru/za deň. Obmedzil Som ich na max. 3/denne s mixom zeleného čaju a minerálok. Tak, to by bol pitný denný režim.

S giaretami Som na tom, že Som schopný vyfajčiť 30ks-viek. Týždene tak kartón = 41€. Keď nemám čo, tak fajčím špakovinu. S cigaretami je to horšie je to samovražda na splátky. Mám dve cievne postihnutia a keď si nevstúpim do svedomia, ozaj skapem.

Čo sa týka zdravého životného štýlu, je to úbohé.
Kofein, ako tak.
Nikotín, samovražda na splátky.
Zdravé stravovanie, pod kontrolou, udržuje sa.
Životný štýl, ako tak, podľa možnosti a času, chýbajú na to výdavky, prechádzky a vychádzky sú už len o obchode, či úrade, návšteve u doktora atď.

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej and Juraj like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore