Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Kontemplovanie

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kontemplovanie Empty Kontemplovanie

Odoslať  vrana Št 28 október 2021 - 14:57

Kontemplovanie
1. Štyri vznešené pravdy Budhy
2. Budhistická riekanka
3. Živelné pomôcky pri meditovaní (3x použiť mantru)
4. Meditácia smrť
5. Meditácia o hnusu 9 mrtvol (cintorínska meditácia)
6. Meditácia pocitu prázdnoty
7. Správné (u)vedomenie
8. (U)vedomenie a jasné chápanie
9. Kontemplovanie o troch zložkách správneho uvedomenia
10. Kontemplovanie tela
11. Kontemplovanie meditácii o (ne)chutnosti tela
12. Meditatívne postoje a pozície
13. Základy (u)vedomovania
14. Pozorovanie tela
15. Devatero kontemplovania z cintorína
16. Pozorovanie pociťovania
17. Pozorovanie mysle
18. Pozorovanie predmetov mysle (päť (pre)kážok)
19. Kontemplácia patera skupín
20. Šesť vnútorných a šesť vonkajších základní zmyslového vnímania
21. Sedem článkov osvietenia
22. (Ne)smrtelno
23. Kvoli sebe samému
24. Nazerajúc do vnútra a navonok
25. Vedomé dýchanie
26. Pozorovanie pociťovania2
27. Pozorovanie stavu mysle
28. Základ (u)vedomenia vo vzťahu k telu
29. Základ (u)vedomenia vo vzťahu k pociťovaniu


Štyri vznešené pravdy Budhy:

Budhistická riekanka:

Živelné pomôcky pri meditovaní (3x použiť mantru):

Meditácia smrť:

Meditácia o hnusu 9 mrtvol (cintorínska meditácia):

Meditácia pocitu prázdnoty:

Správne uvedomenie:

Uvedomenie a jasné chápanie:

Kontemplovanie o troch zložkách správneho uvedomenia:

Kontemplovanie tela:

Kontemplacia meditácii o (ne)chutnosti tela:

Meditatívne postoje a pozície:

Základy (u)vedomenia:

Pozorovanie tela:

Devatero kontemplovania z cintorína:

Pozorovanie pociťovania:

Pozorovanie mysle:

Pozorovanie predmetov mysle (päť (pre)kážok):

Kontemplacia patero skupin lipnutia:

Šesť vnútorných a šesť vonkajších základní zmyslového vnímania:

Sedem článkou osvietenia:

(Ne)smrtelno:

Nazerajúc do vnútra a navonok:

Vedomé dýchanie:

Pozorovanie pociťovania:

Pozorovanie stavu mysle:

Základ (u)vedomia vo vzťahu k telu:

Základ (u)vedomenia vo vzťahu k pociťovaniu:
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Katuska likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kontemplovanie Empty Kontemplovanie 41 (nové chápanie vedomia)

Odoslať  vrana Ne 7 november 2021 - 21:33

Kontemplovanie 41 (nové chápanie vedomia)

• Dospel Som k (roz)hodnutiu, že vedomie náleží len (ne)prejavenému bytostnému "Som", "nie Som" a "nie ja". Teda, (ne)prejavenému bytostnému Bytiu - Eckhart Tolle, smrti Bytiu - Budha a (ne)Bytiu - Nikto a nič.

• Tým pádom (ne)vedomie náleží (pre)javenému bytostnému "oNo", "ja", "druhé ja" a (ne)poslednej rade "(super)ja / (nad)ja". Teda (pre)javenému bytostnému ID - Sigmund Freud, eGo - Alfred Adler, (alter)eGo - Edmung Husserl, a (super)eGo - C. G. Jung.

• Čiže vedomím chápem všetko to, čo je od Bytia smerom nahor. (Ne)vedomím chápem všetko to, čo je od (super)eGa nadol.

• ID a eGo, či (super)eGo si (ne)vedia seba (u)vedomovať. To dokáže iba (alter)eGo, ktoré si (u)vedomuje seba, ako všetko eGoické, avšak si (ne)uvedomuje všetko bytostné...

• (Alter)eGo si buď seba (u)vedomuje (ne)vedomie, ako "ID", ako "eGo" a ako "(super)eGo", ale (ne)pozná, alebo (ne)vie si (u)vedomovať vedomie - "Bytie", "smrť Bytia" a "(ne)Bytie".

• Čiže vedomiu náleží všetko bytostné a (ne)vedomiu všetko eGoické. Vedomie je stav (ne)myslenia, stav smrti, stav Nirvány, stav (o)svietenia, stav (o)slobodenia... od... trápenia... A (ne)vedomie je stav myslenia, stav reakcií emócií, stavy (u)trpenia...

• (Roz)lišujem dva stavy (u)vedomenia. To, ku ktorému sa najviacej (pri)kľánam, teda k vedomiu, (u)vedomovaniu si Bytia... a druhý stav (u)vedomovania, ku ktorému u mňa dochádza zriedka, a to (u)vedomovanie si ...eGa...

• Tak ako milí čítajúci, prikláňate sa k (u)vedomovaniu vedomia, alebo k (ne)vedomia, či (ne)bodaj si (ne)uvedomujute nikoho a nič?

vrana
21:28hod nedeľa 07. 11. 2021
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Iacobus likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kontemplovanie Empty Re: Kontemplovanie

Odoslať  Iacobus Po 8 november 2021 - 6:53

Ja by som povedal, že prevláda vedomie s vplyvmi nevedomia. Podľa mňa nie som v stave, aby som to nevedomie celkom eliminoval. Verím, že niekedy to je možno na príťaž, ale v zásade aj to sme my, to nás nejakým spôsobom formuje, a nejakým spôsobom určuje naše konanie. Záverom by som napísal, že neviem, či je úplne účelne proti nevedomiu nejako bojovať, lebo mne sa to zdá dosť zložité. A oddeliť niečo také zložité, čo je našou integrálnou súčasťou, asi nebude efektívne vo vzťahu k pomeru vysledok/námaha.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kontemplovanie Empty Re: Kontemplovanie

Odoslať  vrana Po 8 november 2021 - 8:56

S (ne)vedomím sa(ne)dá bojovať! Bol by to (ne)zmyselný a (ne)konečný boj! Jedine, čo sa dá (u)robiť je toto (ne)vedomie prijať také, aké je. (O)dovzdať sa mu. Prijať to, čo je! Tichým, prítomným... (ne)zaujatým pozorovaním ho trancendovať, alebo transformovať vo vedomie. Výsledkom má byť splynutie protikladov, ani to a ani to, alebo oboje zároveň v jedno vedomie, vjedno (ne)telo, v harmóniu všetkého...
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Iacobus likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kontemplovanie Empty Kontemplovanie 42 (nové chápanie vedomia)

Odoslať  vrana Po 8 november 2021 - 10:50

Kontemplovanie 42 (nové chápanie vedomia)

Pridávam ďalšie smerovníky, ktorým sa treba (u)berať!

Vedomie:
• "(Ne)Bytie" - (u)vedomenie si vedomia ako "nikto" a "nič", (seba)uvedomenie
• "Smrť Bytiu" - (u)vedomenie si vedomia ako opak "Bytia", (seba)uvedomenie
• "Bytie" - (u)vedomenie si vedomia ako opak "eGa", (seba)uvedomenie

(Ne)vedomie:
• "(Super)eGo" - (Ne)uvedomenie si vedomia, (seba)vedomie
• "(Alter) eGo" - (U)vedomenie si vedomia, ale za to, ako falošného vedomia, ako "ID", ako "eGo" a ako "(Super)eGo", (seba)vedomie
• "eGo" - (Ne)uvedomenie si vedomia, (seba)vedomie
• "ID" - (Ne)uvedomenie si (ne)vedomia, (s)vedomie

A teraz si vysvetlíme nové smerovníky!
• (Seba)uvedomovanie - zdravie, prirodzenosť, múdrosť, minulé životy, stavanie do popredia (u)vedomovanie
• (Seba)vedomie - choroba, hlúposť, tento život, kladenie do popredia dôraz, (ne)ustále sa pripomínanie sa, kladenie dôrazu na seba
• (S)vedomie - zodpovednosť, starostlivosť, statočnosť, poctivosť...

vrana
10:40hod   pondelok 08. 11. 2021
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kontemplovanie Empty Re: Kontemplovanie

Odoslať  vrana Ne 14 november 2021 - 12:48

Kontemplovanie 43 (prázdnota-prítomný oKamih)

• Prázdnota-prítomný oKamih je priestor, prázdny priestor, (ne)priestor, čo znamená jeden bod, stred, bod, centrum, zdroj, dych, emergia, sila... v tom (ne)priestore.

• Si to ty, ten človek, bod... kde mu prázdnota-prítomný oKamih (u)možnuje vykonávať štyri pozičné a postojové činnosti.

• Si to ty, ten, bod... kde mu prázdnota-prítomný oKamih umožňuje používať šesť vedomých zmyslových vnemov.

• Prázdnota-prítomný oKamih je jak (ne)konečný vesmír, ktorý (ne)pozná okraj, hranice.

• Je jak vertikálne do šírky (ne)konečný, tak aj horizontálne do výšky (ne)konečný a i vnútorne do hĺbky (ne)konečný.

• Existuje taká teória o vesmíre, že sa buď (ne)konečne (roz)pína, alebo (ne)konečne zcvrkáva s tým, že musí niekedy dôjsť ku veľkému kolapsu a veľkému tresku.

• Je to ako s človekom, bodom...., keď sa človek v (ne)priestore stretne s druhým človekom, už (ne)jde o (ne)priestor, ale o priestor s viac ako dvoma bodmy... (Roz)pínanie vesmíru sa stretlo s okrajom, hranicou druhého vesmíru. Dosť tu často dochádza ku konfliktom, veľkému kolapsu. Začnú sa eGá a myseľ obidvoch navzájom (pre)javovať a reagovať.

• Človek buď obhajuje vlastné eGo a napáda druhé eGo, alebo jeho myseľ a telo je tak (ne)pokojná, (ne)čistá..., že si ju (ne)uvedomuje. Človek je tak natoľko (ne)čistý že si (ne)uvedomuje to, že myseľ a telo, eGo majú (ne)správny duchovný postoj, dochádza (ne)dorozumeniu... Všetko sa ich (od)razu týka a dotýka. Ich okraj je večne týkajúci sa a dotknutý. Spoločnosť/i, verejnosť, národy, poltika, cirkev, štát, kraj, gang i jednotlivec, či skupina jednotlivcov stoja za svojima presvedčeniami, zákonmi, vierou, mravom, morálke až tak fanaticky, že su priam nima tak (po)sadnutý, že dochádza/lo ku (ne)zmyselným a (ne)konečným konfliktom, polemike, kacírstvu, vojnám, bojom, hromadením majetku, a byť lipnutým na drahý predmet, vec v podobe šperku.

• Ale je tu aj druhá možnosť, že sa človek stretne so sebou samým vo svojej hĺbke, vo svojom vnútri. Nájde tak samého seba ako samotára o samote. Zvrkávanie vesmíru sa stretlo s okrajom, hranicou svojej pravej (pod)staty "ja". Tu dochádza k (u)vedomeniu, že "ja" (ne)existuje, že "ja" (ne)žije. Dosť často tu dochádza ku konfliktu, veľkého tresku. Človek tak dostáva, strach, bojí sa, zažíva stavy smrti.

• Ak je, ale takto človek natoľko múdry, vie ktorým smerom sa (u)berať. Človeka sa tak nič (ne)týka a (ne)dotýka. Jeho stred... je večne (ne)dotknutý. Človek tak nadobudol (seba)uvedomenia. Vybral si cestu, ktorá pokračuje ďalej jak na vonok, tak i z vnútra splynutím vesmirov jedno vedomie, v jedno (u)vedomenie, v jedno (ne)telo, v harmonickú jednotu všetkého. Tento človek, bod... dosiahol Nirvány, cestu pokoja..., (o)svietenia, (o)slobodenia, (o)zdravenia, (o)liečenia, (o)čistenia... Dosiahol stavu (ne)bytia ((ne)existencie, smrti). Smrti Bytia a smrti eGa.

vrana
12:16hod nedeľa 14. 11. 2021

avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore