Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

ako si najst kamosov

Goto down

  • Zaslať odpoveď

ako si najst kamosov Empty ako si najst kamosov

Odoslať  ted Št 13 január 2022 - 19:06

Ahojte,

uz som skoro pol roka na strednej a stale nemam ziadnych kamosov v triede, sedim sam s nikym sa cele dni nebavim uz ma to nebavi, dost to zhorsuje moje psychycke zdravie a neviem co mam urobit aby som to zmenil.

Predom dakujem za odopoved.
ted
ted
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 3
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 09.01.2022
Vek : 18
Bydlisko Bydlisko : stredné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ako si najst kamosov Empty Re: ako si najst kamosov

Odoslať  Iacobus Št 13 január 2022 - 21:24

Ahoj.

To mi pripomína presne mňa v školských časoch. Je to zložité. Myslím, že nie každý je na nadväzovanie vzťahov usposobeny. Na druhej strane každý človek potrebuje kamarátstva. Niekto množstvo povrchných, niekto menej kvalitných.

Buduje sa to ťažko. Ale treba si uvedomiť jednu vec. Kto klope, bude mu otvorené. Kto sa pýta, bude mu odpovedané.

V tom je vyjadrená moja rada.

Držím prsty. Všetko dobré.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej, vrana and ted like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ako si najst kamosov Empty Re: ako si najst kamosov

Odoslať  kimi2028 Pi 14 január 2022 - 9:07

Skús sa prihovoriť niekomu normálnemu. Je to tak, že každý tvoj krok vyvolá reakciu okolia. Ja som sa tiež hľadal asi 2 roky, kým som urobil prvý krok. Stretlo sa to s pochopením na šťastie... Okolie vidí to, že ako sa správaš a aj to ocení... Pamätám sa, že ako jedna slečna zavolala ma, či by som si neprisadol ku nej. Povedal som si, že áno. Odvtedy som sedel s rôznymi dievčatami, keď nemali parťáčky v škole...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, vrana and ted like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ako si najst kamosov Empty Re: ako si najst kamosov

Odoslať  Sweetheart Pi 14 január 2022 - 13:37

Ahoj, toto presne poznam. Ja som bol este k tomu sikanove decko, hlavne na zakladnej skole, potom sa to zlepsilo. A napisem konkretne veci, co som si aspon ja vsimol za tie roky. Ked sa pytas konkretne na nadvazovanie vztahov na strednej, tak prva vec co ma napadla je, ze treba spoluziakov pozdravit hned ako prides do triedy, nejakym prijemnym tonom, najlepsie sa aj usmiat Very Happy (Ja som zdravil klasicky, ze Ahojte hned medi dverami potom Very Happy ). Napriklad na zaciatku som toto nerobil a vsimol som si to aj pri druhych, ktori nemali moc kamaratske vztahy v triede. Ono to vysiela signal, ze vlastne ani nemas o nich zaujem a spoluziaci si to vsimaju a povedia si to medzi sebou, ze: "Ten nas ani nezdravi, aky namysleny." Ak ich zdravis, tak potom nic, ale toto ma take prve napadlo, co bola chyba z mojej strany, ze som vyzeral taky stale oduty a ze vlastne nemam ani zaujem sa s nimi nejako bavit (co nebola pravda). A z mojho pohladu je este dobre si aj stanovit, ze co vlastne cakas od tych kamaratstiev, co vlastne chces, ci sa bavit o skole, ci mas radsej kludnejsich ludi, alebo chces byt v nejakej parte a debatit o babach, alebo mat skor jedneho dobreho kamarata. A vsimat si v triede, kto aky je a podla toho sa skusit prihovorit tomu, s kym myslis, ze by ste si sadli. Aj ked chapem, ze nie kazdy je taky, ze to proste "vie" len tak za niekym prist a prihovorit sa, ale da sa napriklad aj takym "jemnejsim" sposobom, napriklad v suvislosti so skolou, o nejakych ulohach, pisomkach a postupne prejst aj na take osobnejsie temy. Ja ked som dochadzal do skoly do ineho mesta, tak som si vsimol, ze spoluziak a spoluziacka chodia tymi istymi autobusmi alebo vlakmi a v jeden den som si ich zbadal, ako idu na stanicu, prisiel som len tak za nimi a povedal im, ze idem tiez na stanicu, ci mozem ist s nimi Very Happy a nakoniec sme sa skamaratili. Tak mozno nieco pomoze z toho, co som napisal. A este som by napisal, ze netreba sa vzdavat, aj ked to niekedy nevyjde, ale to tak proste je, ze nie s kazdym "si sadnete", aj ked chapem, ze ono to vie naburat sebavedomie niekedy. A este podla mna super vec na skamaratenie su spolocne akcie - vylety, alebo len tak po skole ist niekam do kaviarne alebo sa prejst po meste, trochu sa posnazit pripojit sa k takymto spolocnym akciam, tam sa super vytvaraju osobnejsie vztahy.
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 555
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Matej, Iacobus, vrana and ted like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore