Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Hýbanie telom

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Hýbanie telom Empty Hýbanie telom

Odoslať  vrana Po 28 február 2022 - 11:05

Hýbanie telom 21 - (pre duševnú pohodu, kondičku, formu a zdravý životný štýl)

Ahoj

Ako ste na tom kondične, s formou, s fyzičkou, so zdravým životným štýlom? Hýbete vôbec svojim telom tak, že sa aspoň raz za deň, pri tom zapotíte? Dnešní moderný človek v tomto informačnom veku a svete technológií, využíva na svoj presun dopravnē prostriedoky. To znamená, z domu do práce, či obchodu a späť. (Ne)využíva pritom chôdzu, ktorá je dobrá na duševnú pohodu, kondičku, formu a zdravý životný štýl. Má tak málo pohybu a nečudo, že sa jeho telo zadycháva.

Sú ľudia, ktorý kvôli svojej práci majú málo času na seba, na hýbanie telom a tak povediac svoje telo zanedbávajú. Ale sú aj taký, ktorý si nájdu čas.

Ja pre zmenu mám toho času kopec, ale akosy aj tak zanedbávam telo. Čo z toho, že mám v organizéri (na)ordinovany pohybový program, keď príde čas naň, tak od toho utekám.

Zo začiatku mi program fungoval, tak ako mal. Ale postupom času Som si akosy zvykol program obchádzať. Telo je tak (ne)ustále unavené, bez duševnej pohody, bez kondičky a formy, bez zdravého životného štýlu, zadycháva sa.

Blíži sa jar a treba záhradu a altánok pripraviť, nachystať. Raz Som bol u doktora v ambulancii a tam starý pánko si výchvaloval svojú pohybovú aktivitu na záhrade. Tvrdil, že mu je lepšie pri pohybe, ako by mal doma sedieť a čumiet do blba. Ale to sú dôchodci. Neradi doma vysedávajú a nič (ne)robia.

Do budúcna:
Treba sa zamyslieť nad telom mojim, prečo je unavené a prečo sa zadycháva.
Urobiť nejaké zásadne rozhodnutie ohľadom pohybových aktivít, ako s nimi pokračovať v dennom živote ďalej.
Vytvoriť si štatistiky, odmeny, motivácie.

vrana
pondelok 28. 02. 2022 09:09hod



avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Hýbanie telom Empty Re: Hýbanie telom

Odoslať  kimi2028 Po 28 február 2022 - 12:25

Ahoj Duško je skvelé, že chodím tak na hodinové prechádzky niekedy aj na 1,5 hodiny rýchlejšou chôdzou a nezadýcham sa ani pri nej. S aktívnym behom by bolo to horšie. Chcel by som pridať aj nejaké to cvičenie, ale doma nemám motiváciu cvičiť. Neviem sa prinútiť ani ako na to. Chýba mi hlavne futbal s kamarátmi. Bolo by skvelé, keby sa dalo chodiť už hrávať.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Hýbanie telom Empty Re: Hýbanie telom

Odoslať  vrana Po 28 február 2022 - 12:36

(Ne)chodil si niekedy časom do plavárne?
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Hýbanie telom Empty Re: Hýbanie telom

Odoslať  kimi2028 Po 28 február 2022 - 12:45

Ja som chodieval do fitness centra hlavne. Do plavárne som chodieval nepravidelne, keďže nemal som motiváciu chodiť kilometre. Navyše máme ju už asi 3 roky už zatvorenú. Ide sa rekonštruovať, ale koronakríza zabrzdila rekonštrukciu. Možno dnes sa pôjdem pozrieť, že ako vyzerá to z vonku, či už niečo robia s plášťmi. V roku 2023 by mala už byť... Chodieval som plávať aj do jedného hotela na Šíravu kedysi, ale aj ten hotel dopadol tak ako plaváreň. Mala byť ubytovňa pre vojnových veteránov, ale za tejto vlády už zišlo z toho. Neslúži už ničomu....
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

vrana likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore