Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Terapia hraním a čítaním

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Terapia hraním a čítaním Empty Terapia hraním a čítaním

Odoslať  vrana Pi 6 máj 2022 - 10:30

Ahoj

V posledných týždňoch hrám hry a čítam knižky, potom, ako Som sa oslobodil od (samo)štúdia. Naplňuje ma to, obohacuje, dopĺňa... čistú dušu moju - (alter)eGo.

Momentálne hrám Final Fantasy VII a VIII s 98. roka. Hra je moja srdcovka z detctva. V hľadáčiku mám odohrať kompletne celú sériu Final Fantasy. Po nej buď Resident Evil, alebo Lara Croft Tomb Raider plus ďalšie. Hrám to kompletne podľa tutoriálu. Prekladám stránky pomocou google translátor.

Aj Som si vytvoril blog Final Fantasy - Návod, kde priam prekladám translátorom ten tutoriál. Uvažujem, že by Som robil videá a ukladal ich na YouTube a Blog. Ale vždy mi hlavou prebehne myšlienka, že je to strata času, požierač času. Dalo by sa na tom zarábať, ale služba blogger ma prísne pravidlá, čo sa týka obsahu blogu.

Videá by Som nahrával cez OBS studio a upravoval cez Cantastia studio.

Tutoriál tak povediac kopírujem na môj blog, tu by Som videl problém s jeho zarábaním.

Hry hrám a kupujem v službe Steam. Je tam cez 22M online hráčov denne. Navyše steam ponúka, ak sa nemýlim aj konzolové hry. Tak napr. playstation hry. Steam je vytvorený tak, že počas hrania, ti umožňuje získavať bonusy v hre do tvojho profilu na Steam za ktoré ziskavaš výhody. Pridávam link: https://store.steampowered.com/login/

Chcem len upozorniť, že keď si nainštalujete Steam a regnete sa, a potom si vyhľadáte hru, Steam vám na všetky verzie tejto hry ponúkne zľavu. Mne tak ponúkol zľavu na Final Fantasy z pôvodných 9,45€ na 4,25€. Plus ďalšie série, kde Som zaváhal. Ale ak si dáte do wishlistu hry a budete hru sledovať, budú vám chodiť na mail zľavnené hry.

Čo sa týka terapie čítaním, tak momentálne dočítavam Tepperweina. Niektoré jeho knižky sú super, ostatné nudia. Potom by Som chcel nabehnúť na (astro)fyziku, kosmologiu a astronómiu. Čo budem ďalej čítať zvažujem. Mám stiahnutých cez 35 000 pdf knižôk a cez 300 mp4 (audio)knižôk. Ale ako vidím, že si zopakujem niektoré tituly, na ktoré sa teším. Za sebou mám tak sčítaných cca. 250 kníh a niektoré aj zo tri, štyri krát, plus (audio)knihy.
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej and kimi2028 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Terapia hraním a čítaním Empty Re: Terapia hraním a čítaním

Odoslať  vrana Pi 6 máj 2022 - 11:13

Srdcovky Hry:
Final fantasy, Metal gear solid, Rezident evil, Medievil, Tomb Rider, Crash Bandicoot, Silent Hill, Legacy of Kain, Medal of honor, Call of duty, Lord of Rings, Sonic, Far Cry, Battlefield, Crysis, Prince of Persia, Assassin's Creed, Mass Effect, City Life super de luxe, Devil may cry, God of war
Wolfenstein, Tom Clancy's, Mafia, Naruto, Overlord.

Srdcovky Knihy:
Knihy od Robert T. Kiyosaki, Eckhart Tolle, Mantak Chia, Dr. Murphy, C. G. Jung, Sigmund Freud, oSHo, Don Miguel Ruiz. Michael Newton...
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Terapia hraním a čítaním Empty Re: Terapia hraním a čítaním

Odoslať  relouth Ne 8 máj 2022 - 20:25

Mozes sem prosim ta dat link na cloud s knizkami? Minule tu bol, ale nejak sa mi stratil. Vdaka
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Terapia hraním a čítaním Empty Re: Terapia hraním a čítaním

Odoslať  kimi2028 Po 9 máj 2022 - 13:11

Ahoj ten link sa nestratil, ale Matej zasiahol, pretože bál sa, že by mohli zrušiť nám fórum za to. Skús si vypýtať od neho cez súkromnú správu.

Ku Dušanovi si super. Len tak ďalej... Aj ja si musím nájsť nejakú zábavu. Len nič ma nebaví, ale niečo pri TV...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Terapia hraním a čítaním Empty Re: Terapia hraním a čítaním

Odoslať  vrana Ut 10 máj 2022 - 18:43

Terapia hraním a čítaním

Čo k tomu dodať?
Baví ma to, obohacuje, napĺňa a dopĺňa, jak mňa, tak aj čistú dušu moju, (alter)eGo. Žijem pri tom, existujem pri tom, (pre)žívam a (za)žívam pri tom. Zbieram skúsenosti a zážitky.

Dobre sa pritom (pre)mýšľa, (roz)mýšla, (u)važuje, zvažuje, rozjíma, bilancuje, plánuje...

Pri hrách rád robím štatistiky na maximum, zbieram bonusy, trofeje, vedľajšie úlohy. Final Fantasy VII mám odohratú po piaty krát so všetkými trofejami.

Teraz hrám po druhý krát Final Fantasy VIII a chýba mi 5 trofejí. Potom si kúpim Final Fantasy IX a pojdem na ňu.

Momentálne čítam Tepperweina, ale niektoré jeho knižky sú nuda. Robím si kratučké dôležité poznámky. Potom by Som sa chcel vrhnúť na (astro)fyziku, (astro)nómiu a (kozmo)lógiu.

Terapiu robím obdeň hry, obdeň knižky. Keď sa vyžaduje sústredenosť a koncentrácia, treba byť vytrvalý.

Keď hrám, tak hrám, viem, že hrám
Keď čítam, tak čítam, viem, že čítam
Keď ma to baví, tak ma to baví, viem, že ma to baví
Keď ma to napĺňa, tak ma to napĺňa, viem, že ma to napĺňa
Keď ma to dopĺňa, tak ma to dopĺňa, viem, že ma to dopĺňa
Keď ma to obohacuje, tak ma to obohacuje, viem, že ma to obohacuje
Keď si robím poznámky, tak si robím poznámky, viem, že si robím poznámky
Keď robím štatistiky v hre na max, tak robím štatistiky v hre na max, viem, že robím štatistiky v hre na max
Keď zbieram trofeje v hre, tak zbieram trofeje v hre, viem, že zbieram trofeje v hre
Keď zbieram bonusy v hre, tak zbieram bonusy v hre, viem, že zbieram bonusy v hre
Keď zbieram odznaky v hre, tak zbieram odznaky v hre, viem, že zbieram odznaky v hre
Keď robím vedľajšie úlohy v hre, tak robím vedľajšie úlohy v hre, viem, že robím vedľajšie úlohy v hre
Keď Som vytrvalý v hre tak Som vytrvalý v hre, viem, že Som vytrvalý v hre
Keď zbieram skúsenosti a zážitky, tak zbieram skúsenosti a zážitky, viem, že zbieram skúsenosti a zážitky
Keď (pre)žívam, (pre)ciťujem hru, tak (pre)žívam, (pre)ciťujem hru, viem, že (pre)žívam, (pre)ciťujem hru
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

kimi2028 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Terapia hraním a čítaním Empty Re: Terapia hraním a čítaním

Odoslať  vrana So 13 august 2022 - 20:42

Ahoj

Akú motivačnú literatúru odporučate?!

@Matej

Viem že ty čítaš motivačné, mohol by si dať nejaké tipy?

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Terapia hraním a čítaním Empty Re: Terapia hraním a čítaním

Odoslať  vrana So 13 august 2022 - 20:49

Momentálne čítam knihy od pána Kiyosaki, ktoré Som si zakúpil. Popri tom hrám hry. Mám rozbehnuté:

Tomb Raider I
Metal Gear Solid I
Resident Evil I
Crash Bandicoot I

Nahrávam to na HDD a na youtube:

odkaz na môj kanál tu:
https://www.youtube.com/channel/UCowbVyEqTvQqU40y5Aiapjw

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Terapia hraním a čítaním Empty Re: Terapia hraním a čítaním

Odoslať  Mous So 13 august 2022 - 22:02

@vrana super,ze si taky citateľ.heh,Tomb Raidera I som hral ako maly aj Crasha.na vyske ma chytil Tomb Raider Angel of Darkness.presiel som Commandos-tym sracom som podrezaval hlavy no a dobra hra bola Z-to somvtiez presiel-tazke no chutovka ak ta bavia strategie

Knizky-neni o com.z motivacnej literatury bolo celkom fajn Muz,ktory sadil stromy a Muz,ktory chcel byt stastny.no najde sa.aj Fromm Mat alebo byt?je tiez vlastne cosi motivacne
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 868
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

vrana likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Terapia hraním a čítaním Empty Re: Terapia hraním a čítaním

Odoslať  vrana Ne 14 august 2022 - 10:40

@Vladimir dik

Hrám tie hry, ktoré Som hral detstve a ktoré hrali synovcovia, sú to srdcovky, postupom času chcem odohrať i novšie verzie:

https://docs.google.com/document/d/1h42Xp98kOOHTnt6FCDlH1vISMEId_ht8Z7DwHCH3pmg/edit?usp=sharing


_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Terapia hraním a čítaním Empty Re: Terapia hraním a čítaním

Odoslať  Matej St 17 august 2022 - 16:20

vrana napísal:
@Matej
Viem že ty čítaš motivačné, mohol by si dať nejaké tipy?

Ahoj. Pretty good Chcem len dať info, že pamätám na túto Tvoju výzvu spred štyroch-piatich dní... len si chcem tie tipy nejako zosumarizovať a sadnúť k nim, aby som aj napísal stručný komentár, že prečo ich odporúčam. Príde mi to zaujímavá téma možno aj hodná samostatného blogového článku. Takže čoskoro určite zopár svojich tipov napíšem a odpoviem Ti. Super!

Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Terapia hraním a čítaním Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

vrana likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Terapia hraním a čítaním Empty Re: Terapia hraním a čítaním

Odoslať  vrana St 21 september 2022 - 10:36

Kameň mudrcov (filo)zofov
• Je podľa alchýmie látka, ktorá je schopná svojím pôsobením premieňať hocijaké kovy na zlato a zaručuje nesmrteľnosť.

• Elixír, esencia, ktorá z človeka urobí nesmrteľným .

Záhrada mudrcov (filo)zofov

Strom mudrcov symbolizuje prekonanie smrti, večné znovuzrodenie. Znázorňuje kozmický strom, pri jeho vzniku múdrosť vytvorila svet, usporiadala chaos. Strom navracia rovnováhu, dáva stály príliv životnej sily, pomáha duchovnej obrode a intelektuálnemu rozvoju. Slúži k bystrosti mysle, k získaniu všestranných znalostí, múdrosti, podporuje schopnosť učiť sa.

Múdrosť

Nadobudnuté vedomosti prevedené do skutočnej reality.
Nadobudnuté vedomosti odskúšané na vlastnej koži.

Terapia hraním a čítaním Img_2022

Ako zistiť, či si múdri? Treba tie nadobudnuté vedomosti mať odskúšané na vlastnej, koži, prevedené do skutočnej reality.

U mňa to je filozofia a duchovno, či psychológia a duševno. Motivácia a sebarozvoj, ako pozitívne myslenie, rozvoj osobnosti a sebarozvoj.

Čo sa týka finančného vzdelania, vedomostí by bolo, ale chýba prax, skúsenosť, zážitok, skutočná realita.

Ďalej je tu schéma učenia, pozri hore. Ja sa nachádzam, žiaľ Bohu na základni, teda čítam, počúvam a pozerám.

Na to, aby Som bol múdri, treba chodiť do terénu a zažiť si to!!!

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Terapia hraním a čítaním Empty Re: Terapia hraním a čítaním

Odoslať  vrana Ut 4 október 2022 - 13:40

Metal Gear Solid I C1 EMode Sceanario Otacon Full Game CN Puma Camrea Stealth

https://www.youtube.com/watch?v=uuJ-IcqsPD4&list=PLTbUtoW_WECmQDf9R4h-jw-GgDq8UOkR0&index=5

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore